Třebíčská mládež - sedm vítězství z osmi

Jen jedna porážka v osmi odehraných duelech dělila třebíčské mladíky od stoprocentního úspěchu.. Junioři podali vzorný výkon v Havlíčkově Brodu a porazili ho 4:0. Přes vyrovnaný vývoj zápasu se však museli v neděli sklonit před lídrem tabulky - Jihlavou, které nakonec jen těsně podlehli 4:5. Vítězně si počínali rovněž čtvrťáci a páťáci proti Znojmu a také osmáci a deváťáci proti Břeclavi. Dorostenci si s přehledem poradili doma s Prostějovem i venku s Frýdkem Místkem a díky tomu, že jejich největší soupeř Havířov zaváhal v Šumperku, mají na čele tabulky náskok již 5 bodů. Další utkání na domácím ledě sehrají dorostenci v pátek od 18:00 proti Jihlavě. Přijďte povzbudit nadějné třebíčské hokejisty na jejich cestě do extraligy.

Výsledky mládežnického hokeje 08.02.04

4.třída

Znojmo - Třebíč 1:6 (1:1,0:3,0:2)
Branky: D.Outulný 2, J.Salák 2, V.Jahoda, R.Dobeš
Utkání se hrálo ve vysokém tempu s mnoha osobními souboji a o zaslouženém vítězství hostujícího celku rozhodlo úspěšné zakončení vytvořených šancí.

5.třída

Znojmo - Třebíč 2:7 (0:3,1:2,1:2)
Branky: O.Šulc 2, N.Marek 2, D.Dobrovolný, J.Nechvátal, L.Krejčí
Hosté o svém vítězství rozhodli již v první třetině, kdy se hrál rychlý a technický hokej. Hráči SK HS si vytvořili drtivý tlak, ale brankami to vyjádřili až v závěru první části. A protože další dvě třetiny vyhráli shodně 2:1, nebylo o vítězi utkání pochyb.

Branky: D.Křenek 2, T.Vondráček 2, M.Molák 2
Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém domácí hráči byli lepší a pohotovější v zakončování vytvořených šancí, což vedlo k zaslouženému vítězství.

9. třída

Třebíč - Břeclav 7:2 (4:1,3:0,0:1)
Branky: P.Fila 2, T.Nykrmajer 2, M.Matoušek 2, R.Novák
Utkání bylo jasnou záležitostí domácího celku, který si vědom dostatečného náskoku ve třetí třetině herně značně polevil.

Dorost

Třebíč - Prostějov 5:1 (3:1,2:0,0:0)
Branky: J.Burian 2, L.Dostál, M.Laš, L.Popela
Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned v úvodu se ujali vedení, ale na další góly se čekalo až na závěr třetiny. Nejprve třebíčští zvýšili na 2:0, aby ve 20 minutě inkasovali, ale ještě do konce třetiny kontrovali na 3:1. Opět aktivní nástup do druhé třetiny znamenal v první minutě zvýšení na 4:1. Skóre utkání uzavřeli domácí po nádherně sehraném signálu při početní převaze. V poslední třetině se utkání jen dohrávalo a do hry se zapojili i zbývající hráči z lavičky.
F.Místek - Třebíč 2:5 (0:2,1:1,1:2)
Branky: D.Pálka 2, P.Burián, V.Burian, L.Dostál
Hosté na svého soupeře doslova vlétli a výsledkem bylo rychlé vedení 2:0 po samostatných nájezdech ve 2 a 3 minutě. Toto rychlé vedení ale třebíčské uspokojilo a jejich další hra byla nepřesná a vázla i dobrá kombinace. To pokračovalo i ve druhé části a zcela zákonitě přišel trest v podobě obdržené branky při chybě v obranné činnosti. Do konce třetiny se podařilo hráčům SK HS zvýšit na 3:1, ale nevýrazná hra obou celků pokračovala i v poslední části. Uklidnění přinesla branka v síti domácích ve 49 minutě a do hry se opět zapojili i náhradní hráči. Poslední gól třebíčských jen odrazil celkový vývoj utkání, ve kterém sice nepodali oslnivý výkon, ale stále měli před svým soupeřem navrch. Domácím se ještě vteřinu před koncem podařilo při přesilové hře dopravit puk za záda třebíčského gólmana. Důležitý byl plný bodový zisk za uplynulý víkend a protože Šumperk porazil Havířov 3:1, zvýšil se náskok dorostenců SK HS v čele ligové soutěže na 5 bodů.

Junioři

Havl.Brod - Třebíč 0:4 (0:2,0:0,0:2)
Branky: L.Sobotka, O.Dvořák, M.Přibyl, M.Pejchal
Třebíčští junioři odehráli v Kotlině nejlepší utkání této sezóny. Svého soupeře v úvodu překvapili zodpovědnou hrou a k ničemu je nepustili. Ve druhé třetině domácí hru vyrovnali, ale skórovat se jim nepodařilo. V poslední části hosté vzorně plnili taktické pokyny trenéru, přidali dvě branky a za svůj výkon zaslouží pochvalu celý kolektiv.
Třebíč - Jihlava 4:5 (1:2,2:2,1:1)
Branky: J.Krčál 2, L.Sláma, O.Dvořák
S lídrem soutěže sehráli domácí junioři naprosto vyrovnaný zápas. Hosté pokaždé vedli, ale domácím se vždy podařilo skóre srovnat. Rozhodující gól padl v 50. minutě z ojedinělého útoku Jihlavských a na ten hráči SK HS již nedokázali odpovědět. Přes porážku odvedli domácí výborný výkon.