Výsledky mládeže SK Horácká Slavia Třebíč

T ř e b í č - Osm zápasů čekalo o víkendu žáky Horácké Slavie. Výborně si vedli čtvrťáci, kteří jasně přehráli Vyškov na jeho ledě. Naopak zápas s Bratislavou se nepovedl mužstvu páté třídy. Šestka vybojovala cennou remízu 1:1 na ledě Komety Úvoz, kde výborně zachytal gólman Karel Vejmelka. Proti Uherskému Hradišti se již týmu tolik nedařilo a podlehl 3:7. Sedmáci na Kometě podlehli 4:2, ale doma s Hradištěm dokázali vyhrát 6:2. Osmá a devátá třída vstoupily do nadstavby. Lépe se začátek povedl deváté třídě, která uspěla v utkání s Kometou 3:2. Zápas se skvěle povedl Petru Vondráčkovi, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Osmá třída uhrála také velmi dobrý výsledek, remíza 2:2 má jistě svoji cenu.

• 4. Třída

HC Žraloci Vyškov - SK HS Třebíč 0 : 4

(0:2, 0:1, 0:1) Branky a nahrávky: Caha (Lupač), Kučera, Kučera, Nejedlý (Lupač)

Střely na branku: 9 : 26

Sestava: Doležal - Svoboda, Pokorný - Kardoš, M. Hedbávný - Nejedlý, Caha, Lupač - Dvořák, Němec, Kučera, Kadrnožka

Utkání se od záčátku až do konce vyvíjelo v náš prospěch a bylo zcela v naší režii. Nasadili jsme, nebojím se to říct, strhující tempo hry. Po dvou třetinách jsme domácím dovolili pouze třikrát vystřelit na naší svatyni. Rychlý přístup, start na kotouč, taktická i herní vyzrálost, to byly naše zbraně. Náš výkon bych hodnotil jako suverénní. Brankář Doležal, udržel, první čisté konto v sezóně. Hlavně neusnout na vavřínech, poctivě makat v tréninku a ještě se zlepšovat.

• 5. Třída

Bratislava – HS Třebíč 4:4

(2:3, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: Ferda, Slabý (Bednář), Novák (Ondráček), Ferda (Novák) .

Sestava: Loubal, Šoustal, Trnka, Sysel, Šarka, Valík, Nečas, Ferda, Novák, Ondráček, Mlynář, Bednář, Sigmund, Procházka, Březka, Slabý,

Tak tenhle zápas se nám moc nepovedl. Už v první minutě jsme prohrávali 2:0 , ale zlepšenou hrou jsme stačili ještě skóre do konce třetiny otočit na 3:2. Bohužel to bylo z naší hry vše. Od druhé třetiny se hrál hokej, ve kterém jsme se už nebyli schopni se prosadit a soupeř nás aktivní hrou donutil dělat chyby. Ty vyústily ve vyrovnání a když nám nebyl uznán gól těsně před koncem zápasu, rozešli jsme se se soupeřem asi spravedlivou remízou. p>

• 6. Třída

Kometa Úvoz : Třebíč 1:1

(1:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 59. – Všetečka

SESTAVA: Vejmelka - Wasserbauer, Kabelka, Pokorný, Dobeš,Caha, Kajnar, Všetečka, Michálek, Tůma, Samuel, Komárek, Svoboda, Paliga.

Šestka Horácké Slavie zajížděla k duelu 23. kola na ledovou plochu brněnské Komety Úvoz. Ihned od úvodního hvizdu si domácí vytvořili mírnou převahu, a proto hosté inkasovali již ve druhé minutě střetnutí. Následující průběh utkání se vyvíjel zcela v režii brněnských hráčů, kteří si na domácím ledě doslova otevřeli střelnici. Slávisté se jen zřídka dostávali před soupeřovu bránu, a tak to byli právem domácí, kteří měli více ze hry, ovšem až do osudné 59. minuty duelu.Na samý závěr se podařilo hostům vsítit vyrovnávající branku. Obrovský podíl na přijatelném výsledku měl strážce slávistické svatyně Karel Vejmelka, jenž se blýskl neuvěřitelnými 50. úspěšnými zákroky.

Třebíč – Uherské Hradiště 3:7
    (1:4, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky : 4. – Novák (Mlynář, Ferda), 39. – Ferda (Novák), 47. – Novák (Mlynář, Ferda)

SESTAVA : Loubal – Wasserbauer, Kabelka, Pokorný, Dobeš, Sysel, Šárka, Michálek, Tůma, Samuel, Komárek, Svoboda, Paliga, Mlynář, Novák, Ferda.

Na ledovou plochu Horácké Slavie zavítali fyzicky zdatnější i věkově vyspělejší hráči Uherského Hradiště. Domácí působili ustrašeným dojmem a soupeřovu branku ohrozili jen zcela sporadicky. Všechny tři vstřelené branky slávistů zařídili benjamínci z nižšího ročníku, kteří posílili marodkou oslabené šesťáky. Lépe hrající i bruslící Hradiště bylo tentokrát nad síly domácích a ti zůstali zcela zaslouženě bez bodu.

• 7. Třída

Kometa Úvoz - Třebíč 4:2

(1:0, 0:2, 3:0)

Branky: 24. Tůma (Hodek), 33. Válal (Hort)

Sestava: Svoboda - Oburka, Hodek, Štveráček, Veškrna, J.Dobeš - Tůma, Mejzlík, Fortelný - Bartůněk, Matov, Válal - Šimka, Hort, V.Dobeš

Třebíčským hráčům utekl úvod utkání, když hned v první minutě inkasovali. Poté se hra vyrovnala, po dvou třetinách hosté vedli 2:1, ale po chybách v obranné činnosti Třebíčští dovolili brněnským hráčům otočit stav utkání ve svůj prospěch a odjeli domů s prázdnou.

Třebíč - Uherské Hradiště 6:2
    (1:0, 2:1, 3:1)

Branky: 4., 53. a 55. Mejzlík (na 2. Fortelný, na 3. Bartůněk), 23. Bartůněk (Mejzlík), 29. Tůma, 47. Fortelný

Sestava: Vejmelka, Svoboda - Oburka, Hort, Štveráček, Šimka, J.Dobeš, Hodek, Veškrna, V.Dobeš - Bartůněk, Mejzlík, Fortelný - Tůma, Matov, Válal - Caha, Kajnar, Všetečka

Se soupeřem ze Slovácka v této sezoně Třebíčští již dvakrát smolně podlehli o branku, proto do posledního vzájemného duelu vstoupili s odhodláním odčinit obě smolné prohry. V úvodní třetině se hrál vyrovnaný hokej, domácím se podařilo vstřelit v úvodu utkání branku, naopak všechny akce hostů končili na třebíčském gólmanovi. Ten podržel svůj tým hlavně ve druhé třetině, kdy měli hosté sice převahu, ale branky stříleli domácí. V úvodu závěrečné části darovali třebíčští po hrubé chybě druhý gól hostům, ale dalšími třemi góly si vítězství pohlídali.

• 8. Třída

SK HS Třebíč – HC Kometa 2 : 2

(0:1, 0:1, 2:0)

Branky: Mašek (Pyrochta), Bednář (Pyrochta)

Vyloučení: 2 : 2

Sestava: Bednář – Keselica, Jahoda – Tvarůžek, Donutil – Pyrochta, Moravec – Sochor, Mašek, Bednář – Jurán, Abrahám, Burian – Sobotka, Ondráček

Po vlažném nástupu do utkání, kdy výškově, váhově i ročníkově lépe vyzbrojený soupeř během dvou třetin zvládl vybojovat pouze dvoubrankové vedení Horáci do třetí třetiny nastoupili s vůlí otočit výsledek. S vynikajícím Vaškem Bednářem v bráně se jim podařilo srovnat ve třinácté minutě skóre a potom i ubránit cennou remízu s prvním celkem tabulky. Po zápase trenéři ocenili výkon celého mužstva, které dokázalo prodloužit černý víkend vedoucích celků tabulky od šesté do deváté třídy – HC Kometa Group bez vyhraného zápasu. A všichni jsme byli napnuti jak dopadne souboj o první místo v devítce!

• 9. Třída Třebíč - Kometa Group 3:2
    (2:1, 1:1, 0:0)

Branky: Horký (Marek,Vondráček,) Vondráček (Marek Horký), Vondráček (Horký)

Sestava: Caha - Robotka Ošmera, Pálka Švejda, Pelikán Sedlář, - Vondráček Marek Horký, Roupec Outulný Kučera, Maštalíř Fojta,

Domácí začali utkání nezodpovědně v obranné činnosti a brzy inkasovali. Po několika dalších zaváháních však začali svého soupeře přehrávat zodpovědnou hrou i dozadu, pěknými kombinacemi a dvěma krásnými brankami otočili vývoj utkání již v první třetině. Zápas byl dramatický až do konce. Třebíčští si ale za předvedený výkon těsné vítězství tentokrát zasloužili a dali tak snad již zapomenout na nepřesvědčivé výkony z přelomu roku. Dobrý vstup do nadstavby soutěže. Bravo hoši jen tak dál..