Výsledek je pro nás velkým zklamáním, řekl po zápase Marek Laš

Předposlední příprava před začátkem mistrovské sezóny se třebíčským hokejistům příliš nevydařila. Porážka 2:4 s druholigovou Technikou Brno je jistě zklamáním. A pro hráče důvodem k zamyšlení. Vždyť prvoligová soutěž již klepe na dveře. Utkání, které bylo již vlastně generálkou na ligu ale nevyšlo. Jak viděl celý zápas a příčinu porážky střelec jedné ze dvou třebíčských branek v utkání Marek Laš ?

První třetina přinesla nepříliš vydařenou hru ze strany obou mužstev. Hra se stále nemohla dostat do patřičného tempa a tak se šlo do kabin po úvodní třetině za bezbrankového stavu. V prostřední třetině se úroveň hry přece jen zlepšila a přišly i šance na obou stranách. Hráči Techniky se dokázali jednou prosadit a dostali se po dvou třetinách zápasu do vedení 1:0.

Začátek závěrečné třetiny zastihl třebíčské poněkud v útlumu, Technika toho využila a postupně se dotala až do vedení v poměru 4:0 . Tento hrozivý stav dokázal naštěstí brzy korigovat Marek Laš a snížil na 1:4 . Jak viděl svoji branku přímo sám střelec? "Byla to střela do prázdé branky. Gól padl po výborné spolupráci celé naší řady, nebyla to jen zásluha jednoho hráče."

Technika je druholigovým mužstvem, takže výsledek musel nutně být i z tohoto pohledu velkým zklamáním pro hráče i fanoušky. To musel uznat i střelec prvního gólu Horácké Slávie. "Určitě je výsledek s druholigovým soupeřem pro nás zklamáním, zvláště v domácím utkání a nejen pro nás hráče, ale samozřejmě i pro fanoušky. Soupeři ovšem zachytal výborně brankář."

Třebíčským se v utkání stále nedařilo střelecky prosadit v přesilovkách. I Marek Laš si toho byl vědom. "Střelecky se nám v zápasech přesilovky skutečně příliš nedaří. Na trénincích hodně trénujeme přesilovkové kombinace. Musíme v tom dál pokračovat, abychom se potom dokázali prosadit i v samotném utkání. Hlavně nyní už s výhledem do mistrovské sezóny."

V průběhu závěrečného dějství zápasu se potom dokázal ještě gólově prosadit Martin Fryauf a korigoval tak celkově výsledek na konečných 2:4. Utkání s Technikou se tedy příliš nevydařilo a tak nezbyde než na něj rychle zapomenout a poučit se z něj. Již v pátek mají třebíčští šanci složit reparát v posledním přípravném utkání doma s Jindřichovým Hradcem.