Výsledky mládeže SK Horácká Slavia Třebíč

T ř e b í č - O víkendu se třebíčským žákům příliš nedařilo. Nutno ale říci, že měli těžké soupeře. Čtvrtá a pátá třída bojovala se Znojmem a šestá až devátá třída se postavila brněnské Kometě. Pouze páťáci a deváťáci dokázali získat po bodu za remízy 2:2. Velmi dobré utkání s Kometou odehrál oslabený tým sedmé třídy, který silnému soupeři dlouho vzdoroval i díky výborně chytajícímu Karlu Vejmelkovi, nakonec však bojovní Horáci podlehli 0:2.

• 4. Třída

SK HS Třebíč - HC Znojemští Orli 2 : 4

(0:1, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: Nejedlý (Lupač), Caha (Erat)

Střely na branku: 22 : 23

Sestava: Doležal, Kružík - Svoboda, Dobrovolná - Erat, Pokorný - Hedbávný - Nejedlý, Caha, Lupač - Dvořák, Němec, Kadrnožka

Po sérii výher přišla porážka. Chlapci si tvrdě sedli na zem. Neomluvitelných chyb jsme se dopouštěli v obranné činnosti, směrem dopředu ztroskotala jakákoliv kombinace. Přestože, jsem se některým neustále snažil vysvětlit co je to nahrávka, nepochopili to a možná by si k hokeji mohli vybrat ještě jako doplněk hru, třeba na housle, tam by se mohli plně seberealizovat. Tam se také hraje sólo. V ledním hokeji to však nejde. Neustálé utápění se v sólových akcích bez zakončení, kdy kličky se prováděly i na brankovišti soupeře, nemohlo mít proti snaživému soupeři s výborným brankářem naději na úspěch.

• 5. Třída

SK HS Třebíč – HC Znojemští Orli Znojmo 2 : 2

( 0:1 2:0 0:1 )

Branky: Sysel, Březka (Slabý, Procházka)

Sestava: Šoustal, Trnka, Sysel, Kabelka, Wasserbauer, Ferda, Urban, Kučera, Mlynář, Bednář, Sigmund, Procházka, Březka, Slabý

V první třetině nás Znojmo přehrálo a po zásluze se dostalo do vedení. My jsme hru vyrovnali a dostali se do tlaku ve druhé třetině a tuto převahu třebíčští hráči vyjádřili dvěma brankami. Ve třetí vyrovnané třetině soupeř chtěl vyrovnat, my zvýšit náskok. Znojmu se branku podařilo vstřelit, my svou velkou šanci spálili a tak zápas skončil asi spravedlivou remízou.

• 6. Třída

Třebíč – Kometa Group 1:7

(0:0, 0:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 59. Tůma (Ferda)

SESTAVA: Nováček – Wasserbauer, Kabelka, Dobeš, Sysel, Trnka, Michálek, Tůma, Samuel, Komárek, Svoboda, Paliga, Mlynář, Ferda.

Na brněnskou Kometu, ač na domácí ledové ploše, slávisté ještě herně nestačili, ale nelze jim upřít bojovnost, přístup k zápasu a snahu o kolektivní výkon, který proti věkově a tím pádem i herně vyspělejšímu soupeři v tomto utkání předvedli.

• 7. Třída

SK HS Třebíč – HC Kometa Group 0:2

(0:1, 0:0, 0:1)

Sestava: Vejmelka - Oburka, Hort, Štveráček, Veškrna - Bartůněk, Mejzlík, Urban - Balík, Matov, Všetečka - Válal, Kajnar, Caha

V poslední únorový den zavítal na třebíčský led soupeř, který již několik sezón suverénně vládne této kategorii. A protože většina třebíčských sedmáků byla na horách, nastoupili domácí pouze s jedním sedmákem v sestavě, zbytek týmu tvořili mladší hráči. Zdálo se, že si vedoucí tým tabulky připíše další celkem snadné dvouciferné vítězství. Po celé utkání byli brněnští hráči lepším týmem, lépe bruslili, kombinovali i stříleli, ale třebíčští mladíci tentokrát přehnaný respekt ze svého soupeře nechali v kabině a celých 60 minut poctivě a obětavě bránili a snažili se dobrým pohybem znepříjemnit svému soupeři cestu za vítězstvím. A když už se hosté prosadili, tak jejich šance s přehledem likvidoval mág v domácí bráně, který tak držel naději na dobrý výsledek až do posledních minut. Brněnský brankář sice neměl moc práce, ale přesto své spoluhráče podržel hlavně ve třetí třetině, kdy měli třebíčští šance na srovnání. Za předvedený výkon sklidili mladíci potlesk publika i pochvalu od trenérů. Velkým úspěchem třebíčské defenzívy je také to, že inkasovat pouze dvě branky od brněnských střelců se za poslední dvě sezony podařilo pouze domácím hráčům (jednou vloni a v tomto zápase).

• 8. Třída Kometa Group - SK HS Třebíč 3:1
    (0:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: Mašek (Ondráček)

Sestava: Svoboda - Keselica, Neveselý, Moravec, Tvarůžek, Ondráček, Mašek, Bednář, Juráň, Abrahám, Burián. Donutil, Pyrochta, Sochor

Po celý zápas byla hra vyrovnaná, hosté ztratili body protože nedokázali proměnit vypracované šance.

• 9. Třída Kometa GR – SK HS Třebíč 2:2
    (1:0, 1:2, 0:0)

Branky: Stromecký (Salák ), Horký (Jelínek)

Sestava: Fučík - Robotka Ošmera, Pálka Sedlář, Fojta Matoušek, - Roupec Marek Horký, Kučera, Fusek, Stromecký, Jelínek, Salák, Outulný, Maštalíř

Domácí měli výborný nástup do utkání perfektně bruslili, hráli výborně takticky a nutili zaskočené hosty k chybám. Naštěstí třebíčští inkasovali v první třetině po vlastní chybě jen jednou. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a hosté začali svého soupeře přehrávat. Třebíčští neproměnili několik slibných šancí a přestože převzali otěže utkání do svých rukou Rondo tentokrát vyloupit nedokázali. Zůstalo u dělby bodů .