V polovině soutěže vedou dorostenci ligovou tabulku

Mládežnický hokej
Před vánočními svátky odehráli třebíčstí mladíci několik utkání a završili tak polovinu sezóny. Ve hře bylo tentokrát 24 bodů ve 12 utkáních, z nichž Třebíčští získali celkem 14 bodů za 6 vítězství, 2 remízy a čtyřikrát odcházeli z ledu poraženi. Nejlépe si tentokrát vedli junioři, kteří dvěma výhrami potvrdili stoupající formu. Obzvláště cenné jsou dva mistrovské body proti pátému Novému Jičínu. Těžký zápas odehráli dorostenci v Jihlavě, které nakonec podlehli po velkém boji 3:4. V dalším zápase s Orlovou již neponechali nic náhodě a uštědřili ji řádnou vánoční nadílku - 1:13. Do druhé poloviny sezóny budou dorostenci vstupovat s jednobodovým náskokem a jejich cílem je i nadále postup do extraligy. Ta by jim také slušela, protože během minulého víkendu obhájili vítězství v Memoriálu MUDr. Ivo Procházky, kde si poradili i se třemi extraligovými celky.

Výsledky mládežnického hokeje 22.12.2003

6.třída

Třebíč - Břeclav 5:2 (3:0,2:0,0:2)
Branky: D.Deveri 2, T.Bartejs 2, R.Novák
K domácím se v prvních dvou třetinách přiklonilo více hokejové štěstí a to vedlo k získání dostatečného náskoku, který se jim v poslední třetině podařilo udržet a získat tak oba mistrovské body.
Žďár n.S. - Třebíč 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branka: T.Bartejs
Hosté drželi se svým soupeřem krok jen první třetinu, ale od druhé části již nestačili a utrpěli jednoznačnou prohru.

7.třída

Třebíč - Břeclav 9:0 (2:0,3:0,4:0)
Branky: M.Sochor 2, D.Stahorský 2, R.Mastná, M.Sobotka, V.Jaroš, M.Svoboda, R.Benáček Domácí přehráli svého soupeře přesvědčivým výsledkem, který mohl být ještě vyšší, ale hráči SK HS neproměnili ani ty nejvyloženější šance.
Žďár n.S. - Třebíč 4:2 (0:2,2:0,2:0)
Branky: P.Štěpánek, R.Mastná
Hosté si rozehráli utkání velice dobře, ale vytvořený náskok z první třetiny neudrželi a z vítězství se radovali domácí hráči.

8. třída

Břeclav - Třebíč 7:1 (2:0,3:0,2:1) Branka: V.Hrabec
Hosté nastoupili v utkání proti ročníkově staršímu soupeři a to se odrazilo jak na hře, tak i na výsledném skóre zápasu.
Třebíč - Žďár n.S. 2:2 (0:1,1:1,1:0)
Branky: M.Dočekal, L.Zárybnický
Odehrálo se bojovné, vyrovnané utkání a o mistrovské body se soupeři za remízu spravedlivě rozdělili.

9. třída

Břeclav - Třebíč 5:5 (3:1,0:2,2:2)
Branky: E.Kadela 2, R.Novák, M.Jánský, P.Čejka
Hosté svého soupeře v počátku utkání značně podcenili, v dalším průběhu s nimi srovnali krok a dokonce vedli, ale obdržený gól při dvojitém oslabení v poslední minutě však stanovil konečné nerozhodné skóre.
Třebíč - Žďár n.S. 5:3 (2:0,2:0,1:3)
Branky: M.Nabytý 2, E.Kadela, R.Novák, P.Čejka
Domácí si pod tlakem vytvořili za dvě třetiny čtyřbrankový náskok, který ale v poslední části málem prohospodařili a uklidňující gól padl až dvě minuty před koncem utkání a tím získali i plný bodový zisk.

Dorost

Jihlava - Třebíč 4:3 (2:1,1:1,1:1) Branky: L.Dostál 2, V.Burian
Hosté se ujali v úvodu utkání vedení, ale domácí ještě v první třetině stačili otočit vývoj ve svůj prospěch.
Třetí gól v úvodu druhé třetiny v síti SK HS předznamenal další nervózní vývoj zápasu. Hostům se sice v poslední minutě druhé a v první minutě třetí třetiny podařilo ještě srovnat na 3:3, ale vlastní gól v polovině posledního dějství srazil hosty do kolen. Závěrečný tlak již alespoň kýžené vyrovnání nepřinesl a to znamenalo těsnou prohru.
Orlová - Třebíč 1:13 (0:5,1:6,0:2)
Branky: V.Burian 3, Zb.Svoboda 2, M.Laš 2, J.Bula, L.Nahodil, M.Kejda, P.Vlašín, P.Burián, V.Antoň
Hosté páteční prohrou v Jihlavě ztratili bodový náskok před druhým Havířovem a tak se hrálo hlavně o napravení reputace. Dorostenci SK HS se do svého soupeře pustili s nevídanou vervou, k utkání přistoupili velmi zodpovědně všichni hráči lavičky a uštědřili domácím dokonalou vánoční nadílku. Radost z výkonu a vítězství umocnila v průběhu druhé třetiny zpráva z Havířova, kde domácí jen remízovali 2:2 s Kopřivnicí. To znamená, že třebíčští dorostenci v boji o extraligu zahájí soutěž v příštím roce s jednobodovým náskokem.

Junioři

Třebíč - F.Místek 6:3 (1:0,3:1,2:2)
Branka: M.Přibyl 2, R.Musil, L.Pokorný, M.Pejchal, Pe.Franěk
Velmi důležitý zápas odehrála domácí juniorka, ve kterém musela porazit soupeře, aby se odpoutala od chvostu tabulky. To samozřejmě přinášelo na domácí hokejky nervozitu s řadou nepřesností, ale na druhé straně také bojovnost a pěkné akce. Rozhodující byla druhá třetina, ve které hosté nejprve vyrovnali, ale domácí přidali tři góly a udělali tak rozhodující krok k vítězství. V poslední části vstřelili oba soupeři po dvou brankách a důležité body tak zůstaly na domácím ledě.
Třebíč - N.Jičín 4:2 (1:1,1:1,2:0)
Branky: A.Frühauf 2, Pe.Franěk, M.Přibyl
Na domácí čekal soupeř z pátého místa tabulky a předvedený hokej se musel líbit, protože byl rychlý, tvrdý a nakonec i šťastný pro domácí celek, který musel dvakrát dotahovat náskok soupeře, ale Aleši Frühaufovi se vždy podařilo trefit do černého a ten druhý úspěch předvedl dokonce při vlastním oslabení. Šance se střídaly na obou stranách, ale výborný výkon brankáře Radima Ludvíka a smůla v proměňování šancí Lukáše Sobotky znamenaly, že se o výsledku rozhodne v poslední části. Hokejové štěstí se přiklonilo k domácím, když si nahozený puk zpoza branky hostující hráč kopl do vlastní sítě. V poslední minutě hráči SK HS přidali čtvrtý gól a nepustili hosty ani ke hře bez brankáře. Trenéři vyzvedli výkon celé hráčské lavičky včetně náhradníků.

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál