Třeťáci si z turnaje ve Velké Bíteši vezou zlato!

T ř e b í č - 3. třída pokračovala turnajem v minihokeji ve Velké Bíteši, kde se ve skupině A kromě domácích zúčastnila družstva Třebíče A, Jihlavy a Pelhřimova, ve skupině B družstva Třebíče B, Pelhřimova, Telče a Žďáru nad Sázavou.

3. třída - turnaj v minihokeji ve Velké Bíteši 09.12.2006

Třebíč A:

Velká Bíteš - Třebíč A 2:7 (1:2,0:4,1:1)
Domácí družstvo se opírá o výkon jednotlivců, to bylo tentokrát na kolektivní hru třebíčského potěru málo a ten po vyrovnané první třetině rozhodl pro sebe zápas ve třetině druhé, když se blýskl čtyřmi brankami Jiří Slabý.

Třebíč A - Jihlava 5:4 (2:1,1:0,2:3)
S Jihlavským družstvem třeťáci ještě nevyhráli a tak uvítali jeho nalosování místo odstoupivšího celku Náměště n.Osl. Po zaraženém začátku a inkasovaném gólu Třebíčští pomalu nejen vyrovnali hru, ale byli i lepším družstvem, což znamenalo vedení po dvou třetinách 3:1. Ve třetí třetině nás Jihlava dostala pod tlak a tak se hráči Třebíče nemohli divit, že skóre po pěti minutách už bylo 3:3. Jak soupeř vyrovnal, hned červenobílí zabrali a vedli 4:3 a pak opět pod tlakem přišlo srovnání na 4:4. To, že i v této kategorii lze vidět krásné góly, se mohli přesvědčit přihlížející diváci, když naděje Horácké Slavie na pět doteků dostali puk do prázdné branky. Drama vyvrcholilo minutu před koncem, kdy rozhodčí nařídil trestné střílení a výborně chytající Matěj Loubal tuto poslední možnost soupeře zlikvidoval. ( ve 2.tř. již jedno kryl ). Pak už byla jen velká radost ze zaslouženého vítězství.

Třebíč A - Pelhřimov A 10:1 (4:0,2:1,4:0)
Ve dvou předchozích zápasech Slavisté se soupeřem hráli vyrovnané zápasy a v obou byli šťastnější. Tentokrát hned od začátku ukázali kdo bude pánem na ledě a v zápase byli jasně lepší, což vyjádřili i brankami.

Družstvo zaslouží tentokrát velkou pochvalu a vyzvednout je třeba výkon brankáře Matěje Loubala a střelce sedmi branek Jirky Slabého, nicméně pochvalu zaslouží celé družstvo.
Sestava a góly: M.Loubal, D Valík (2), M.Novák, J.Slabý (7), R.Ferda (2), A.Trnka (2), T.Sigmund (4), K.Březka (2), P.Bednář (3).

Třebíč B - Žďár n.S. 3:5 (0:1,0:0,2:4)

Pro Slavisty to byl smolný zápas, protože v první třetině byli šikovnější a přesto prohrávali o jednu branku. S postupem času se hra vyrovnávala a ke konci zápasu soupeř hru ovládl a zaslouženě vyhrál.

Třebíč B - Telč 1:8 (0:1,0:4,1:3)
O Telči jsme hned věděli, že to bude těžký soupeř, protože staví jen jedno družstvo a tak jeho o hlavu větší hráči nedali našim mladým a malým hráčům moc naděje na úspěch. Přesto Třebíčští v půlce zápasu prohrávali jen 0:2 a hráli v možnostech tohoto mužstva dobře.

Třebíč B - Pelhřimov B 11:1 (4:0,3:0,4:1)
To že i toto družstvo umí už taky něco z hokejové školky ukázalo ve svém posledním zápase, kdy soupeři nedalo šanci a zaslouženě vysoko vyhrálo.

I toto družstvo zaslouží pochvalu a až na nepovedený závěr prvního zápasu odehrálo dobrý turnaj. Vyzvednutí si zaslouží výkon Radima Nejedlého, Davida Kučery a v posledním zápase dobře střílejícího Davida Bláhu.
Sestava a góly: R.Šoustal, V.Nečas, D.Kučera (3), D.Bláha (5), J.Kalábek (1), F.Doležal, K.Svoboda, R.Caha (1), R.Nejedlý (6), J.Kardoš, J.Přibyl.