13.kolo, čtvrtek 17.11.2016
0:40:0, 0:2, 0:2
JIH JIH
Branky a nahrávky: 30. Bačkovský (Machovský), 37. Číhal (Machovský), 45. Lagron (Němec), 46. Bína (Kardoš). Rozhodčí: Marek - Kotrba, Metlík. Vyloučení: 6:8 navíc Číhal (JIH) OK za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 66.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka - Šabatka, Bobrovský, Topol, Němec, Hrbáček, Bartoš, Krotký, Svoboda, Kuba, Horký, Jaša, Staněk, Mašíček, Oliv, Daňhel, Hanák
HC Dukla Jihlava: Sigmund (od 32. Horák) - Číhal, Hrbek, Novák, Augusta, Kardoš, Kret, Báťa, Bačkovský, Bína, Kříž, Machovský, Sedlák, Němec, Kalin, Lagron

V očekávaném derby s Duklou Jihlava to v první třetině vypadalo na klidný zápas, šance byly na obou stranách, domácí hráči si zahráli dvě přesilové hry, žádný gól ale přítomní diváci neviděli.

Ve druhé třetině to už začalo mezi hráči jiskřit, na každé straně byla jedna přesilová hra, do větších šancí se ale dostávali hosté. Ani třebíčští hráči nebyli bez šancí, ti je ale na rozdíl od soupeře nedokázali využít a tak po skončení druhé části hry byli spokojenější hosté, kteří vedli o dvě branky.

V poslední třetině se hodně přitvrdilo, hlavně ze strany hostů a nejvíce trestaný hráč Jihlavy poté, co si nevybíravými výrazy vylil své srdce na obsluhu časomíry, odešel na pokyn rozhodčího předčasně do sprchy (za zamyšlení pak stojí reakce z jihlavské střídačky, ti co slyšeli mi určitě dají za pravdu). Po třetím vstřeleném gólu už domácí hráči rezignovali a Jihlava tak vyhrála 0:4