Posílený Prostějov poslal Třebíč na 13. místo

T ř e b í č - Utkání, které se bez přehánění hrálo o příslovečných šest bodů Horácká Slavia nezvládla a podlehla Jestřábům z Prostějova o jedinou branku 4:3. Utkání se rozhodovalo až v posledních deseti minutách, kdy se domácím podařilo v 55. a 56. minutě vstřelit dva rychlé góly a odskočili tak do dvougólového vedení. Třebíčští pak už dokázali v poslední minutě pouze snížit gólem Ondřeje Látala na konečných 4:3.

33.kolo, sobota 17.12.2005
PRO PRO
4:31:1, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 15. Bařica (Piecha), 48. Dibelka (Piecha), 55. Kameš (Kruliš), 56. Sabela (Řípa) - 17. Pelán (Tatarčík), 42. Čech (Lučka), 60. Látal (Rehák, Laš). Rozhodčí: Minář - Bruška, Novák. Vyloučení: 3:7, navíc Šefčík (TRE) 10 min. OT., Fojtík (PRO) 5 min. + do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1037. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Hamrla (Pospíšil) - Polák, Piecha, Kruliš, Vymazal, Dibelka, F.Čech, Saluga, Sedlák, M.Čech, Braniš, Kameš, Kučírek, Řípa, Sabela, Fojtík, Bordowski, Doseděl, Říha, Bařica, Hegegy.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář (Luňák) - Rehák, Lukáč, Šefčík, Ščerban, Lučka, Ševčík, Sláma, Bulička, Laš, Oliva, Látal, Pelán, Korotvička, Tatarčík, Čech, Zahradník, Přibyl, Krčál.

Zápas začal v docela pomalém tempu, šlo o důležité body a žádný z celků nechtěl udělat chybu. Z počátku měli mírně navrch domácí, ale jejich koncovka byla málo důrazná a všechny akce končili na dobře organizované obraně hostů. V době, kdy seděla na trestné nová posila Jaroslav Polák měl obrovskou šanci Marek Laš, to nastřelený puk ze středního pásma chtěl vyhodit Hamrla ven, ovšem trefil dobře postaveného Laše, který si puk zpracoval a zamířil do vrchních pozic branky. Domácí gólman však svoji chybu odčinil parádním semaforem. Poté přebrali aktivitu hosté, pálili z každé pozice. Velkou šanci měl Korotvička, který se protáhl před prostějovskou obranu, ale s jeho zakončením si Hamrla poradil. V 15. minutě usedl za hákování na trestnou lavici Marek Laš. Přesilovku využil Dušan Bařica, když ho za brankou našel Martin Piecha. První zmiňovaný nevěděl co s pukem a tak zkusil překvapit Šindeláře z pozabrány a tento tah mu vyšel. Domácí se z branky nestačili vzpamatovat a už to bylo 1:1. Před branku nahrál Tatarčík Pavlu Pelánovi, který puk propasíroval za Hamrlovy záda. Ze začátku druhé třetiny si domácí vytvořili tlak, ten však nedokázali nijak proměnit. Nejvíce bylo vidět trio Dibelka, Piecha a Saluga, kteří si vytvořili hned několik slibných šancí ale i s těmi si brankář hostů poradil. Kolem 26. minuty však tento tlak opadl a hra se velice zklidnila, oběma týmům se nedařila kombinace a nehrál se příliš pohledný hokej. Za zmínku stojí krásný zákrok Hamrly, kdy se znovu vytáhl efektivním semaforem proti Lašově střele. Druhá třetina se v tomto tempu dohrála a rozhodnutí tedy muselo přijít v poslední části hry. Začátek třetí třetiny domácí hráči trošku podcenili a nechali Třebíč skórovat. Na 1:2 upravoval skóre Martin Čech, který nadvakrát dopravil odražený puk do branky po střele Martina Lučku od modré. Poté se v domácích probudila dravost, kterou celý zápas postrádali a přebrali otěže zápasu.V 46. minutě dostali Jestřábi možnost hrát přesilovou hru 4 na 3. Přesilovková formace se této úlohy ujala na jedničku, sehráli nádhernou nacvičenou kombinaci na jeden dotek. Jako poslední se puku dotkl Jan Kruliš, který puk trefil pěkně k tyči. V tomto okamžiku tlak domácích gradoval a na Šindeláře se hrnula jedna střela za druhou, Třebíč tohle tempo nestíhala a zbytečným faulem se poslala do čtyřech. Toho Jestřábi dokonale využili a strhli vedení na svou stranu. Bomba Kruliše od modré se odrazila o brusle Vladimíra Kameše a zastavila se až v Šindelářově svatyni. Prostějov dále pokračoval ve velkém tempu a využil hned další velkou šanci. V rohu kluziště se v obraném pásmu zmocnil puku Petr Doseděl, našel rozjetého Jiřího Řípu, který puk zavezl do útočného pásma a poté nahrál před branku, kde byl skvěle postaven Rostislav Sabela a ten se nemýlil. Když už se na ochozech ozývaly oslavné chorály, zdramatizoval závěr utkání Ondřej Látal, který využil 20 sekund před koncem přesilovou hru. Závěrečná hra bez brankáře už Třebíči nepomohla a z Prostějova odjíždí bez bodu za prohru 4:3.

Aleš Flašar (Prostějov):

Tak byl to dneska těžký zápas, promarnili jsme i několik velkých šancí, rozhodlo zřejmě ubráněné oslabení na pět minut a následně daný gól. Myslím si, že dnes nevyhrálo šťastnější, ale lepší mužstvo. Jsem přesvědčen o tom, že to dnešní utkání bylo rozhodující, protože kluci byli trošku zlomeni na psychice a dali do toho srdce a vydřeli ho a já jim za to děkuju.

Josef Horešovský (Třebíč):

My jsme dnes 45 minut hráli v rámci našich možností, odehráli jsme dobrý zápas, utkání bylo vyrovnané a naopak si myslím, že jsme domácí chvílemi trošku trápili. Jenže pak přijde moment, kdy to utkání máme rozhodnou, jako třeba pětiminutová přesilovka a místo toho aby se to úsilí znásobilo, tak v podvědomí těch hráčů je, že hrají přesilovku a že se jim nemůže nic stát, tak si trošku odpočineme a samozřejmě za to je trest, který spočívá v tom, že jsme to utkání nerozhodli a navíc jsme se sami z té hry trošku vyhodili a soupeř toho využil a nám to utkání uteklo.