Třebíčským žákům se vedlo se střídavými úspěchy

Mladí hokejisté Horácké Slavie sehráli o víkendu několik ligových utkání. Žáci 6. až 9. tříd se nejdříve utkali se silným Ytongem, jemuž všechny třídy svorně podlehly, ale v neděli si mladíci spravili reputaci, když naopak vyhráli všechna čtyři utkání proti Pelhřimovu. Juniorům se příliš nedaří, ve čtyřech kolech zatím uhráli jen jednu domácí remízu s Uherským Brodem. Výsledky extraligových dorostenců jsou jistě dobře známé, ale pojďme si je v krátkosti připomenout.

9. třída

Ytong - Třebíč 5:2 (4:1,0:1,1:0)
Branky: L.Klouda, M.Molák
Hostům se vůbec nevydařila první třetina, což prakticky rozhodlo o utkání. S výkonem ve druhé a třetí třetině byli trenéři spokojeni, ale ke změně ve vývoji utkání to nevedlo.
Třebíč - Pelhřimov 8:2 (4:0,2:1,2:1)
Branky: Dočekal 2, Matoušek 2, Giz, Jakub, Molák, Čtveráček
Domácí si za vítězství zaslouženě připsali dva mistrovské body, protože svého soupeře přehráli jak v kombinacích tak ve střelbě.

8. třída

Ytong - Třebíč 4:4 (1:2,2:0,1:2)
Branky: P.Vyhnálek 2, M.Svoboda, P.Štěpánek
Hosté působili v utkání bojovnějším dojmem, ale neproměnění spoustu brankových příležitostí zapříčinilo zisk jen jednoho bodu.
Třebíč - Pelhřimov 7:3 (1:1,2:2,4:0)
Branky: M.Sochor 2, D.Stahorský 2, D.Deveri 2, O.Němec, D.Fryauf
Dloho vypadalo utkání nerozhodně, ale domácí v poslední třetině přidali notně na výkonu a odrazilo se to ve výrazném vítězství.

7.třída

Třebíč - Ytong 2:7 (0:2,1:4,1:1)
Branky: N.Marek 2
Hráči SK HS se proti svému soupeři nedokázali střelecky prosadit, v obraně tvořili chyby a hosté je za to trestali.
Pelhřimov - Třebíč 1:2 (1:0,0:2,0:0)
Branky: Šulc, Krčál
Těžce se rodilo vítězství hostujících proti houževnatému soupeři z Pelhřimova, ale o to byla větší radost ze zaslouženého zisku mistrovských bodů.

6.třída

Třebíč - Ytong 3:6 (1:2,2:4,0:0)
Branky: M.Vlašín, L.Krejčí, J.Salák,
Domácí na svého brněnské soupeře nestačili a již po dvou třetinách bylo o vítězi utkání rozhodnuto.
Pelhřimov - Třebíč 2:8 (2:1,0:2,0:5)
Branky: Dobrovolný 3, Vávra, Nechvátal, Málek, Donutil, Sedlář
Hosté se první třetinu rozehrávali, aby ve zbývajících dvou částech nasázeli soupeři sedm krásných gólů a zaslouženě zvítězili.

Junioři

Třebíč - Uh.Brod 3:3 (0:2,1:0,2:1)
Branky: M.Vaněk, K.Schmidt, T.Fiala
Po nevydařené první třetině se výkon domácího celku zvedl a jen díky neproměňování gólových šancí dospělo utkání do dramatického konce. Kýženého vyrovnání, proti soupeři posíleného o hráče z extraligové juniorky ze Zlína, dosáhli naši hráči 30 vteřin před koncem utkání při power play.
F.Místek - Třebíč 7:4 (4:1,2:2,1:1) Branky : T.Jedlička, T.Fiala, M.Přibyl
V neděli se ukázalo, že se utkání hraje celých 60 a nikoliv jen 25 minut. Do té doby hráli hráči SK HS dobrý hokej a vedli 3:1. Pak následovaly čtyři individuální chyby, čehož domácí stoprocentně využili k dokonalému obratu ve skóre a bylo po nadějích.

Dorost

Třebíč - Sareza Ostrava 4:9 (2:2,2:3,0:4)
Branky: L.Nahodil 2, J.Kurial, P.Burián
Hosté nastoupili do začátku utkání pouze s 12ti hráči, protože pro ostatní neměli registračky, které přivezli až na druhou třetinu. Oslabený tým udržel v první třetině nerozhodný stav. Ve druhé třetině nastoupili hosté již v plné síle a byli lepším týmem i když ve 27 min. domácí ještě vedli 4:2. Potom však na hosty nestačili a nechybělo mnoho, aby neobdrželi "10".
Znojmo - Třebíč 4:7 (1:2,0:3,3:2)
Branky: M.Kejda 2, V.Burian, P.Burián, J.Kurial, R.Kadela, L.Dostál
Hosté byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem a pouze individuální chyby v rozehrávce držely domácí ve hře.
Třebíč - Vítkovice 4:6 (2:0,0:4,2:2)
Branky: P.Burián, J.Kurial, L.Nahodil, M.Kejda
Po šťastně vyhrané první třetině přestali domácí ve druhé části hrát a hosté jim v poklidu vsítili čtyři branky. V závěru zápasu se podařilo domácím přeci jen srovnat a vypadalo to na bod, ale po chybě v rozehrávce soupeř skóroval a při power play domácích pečetili hosté vítězství gólem do prázdné branky.