Trojice týmů postoupila hned po třech zápasech, Chomutov s Hradcem si ještě zahrají

Aktuální zprávy
T ř e b í č – Šest týmů už má po pondělí jasno – České Budějovice, Ústí nad Labem a Mladá Boleslav v play-off 1. ligy postupují na úkor Sarezy Ostrava, Komety Brno a Berounských medvědů. Stalo se tak v nejkratším možném termínu, všem třem postupujícím stačily k vybojování semifinále tři zápasy. Poslední dvojice – Hradec Králové a Chomutov – si bude muset své působení ve čtvrtfinále prodloužit. Chomutov zabojoval a ačkoli v zápase prohrával, dokázal srovnat a poslat zápas do prodloužení. V něm se na rozhodující gól čekalo devět minut, kdy vstřelil branku Polodna a rozhodl tak o snížení stavu na 1:2 na zápasy.

HC Sareza Ostrava – HC České Budějovice 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Sareza poprvé v této sérii vstřelila branku – a taky poprvé vedla. V 25. minutě se trefil Procházka, radost mu však o pět minut později zkazil Kotaška. Domácím pak nevyšel konec druhé třetiny, kdy inkasovali z hole kanadské posily Ference. Další zámořská akvizice, Václav Prospal, zvýšila v 59. minutě na rozdíl dvou branek. Devět vteřin před koncem padl druhý Procházkův gól, a to z trestného střílení, kterým potrestal Turkovo hození hole. Byla to ale jen labutí píseň nováčka první ligy – Sareza toto utkání plné vyloučených prohrála v poměru 2:3, konečný zápasový stav zní na 3:0 pro Budějovice.
Branky: 25. a 60. Procházka – 30. Kotaška, 40. Ference, 59. Prospal.
Konečný stav: 0:3 na zápasy (0:6, 0:4, 2:3).

HC Kometa Brno – HC Ústí nad Labem 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Brno, kdysi hokejová bašta, se konečně opět probojovalo do play-off, byť pouze první ligy. V něm se bohužel pro něj moc dlouho neohřálo, ústečtí hokejisté potvrdili své ambice i na jeho ledě. První třetinu vyhráli 2:1, když hned v první minutě otevřel skóre Fink. Druhý zářez do hokejek hostí přidal ve 12. minutě Koudelka, v 18. minutě se ale podařilo snížit Brančíkovi. Brňané měli velmi dobrý vstup do druhé části, kdy Sloboda napodobil Finka, a hned na jejím začátku vyrovnal na 2:2. Toto skóre vydrželo do 34. minuty, kdy zpět na stranu hostí strhl vedení Jankových. Kometa se pak marně snažila o vyrovnání, a když v 59. minutě při powerplay inkasovala čtvrtou branku opět z Finkovy hole, rozloučila se tak s pro ni se zatím nejúspěšnější sezónou posledních let.
Branky: 18. Brančík, 21. Sloboda – 1. a 59. Fink, 12. Koudelka, 34. Jankových.
Konečný stav: 0:3 na zápasy (1:3, 2:6, 2:4).

KLH Chomutov – HC VČE Hradec Králové 4:3 pp (2:1, 0:1,1:1 – 1:0)
Výtečný nástup předvedli Severočeši do svého prvního utkání, když v sedmé minutě po brankách Pražáka a Mikšovice vedli 2:0. Závěr první třetiny pro ně však byl smolný, Suchého gól do šatny vlil Hradci novou krev do žil. To se projevilo ve druhé části, kdy srovnal Roubík a také na začátku třetího dějství, v němž Vondráček otočil skóre ve prospěch hostů. Od nuly se začínalo opět ve 48. minutě, kdy Šulcova akce znamenala vyrovnání na 3:3 a také následné prodloužení. V něm už se pomalu schylovalo k trestným nájezdům, Polodna však nechtěl tuto hru vabank připustit, a proto v 69. minutě svou šťastnou trefou rozhodl o vítězství Chomutova. Východočeši i přesto nadále vedou v sérii 2:1, další zápas, v němž mohou rozhodnout, navíc sehrají opět venku.
Branky: 5. Pražák, 7. Mikšovic, 48. Šulc, 69. Polodna – 20. Suchý, 27. Roubík, 43. Vondráček.
Dílčí stav: 1:2 na zápasy (2:4, 2:3p, 4:3p).

HC Beroun – BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Medvědi zažili nepříjemný vstup do utkání, když po Kamešově teči prohrávali již ve 3. minutě. Oklepali se však a v 6. minutě se předvedl Slížek, který srovnal na 1:1. Domácí vyrovnané skóre drželi poměrně dlouho, jenže poté inkasovali v oslabení a vidina prodloužení série se jim začala rozplývat před očima. Horčičkovo snížení k ničemu nevedlo, pokus o berounskou powerplay skončil na holi Havla, který definitivně pojistil postup Boleslavských do semifinále.
Branky: 6. Slížek, 44. Horčička - 3. Kameš, 34. Morava, 40. Kadlec, 60. Havel.
Konečný stav: 0:3 na zápasy (2:3, 0:2, 2:4).

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!