Zahajovací střetnutí Memoriálu skončilo remízou

T ř e b í č - Úvodní utkání tradičního vánočního turnaje dorostenů - Memoriálu MUDr. Ivo Procházky - obstaraly v derby utkání dva krajští rivalové - týmy Třebíče a Jihlavy. I když soupeři hrají rozdílnou soutěž, na ledě se hrál vyrovnaný hokej, o čemž hovoří i konečný výsledek - Jihlava - Třebíč 4:4.

Deset fotografií ze zápasu najdete ZDE.

Dukla Jihlava - Horácká Slavia Třebíč 4:4

Třetiny: 1:1,2:1,1:2
Branky Jihlava: 12. Zeman (Klimeš), 34. Pánek (Pometlo), 40. Protasenja (Křípal), 50. Láznička (Pometlo)
Branky Třebíč: 4. Horký (Kaut), 32. Kuřátko (Vítek), 41. Krutiš (Kuřátko), 43. Kuřátko (Novák R.).
Diváků: 150

Sestava Jihlavy: Navrátil, od 43.min Novotný, Zelený, Šustr, Vacek, Říha, Staněk, Střecha, Musil, Kolda, Kuřitlo, Polcar, Protasenja, Pánek, Pometlo, Láznička, Kuřitko, Zeman, Klimeš, Křípal, Kotlík
Sestava Třebíče: Míča (Mikulka), Vítek, Novák R., Kuřátko, Málek, Jaroš, Gíz, Kaut, Horký, Vala, Švaříček, Krutiš, Křenek, David, Nykrmajer, Sobotka, Dvořák, Vyhnálek, Sochor, Vondráček, Bartejs

Horácká Slavia, která byla pro toto utkání určena jako hostující tým, se ujala vedení rychlou brankou Aleše Horkého. Nedlouho nato dostali puk za brankou čáru i Jihlavští, ale sudí branku neuznal. Té se Dukla dočkala až ve 12.minutě a Zeman srovnal na 1:1.

Ve druhé třetině se Slavisté ujali opět vedení zásluhou Radima Kuřátka, ale hosté v přesilové hře záhy kontrovali Pánkem a srovnali na 2:2. Koncem druhé třetiny se domácímu týmu (Jihlavě) podařilo jít do vedení, když se v závaru před bránou nejlépe orientoval důrazný Anatolij Protasenja.

Po krátké dvouminutové pauze využili nástup do třetí třetiny ideálné hráči Horácké Slavie a brankami Krutiše a Kuřátka otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Opticky lépě však na ledě působili Jihlavští, lépe bruslili a nedávali znát, že hrají o ligu níže. Odměnou za aktivní přístup jim byla branka Lázničky v 50.minutě. Více branek už diváci neviděli a zápas tedy skončil dělbou bodů a výsledkem 4:4. Z Třebíčských si nejlépe počínala čerstvá akvizice ze Žďáru nad Sázavou Radim Kuřátko, který dvě branky vsítil a při jedné asistoval.

Na další zápas můžete třebíčské dorostence přijít povzbudit 27.prosince od 11:45 - hrají proti HC TÁBOR