Třetí čtvrtinu základní části končí Horácká Slavia na 12. příčce

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč mají za sebou tři čtvrtiny základní části letošního ročníku 1. hokejové ligy. Stejně jako ostatní týmy vstoupí již v pondělí 16. ledna do závěrečných odvet, kdy se utkají ještě jednou se všemi mužstvy soutěže. Jak se dařilo třebíčským hokejistům v právě odehrané třetí čtvrtině? Především v ní získali cenných 16 bodů, které je posunuly na dvanáctou, první nebarážovou příčku tabulky.

Třebíčští hokejisté začali třetí čtvrtinu základní části na ledě letošního suveréna soutěže v Ústí nad Labem. Na favorizovaný tým domácích, nabitý řadou hráčů s bohatými extraligovými zkušenostmi třebíčští nestačili a prohráli 0:3. Porážka v tomto utkání se ale celkem čekala, domácí jsou na domácím ledě téměř neporazitelní. Hned v dalším kole ovšem hráči zabojovali a získali důležité tři body proti nebezpečnému Berounu po vítězství v poměru 4:1. Ve 29. kole zajíždělo mužstvo na led letos velmi silného Havířova a prohráli 2:4. Naštěstí hned v dalším kole doma tým nezaváhal a Hradci Králové nedovolil ani jednou skórovat a dosáhl jistě velice cenného skalpu nevyzpytatelného soupeře po výsledku 4:0.

Další zápas venku však potvrdil to co se opakuje po celou letošní sezónu, jakmile třebíčští vyrazí k zápasu ven, body přivezou jen málokdy. Na rozjetou Kometu nestačili a podlehli jí 1:3. Následná domácí bezbranková remíza s Kadaní možná hráče mrzí ještě teď, jelikož tento zápas spadal do kategorie těch, v nichž je nutné zvítězit, ačkoliv hra nemusí v samotném zápase zrovna lahodit oku diváka.

Ve 33. a 34. kole čekaly třebíčské hokejisty dva zápasy z kategorie veledůležitých. Zajížděli ke dvěma utkáním ven, kde se utkali s mužstvy, která patří dle tabulkového postavení k nejvážnějším soupeřům v boji o vyhnutí se barážovým pozicím. Prostějov, který dlouho držel dvanáctou příčku se ovšem naneštěstí zrovna právě před zápasem s Horáckou Slavií posílil o trojici zkušených hráčů z Komety a také díky jejich výkonu těsně zvítězil 4:3. Pro třebíčské to byl dvojnásobně smolný zápas, protože ještě v průběhu třetí třetiny drželi reálnou šanci na zisk alespoň jednoho bodu, ovšem domácí měli drtivý nástup do závěrečného dějství a třemi v rychlém sledu vstřelenými góly rozhodli o svém vítězství.
Zápas v Jindřichově Hradci přinesl dramatickou podívanou se šťastným koncem. Diváci v něm byli svědky brankových hodů, když viděli celkem devět gólů. Již v průběhu úvodní třetiny vedli domácí už 3:0 a zdálo se, že kráčejí ke snadnému vítězství. Třebíčští ovšem dokázali, že když mají nůž na krku dokáží bojovat a zvrátit i zdánlivě beznadějný zápas. Ještě do konce první třetiny dokázali totiž smazat třígólové manko a tím svého soupeře natolik zaskočit, že se z toho již nevzpamatoval. Nesmírně cenné vítězství od Vajgaru v poměru 5:4 se na konci sezóny bude počítat, pro třebíčské hokejisty jsou to bez nadsázky zlaté tři body.

Ještě před vánoční přestávkou přijelo do Třebíče ambiciózní mužstvo Mladé Boleslavi. Mužstvo od nástupu trenéra Neliby získalo na disciplíně a usadilo se v první čtyřce nejlepších mužstev soutěže. Svou roli potvrdilo k malé radosti třebíčských i u nás a zvítězilo zaslouženě 4:1.

Po vánoční přestávce čekali dva domácí zápasy v řadě za sebou, první z nich Horácké Slavia zvládla na výbornou a porazila Sarezu po výborném výkonu 5:2.
Horácké derby s Jihlavou přilákalo nejlepší návštěvu sezóny, která byla svědkem dramatického a zajímavého zápasu. Jihlavě se vydařila druhá třetina, kterou vyhrála vysoko 4:1 a tím položila základ ke svému vítězství 5:4. Třebíčští v poslední třetině mocně finišovali, tříbrankové manko se jim však smazat nepodařilo, ač od cenné remízy nebyli daleko. Následující utkání v Chomutově však hráči příliš nezvládli a porážka v poměru 0:3 patří do kategorie těch, na něž všichni chtějí především rychle zapomenout.

Závěrečný zápas třetí čtvrtiny však zvládli hráči na jedničku s hvězdičkou. Zcela zapomněli na nepovedený zápas v Chomutově a svým fanouškům připravili parádní podívanou, kterou okořenili hned devíti brankami v síti svého soupeře, mužstva Olomouce. Na rekordním vítězství letošní sezóny 9:2 se kromě jiných výrazně podílel útočník David Dolníček, který se po čase vrátil do Třebíče a přinesl si sebou výbornou formu, kterou v tomto zápase korunoval dvěma góly a skvělým výkonem.
Toto vítězství navíc znamená, že po třetí čtvrtině se Horácká Slavia vyhoupla na klíčovou dvanáctou pozici tabulky. Zbavila se barážové příčky a do bojů poslední čtvrtiny základní části tak půjde s psychickou výhodou oproti svým největším soupeřům Prostějovu a Jindřichovu Hradci.