Žihadla přehrála Horáckou Slavii, gólem v poslední minutě rozhodl Jaskula

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Další přípravné, tentokráte fotbalové utkání mají v nohách hokejisté Horácké Slavie. Soupeřem jim byli hokejisté HC Žihadla Moravské Budějovice s řadou bývalých třebíčských hráčů v kádru. Po závěrečném hvizdu se mohli z vítězství 3:2 radovat hráči a příznivci Žihadel.

Fotografie ze zápasu TADY.

Fotbalová příprava

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Žihadla Moravské Budějovice 2:3 (2:0)

Utkání se hrálo ve sportovním areálu v Blatnici na skvěle připraveném pažitu.

V prvním poločase padaly branky jen do sítě Žihadel. Střelecký účet zápasu otevřel jistě trefenou penaltou Petr Štěpánek. Druhý a bohužel v tomto utkání poslední gól Horáků vstřelil po hezké fotbalové akci Petr Zahradník. Ještě v prvním poločase měli Třebíčští pár nadějných šancí, ale budějovickou síť nedokázali rozvlnit ani z brejku, takže po prvním poločase byl stav utkání 2:0 pro Třebíč.

Oba týmy o přestávce zamíchaly sestavami a do hry se dostali všichni hráči z obou laviček.

Ve druhém poločase se dlouho hrálo bez branek. To se rozhodl změnit Radim Dusík, který dal svojí brankou Žihadlům novu chuť do hry. Na 2:2 pak vyrovnal další extřebíčský hráč Miloslav Topol. Slávisté se v závěrečné desetiminutovce snažili strhnout vítězství na svoji stranu a měli k tomu snad pět velmi dobrých šancí. Jenže nakonec, jak už to ve sportu bývá, uhodilo na druhé straně. Vítězný gól pro Moravské Budějovice zařídil v poslední minutě utkání Petr Jaskula. Hráči Moravských Budějovic tak ve druhém poločase dokonale otočili výsledek zápasu a vyhráli 3:2.

Utkání sledovalo sedmdesát pět diváků, kteří museli ocenit výkon nestárnoucího Oldřicha Válka, trenéra Moravských Budějovic, jenž v jejich dresu do utkání nastoupil. Na třebíčské straně zaujal Petr Štěpánek, který odehrál výborné utkání. Celých devadesát minut hrál ve vysokém tempu a vybojoval mnoho soubojů.

Přípravná utkání - startujeme ve Velkém Meziříčí, generálka 5.9.