TRE-ZDA 6:4 - Nové místo na mapě extraligy dorostenců má jméno - TŘEBÍČ!!!

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Předposlední domácí utkání dorostu, které mohlo dát jistotu postupu do nejvyšší hokejové soutěže dorostu, sehráli třebíčští mladíci. Soupeřem jim byl tým Žďáru nad Sázavou. Dramatické a velice pohledné utkání po velkém boji nakonec Třebíčští zvládli a s předstihem si zajistili postup. Protože po tomto utkání mají na své pronásledovatele náskok sedmi bodů a do konce soutěže chybí tři kola, nemohou již být předstiženi. To znamená, že hokejová Třebíč se v příští sezoně již s jistotou může těšit na nejvyšší hokejovou soutěž - EXTRALIGU DOROSTU ČR!!!

TRE-ZDA1

Podobné závary provázely celou hru.

Utkání začalo mírným tlakem hostujících hráčů. Domácí však udeřili jako první, když skóre otevřel po slalomu obranným pásmem Žďáru Marek Laš. Na informační kostce svítil čas 02:25 a domácí vedli 1:0. Tento gól domácí hodně povzbudil a byli hodně nebezpeční. Hosté podnikali pouze ojedinělé sólové akce, které končily u domácích beků, nebo jako ta z páté minuty utkání, kdy hráč hostí č.18, Pavel Nedělka převzal ve středním pásmu kotouč, ale přes dva obránce přejít nemohl, a tak akci zakončil střelou přes beka. Tu, ale skryl do své lapačky gólman Petr Ondrůj. Svůj tlak domácí zúročili vstřelením druhé branky v čase 06:30. Branku zaznamenal Lukáš Nahodil, asistoval Lukáš Bartůněk - 2:0. O minutu později byl vyloučen domácí Tomáš Jedlička za nedovolené bránění. Hosté výhodu jednoho muže v poli využili bleskově. Časomíra ukrojila z přesilovky pouhých šest sekund, když střelou od modré snižoval na 2:1 hostující Tomáš Bláha po asistenci Filipa Mühlfaita. Domácí však stále hráli svoji kombinační hru a dostávali se do nebezpečných situací před bránou hostů. Tlak domácích přerušil ve dvanácté minutě až za pomoci faulu další hráč hostů, Martin Vlček, který dostal dvě minuty za vražení na hrazení. V patnácté minutě bylo srovnáno, když po asistenci Jana Vrány umístil kotouč nad beton bezmocného Ondrůje Pavel Nedělka. 2:2 Tato branka hostující mužstvo hodně zvedla a dala mu šanci na dobrý výsledek. Žďár byl od této chvíle velmi aktivní a nepříjemný svojí hrou do těla. Z toho vznikaly chyby domácích a tlak hostujícího mužstva. Ten vyvrcholil v polovině devatenácté minuty, kdy po velkém závaru před bránou Horácké Slavie dostali hráči Žďáru kotouč za Ondrůje. Branka ale nebyla uznána, protože rozhodčí již předtím hru přerušil. První třetina skončila za stavu 2:2.

TRE-ZDA2

Začátek druhé části utkání vyšel lépe Žďárským, když hned po 31 sekundách Jan Vrána přihrál Martinu Slámovi a ten po objetí brány potřetí překonal Ondrůje - 2:3. V bráně domácích se po této brance vystřídali gólmani, odstoupil Petr Ondrůj a přišel Jan Zháňal. Domácí hráči se snažili o vyrovnávací branku a vytvořili si velký tlak, ale vyrovnat se jim ne a ne podařit. Naopak hosté opět dosáhli gólu, který ale rozhodčí nemohl uznat pro postavení útočícího hráče v brankovišti a bránění brankáři v zákroku. Pěknou akci předvedli domácí ve třicáté minutě, když rozebrali hostující obranu a jen výborný zákrok gólmana Žďáru, který vsedě chytil do lapačky kotouč směřující pod horní tyčku, zabránil vyrovnání. Tlak domácích pokračoval a korunován byl krásnou akcí tří domácích útočníků na jednoho obránce hostů. Kombinaci na jeden dotek zakončil důležitou vyrovnávací brankou Marek Laš po asistenci Viléma Buriana. V této fázi utkání viděli diváci vyrovnaný boj o každý kousek ledu a množství tvrdých osobních soubojů. Po jednom z nich byl za hákování vyloučen na dvě minuty domácí Tomáš Kaláb. Přesilovka však hostům k rozdílovému gólu nepomohla. Naopak to mohli být domácí, kteří měli okamžitě po návratu Kalába z trestné lavice velkou šanci dostat se do vedení, ale žďárská obrana na poslední chvíli situaci zvládla. V poslední minutě druhé třetiny ještě zahrozili hosté, ale výborný zákrok předvedl domácí Tomáš Jedlička, když v poslední chvíli rybičkou vypíchl puk od hole útočníka hostů. Stav zápasu na konci druhé části utkání tak byl 3:3 a o všem se mělo rozhodnout až v části třetí.

TRE-ZDA3

Na začátku třetí části byl v čase 41.25 vyloučen hostující Mühlfait na pět minut a do konce utkání za nepěkný zákrok – vražení na mantinel zezadu. Domácí útočník se po tomto faulu jen těžce zvedal z ledu a za pomoci svých spoluhráčů byl odveden na střídačku. Dobrou zprávou je, že se zákrok obešel bez zranění. Bohužel pro domácí, pětiminutová přesilovka zůstala nevyužita. A snad právě to posadilo hosty na koně a v čase 49:22 se dostali i do vedení po nedorozumění domácí obrany s gólmanem Zháňalem - 3:4. Domácí se snažili na tuto branku co nejdříve odpovědět. K vidění bylo několik hezkých akcí. Ty ale vždy končily na pozorném brankáři Žďáru. V padesáté třetí a čtvrté minutě byli vyloučeni dva hráči hostů a domácím se tak naskytla výhoda přesilové hry pět na tři. Měla trvat minutu a dvacet jedna sekund. Už o pět sekund později bylo po této výhodě, protože vyrovnávací branku na 4:4 vsítil střelou od modré Tomáš Mauritz po přihrávce Dalibora Pálky. Bylo jasné, že utkání vstupuje do rozhodující fáze a kdo dá nyní branku, bude hodně blízko vítězství. A byli to domácí, kteří si připsali v čase 54:07 na své konto pátou branku. Střílel Marek Laš, asistoval opět Dalibor Pálka - 5:4. Hosté se ale nemínili s tímto stavem smířit a byli stále nebezpeční. Důkazem toho byla i akce z minuty padesáté páté, kdy trefili břevno Zháňalovy brány. Ještě v téže minutě neudržel nervy na uzdě hostující Martin Vlček a ke dvěma minutám nafasoval ještě osobní desetiminutový trest. Šestou a definitivně vítěznou branku domácího celku vstřelil po akci celé pětky Martin Kejda, když jeho střela prošla brankáři hostů pod betonem a zastavila se těsně za brankovou čarou u pravé tyčky. U této branky, která definitivně zajistila družstvu dorostu Horácké Slavie pro příští sezonu účast v extralize dorostenců, asistovali Lukáš Dostál a Tomáš Kaláb. Čas 56:14, stav utkání 6:4. Hosté se ještě snažili ohrozit bránu domácích, ale ti už žádnou komplikaci nepřipustili.

Jelikož do konce soutěže zbývají již jen tři kola a Horácká Slavia má po tomto vítězství sedmibodový náskok na své pronásledovatele a nemůže již být předstižena, postupuje do nejvyšší soutěže. A tak mohli hráči domácích společně s asi třemi stovkami diváků a rodičů oslavit postup do nejvyšší soutěže dorostenců – EXTRALIGY DOROSTU ČR!!!

A oslavy to byly bouřlivé! Poslední minutu utkání bylo možné v hledišti vidět, zřejmě od vánoc schované, prskavky v rukách maminek a něco ostřejšího v rukách otců hráčů. Hráči pak předvedli svůj tradiční vítězný rituál, kdy gólman hokejkou „postřílí“ svoje spoluhráče a nakonec „odbouchne„ sebe. Nechyběla nezbytná rybička a had z těl hráčů plazící se po ledové ploše. Na řadu přišlo i stříkající šampaňské a nechyběly ani nezbytné vítězné doutníky. Pak přišla na řadu fotografie vítězů. Další oslavy pokračovaly v šatně.

Sestava domácích: Ondrůj Petr, Zháňal Jan, Svoboda Zbyšek, Dostál Lukáš, Popela Lukáš, Burian Jiří, Jedlička Tomáš, Burián Petr, Pálka Dalibor, Kaláb Tomáš, Burian Vilém, Kejda Martin, Antoň Vladimír, Nahodil Lukáš, Bartůněk Lukáš, Drdlíček Kamil, Laš Marek, Jánský Martin, Kundela MArek, Vlašín Petr, Mauritz Tomáš, Forman Jiří, Trenéři: Roman Mekzlík a Karel Vejmelka, Vedoucí týmu: Jiří Míča

* * * * *

TRE-ZDA1 Trenér domácího celku Roman Mejzlík po utkání řekl:
"Utkání pro nás bylo těžké hlavně po psychické stránce, protože kluci chtěli o postupu rozhodnout již dnes. Za stavu dva nula jsme chtěli ukázat, že jsme lepší hokejisté, za což nás soupeř dvakrát potrestal. Ten zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. Nakonec se nám povedlo stav utkání otočit v náš prospěch. Za to bych chtěl hráčům poděkovat. Žďár se dneska vypnul ke kvalitnímu výkonu. Potrápili nás tak, jako snad ještě žádný soupeř letos u nás doma. Našim hráčům musím znovu poděkovat, protože to nebylo jednoduché. Od vánoc na nás byl velký tlak. Někdy nás to trochu svazovalo, někdy nám to naopak pomohlo. Myslím, že dnešní zápas byl vrcholem celé letošní sezony. Samozřejmě sezona ještě nekončí. V pátek nás čeká utkání v Havířově. Tento zápas chceme také zvládnout. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem co na nás celou sezonu chodili, všem co nám drželi palce a vůbec všem kdo něco pro hokej dělají, protože kvůli takovým radostným událostem jako se nám dneska povedla hokej děláme."

Na konci bylo několik ostřejších zákroků. Jak jsou na tom kluci po zdravotní stránce?
"Ano, bylo. Ale všichni jsou v pořádku a ta drobná zranění radost z vítězství a postupu určitě dokáže rychle vyléčit. Doufám, že v Havířově se v pátek budeme moci představit v plné síle."

* * * * *

TRE-ZDA1 Také manažer Horácké Slavie Karel Čapek zhodnotil utkání a význam postupu dorostu do extraligy: "Myslím si, že to je pro nás velice dobré, že se nám podařilo dorost dostat do nejvyšší soutěže. Už loni jsme o to bojovali celou sezonu, ale bohužel jsme o postup přišli až v samotném závěru. Letos kluci po celou sezonu dokazovali, že na to mají. Myslím, že to je velký úspěch celého mládežnického hokeje a vůbec Horácké Slavie. Velký dík patří všem členům realizačního týmu, který se celou sezonu o dorost perfektně staral a trenérům za to, jak dokázali mužstvo připravit. Chceme, aby dorost v příští sezoně následovali junioři. Uděláme všechno pro to, abychom v extralize dorostu hráli důstojnou roli. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, kdo se na tomto úspěchu podíleli, hlavně hráčům za to, jak dobře tuto sezonu zvládli. S předstihem tří kol si zajistili postup a jsme za to nesmírně rádi."

Jak vidíte perspektivu tohoto týmu v příští sezoně v konkurenci extraligových mužstev?
"Je to ještě brzo. Samozřejmě se tým bude doplňovat a obměňovat. Extraliga je velice náročná soutěž a to jak fyzicky, časově i herně, ale věříme, že se nám podaří mužstvo poskládat tak aby hrálo důstojnou roli."

* * * * *

TRE-ZDA1 I kapitán týmu dorostu Horácké Slavie Jiří Burian utkání zhodnotil:
"Určitě jsme chtěli dneska vyhrát. Věděli jsme, co nás čeká. Nechtěli jsme soupeře podcenit. Utkání mělo fázi, která nám moc nevyšla. Dostali jsme dva celkem zbytečné góly. To nás trochu srazilo, ale nakonec jsme se prosadili a ukázali jsme, proč jsme vyhráli celou soutěž. Zabojovali jsme jako tým a ukázali jsme, že postupujeme zaslouženě."

Žďár byl dneska výborným soupeřem. O to víc Vás zřejmě vítězství těší...
"Určitě ano. My jsme počítali s tím, že soupeři nastřílíme víc branek a v klidu to dohrajeme, ale Žďár byl dneska velice dobrý a nakonec jsme rádi za vítězství 6:4. Myslím, že pořádné oslavy si necháme až po posledním utkání soutěže. Čeká nás ještě Havířov, kterému máme vracet prohru u nich, pak Kopřivnice, která nás porazila, a s Brnem taky nemáme zrovna nejlepší bilanci. Takže motivace do posledních tří zápasů nám určitě nechybí. Největší oslavy si necháme až po posledním utkání s Brnem."

Přípravná utkání - startujeme ve Velkém Meziříčí, generálka 5.9.