V prvním zápase play-off vyhrály všechny domácí týmy

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V prvních zápasech úvodního kola play-off 1. ligy se stoprocentně potvrdila výhoda domácího prostředí. Favorizované České Budějovice doma deklasovaly Ostravu 6:0, Ústí nad Labem si poradilo s Kometou Brno 3:1, Hradec Králové zdolal Chomutov 4:2, ve středočeském derby zvítězila Mladá Boleslav nad Berounem těsně 3:2.

HC České Budějovice - HC Sareza Ostrava 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Zápas byl večerem Václava Prospala, který nastřílel hattrick a navíc si připsal i jednu asistenci po přihrávce na gól další posile z NHL - Radku Dvořákovi. Utkání se v podstatě rozhodlo již v první třetině, Ostravané i přes důraznější výkon ve zbytku hry nedokázali vstřelit ani jednu branku.
Branky: 13., 16. a 53. Prospal, 4. Šimánek, 5. Bělohlav, 40. Dvořák.
Stav série: 1:0

HC Ústí nad Labem - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Po vyrovnané první třetině se slova ujali domácí, kteří si důraznou hrou vynutili dvě branky. Hosté se také několikrát dostali do šancí, které však zlikvidoval hrdina zápasu, ústecký brankář Lukáš Sáblík. I přesto, že neproměnili dvě přesilovky pět na tři, tak Severočeši zejména díky němu utkání vyhráli.
Branky: 14. Koudelka, 21. Jankových, 40. Kočí - 16. Meluzín.

HC VČE Hradec Králové - KLH Chomutov 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Domácí nepoložil ani dvoubrankový náskok soupeře, vzchopili se a ještě před druhou sirénou snížili na rozdíl jediného gólu. Ve třetí třetině Severočeši nedokázali zastavit uragán, který se na ně valil z řad Energetiků, dvě minuty před koncem inkasovali branku na 2:3 ze svého pohledu, a pak už se jen smutně dívali, jak jejich pokus o power-play končí na Fořtově holi, který gólem do prázdné branky stanovil skóre na 4:2 pro Východočechy.
Branky: 38. Pazdera, 45. Vondráček, 58. Kacíř, 60. Fořt - 26. Řepík, 33. Révay.

BK Mladá Boleslav - HC Beroun 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
V atraktivním zápase se Medvědům nevydařily přesilovky, kvůli kterým po první třetině z ledu odcházeli s dvoubrankovým mankem. Ve vyrovnané druhé části se však do soupeře zakousli a minutu před odchodem do šaten snížili Eiseltem na 1:2. Týž hráč se postaral o dramatický závěr, když v 50. minutě bekhendem vyrovnal. Čtyři minuty poté však hostující obrana chybovala, díky čemuž Nouza rozhodl o vítězství Škodováků.
Branky: 4. Klimeš, 20. Morava, 54. Nouza - 39. a 50. Eiselt.

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!