Turnaj čtvrťáků vyhráli zaslouženě domácí borci

T ř e b í č - Tak jako každý rok, tak i tento, pro čtvrťáky první soutěžní, uspořádalo vedení 4. třídy turnaj - odměnu za celoroční snahu malých nadějí. Na pořadatelství turnaje se podíleli nejenom finančne, ale i materiálně všichni rodiče třebíčských hokejistů.
Pozvání na toto klání přijaly týmy Kolína, Uherského Hradiště a Veselí nad Lužnicí.
Turnaj se hrál systémem každý s každým na 2x15 minut.

Třebíč - Uherské Hradiště 2:1 (2:1, 0:0)
Branky: 6. P.Matov (R.Bartůněk, J.Tůma), 7. T.Balík (A.Oburka)

V úvodním utkání turnaje se utkali třebíčští se soupeřem, který je na vánočním turnaji porazil 4:0 po vyrovnaném průběhu zápasu. Domácí se proto chystali v "odvetě" tohoto soupeře porazit. Od úvodních minut se zdálo, že se podaří vrátit soupeři vánoční porážku i s úroky. První polovinu úvodní části jsme byli lepším týmem, dostávali jsme se do šancí, ale proměnit se podařilo pouze dvě. V 6. minutě pěkně uvolnil J.Tůma svého centra R.Bartůňka, jeho střelu hostující brankář ještě stačil vyrazit, ale na dorážku P.Matova již nedokázal zareagovat. O minutu později se na chvilku hosté usadili v útočné třetině, ale Oburkovi se podařilo vyslat do brejku Tomáše Balíka, který své sólo bezpečně proměnil - 2:0. Utkání mělo i poté pěkný spád, hosté ožili a v poslední minutě první části utkání se jim podařilo snížit na 2:1. Ve druhé části zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale branka již nepadla. Hostům se v závěru utkání podařilo dostat domácí hráče pod tlak, ale domácí obrana v čele s pozorným brankářem Vejmelkou dokázala všechny pokusy soupeře o vyrovnání odvrátit.

Společná fotografie vítězů turnaje, týmu čtvrté třídy SK Horácká Slavia Třebíč, právem se chlubícího zlatými medailemi a krásným pohárem

Třebíč - Kolín 0:0
I když přítomní diváci neviděli v tomto zápase žádnou branku, utkání se oběma týmům moc povedlo. Hrál se velmi rychlý a bojovný hokej, šance si vypracovala obě mustva, ale oba brankáři své spoluhráče podrželi. V úvodu utkání měli více šancí domácí, ale kolínský gólman se překonával. Poté se hra vyrovnala a utkání mělo vysokou úroveň až do závěrečné sirény.

Třebíč - Veselí nad Lužnicí 10:1 (5:0, 5:1)
Branky: 4., 22. a 29. R.Bartůněk (na vechny J.Tůma, na třetí P.Matov), 3. a 30. J.Abrahám (na druhou O.Urban), 10. a 14. J.Jahoda (na obě T.Balík), 1. M.Mejzlík(J.Abrahám), 18. A.Oburka, 21.T.Hodek

Ve svém posledním vystoupení na turnaji si domácí hráči s chutí zastříleli proti mladému soupeři a i když to herně nebylo tak pěkné utkání jako předchozí dva zápasy, tak sklidili třebíčští hráči potlesk od svých fanouků (rodičů).

4. Veselí nad Lužnicí 0 bodů

Všechny týmy si odvezly poháry, medaile, šampaňské a diplomy, největší pohár pro vítěze však zůstal v Třebíči.

Vítězná sestava týmu čvrté třídy SK Horácká Slavia Třebíč:
K.Vejmelka - F.Pyrochta, J.Dobeš, P.Veškrna, M.Štveráček, A.Oburka, T.Hodek, V.Dobeš - O.Urban, J.Abrahám, M.Mejzlík - J.Tůma, R.Bartůněk, P.Matov - J.Jahoda, T.Balík, J.Válal

Turnaj se vydařil a líbil všem startujícím. Hráli totiž proti sobě zhruba stejně staří hráči (kromě několika mladých kluků z Veselí) a vzájemná utkání mezi prvními třemi celky byly velice vyrovnaná a napínavá až do poslední sekundy.