TRE - BEN 4:3 - Domácí vydřeli před play-off vítězství

T ř e b í č - V posledním zápase před nadcházejícím play-off přijel do Třebíče tým HC Benátky nad Jizerou. Domácím skvěle vyšla první třetina, kterou vyhráli 4:2. Hosté dokázali pouze snížit na konečných 4:3, vyrovnání nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře. Dva kanadské body si připisuje Lukáš Nahodil, autor jedné branky a jedné asistence.

46.kolo, sobota 6.2.2010
4:34:2, 0:1, 0:0
BNJ BNJ
Branky a nahrávky: 7. Stejskal (Kaláb, Zahradník), 8. Obdržálek (Nahodil, Rod), 13. Nahodil (Obdržálek, Kania), 20. Dolníček (Odbržálek, Gula) - 8. Skořepa (Jech), 17. Jech (Skořepa, Bárta), 23. Vařecha (Pavlů, Kudrna). Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1540. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz - Ostrčil, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Kundela - Čech, Dolníček, Stejskal - Rod, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Zahradník, Ostřížek - Heřman, Vondráček, Dočekal.
HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (21. Nedvídek) - Pavlů, Mrkvička, Drábek, Stříteský, Kajínek, Hrach, Tondr, Hobza - Kica, Urban, Loskot - Jech, Skořepa, Bárta - Kudrna, Pabiška, Vařecha - Kopic, Kazatel, Weiss.

Horácká Slavia přivítala v posledním zápase základní části první ligy celek Benátek nad Jizerou. Domácí hráči nastoupili do utkání bez několika hráčů základní sestavy. Konkrétně chyběli Zdeněk Sedláček, Pavel Bulička, Marek Laš, Jan Káňa, Vilém Burian a Ondrej Šedivý, jenž naskočil do pátečního kola extraligy v dresu Vítkovic.

Třebíčská dvojčata Nahodil a Obdržálek získala v zápase pět bodů

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Aktivnějším týmem byli hostující hráči, ale do první velké příležitosti se dostali domácí, Lukáš Nahodil svůj samostatný únik nezakončil ideálně a nechal vyniknout hostující brankáře Jiřího Stejskala.

Prvnímu gólu předcházel velmi tvrdý atak Ctibora Jecha na Petra Obdržálka, který se ocitnul na ledě a hostující útočník dostal menší trest za bránění ve hře. První branka padla v 7. minutě, kdy se z již zmiňované přesilové hry prosadili domácí hráči, tvrdou střelu Tomáše Kalába uklidil za záda hostujícího gólmana Vladimír Stejskal - 1:0.

Domácí hráči přidali o necelou půl minutu později druhou branku. Po perfektní kombinaci se prosadil Petr Obdržálek, který zakončoval do prázdné branky po skvělé přihrávce od Lukáše Nahodila - 2:0.

Odpověď Benátek nad Jizerou byla opravdu blesková, když se po 14 vteřinách hry prosadil svým důrazem na brankovišti Josef Skořepa, jenž doslova dotlačil puk za Francouzova záda - 2:1.

Poté následovala velká šance Marka Pabišky, ale proti jeho střele se vytasil s výborným zákrokem domácí brankář. Na druhé straně dorážel střelu Davida Ostřížka domácí dlouhán Petr Zahradník, ale trefil pouze tyč hostující branky.

Další branku v zápase vstřelili opět domácí borci, kteří předvedli opět výbornou kombinaci. Konkrétně Petr Obdržálek předložil výbornou přihrávku Lukáši Nahodilovi, který zakončoval pohodlně do prázdné branky - 3:1.

Hostující hráči odpověděli v 17. minutě, když svůj samostatný únik využil Ctibor Jech, který nedal blafákem domácímu brankáři sebemenší šanci, asistenci si za výborný pas připsal Josef Skořepa - 3:2.

Gólovou tečku za divokou první třetinou udělali domácí v přesilové hře, kde se po krásném vyšachování obrany nemýlil domácí David Dolníček, který se po perfektní přihrávce v podání Petra Obdržálka do prázdné branky nemýlil - 4:2.

Před začátkem druhé časti došlo ke změně v brance hostujícího týmu, místo Jiřího Stejskala zaujal v Třebíči dobře známý Michal Nedvídek.

Marcel Hrbáček nastoupil k utkání číslo 600 v 1. lize, všechna v dresu HST.

Druhou třetinu začali lépe hostující hráči, kteří si vynutili hned v úvodu faul Milana Přibyla, ten v čase 22:18 potrestali snížením na rozdíl pouhého jednoho gólu. Střelcem branky byl Lukáš Vařecha, který tečoval prudkou střelu Michala Pavlů - 4:3.

V další velké šanci se octnul Tomáš Urban, ale Pavel Francouz v třebíčské kleci jej výborně vybruslil a ze samostatného úniku nic nebylo. Další výborný zákrok předvedl domácí brankář proti střele Michala Kazatele. Na druhé straně si výborný zákrok připsal Michal Nedvídek, který vytěsnil střelu Davida Dolníčka mimo tři tyče.

Další velkou šanci měli domácí borci. Konkrétně Milan Přibyl, jenž dostal výbornou přihrávku od Marcela Hrbáčka, ale svůj pokus napálil pouze do ležícího hostujícího brankáře. V téže minutě byl po strkanici před brankou vyloučen Petr Zahradník a hosté měli výhodu přesilové hry.

Výhoda jednoho muže v poli ovšem netrvala příliš dlouho, neboť rozhodčí Lacina přísně vyloučil domácího Jiřího Gulu a hosté hráli více jak minutu a půl přesilovou hru pěti proti třem. Hosté v této přesilové hře kombinovali, ale chyběla jim potřebná střelba. Domácí hráči toto oslabení úspěšně ubránili.

Do konce prostředního dějství měli dvě početní výhody i domácí borci, ale z přesilových her se bohužel neprosadili a do kabin se šlo za stavu 4:3 pro domácí.

Do třetí třetiny lépe vstoupili domácí, poněvadž dohrávali přesilovou hru z druhé třetiny. Hned v úvodu se nebezpečnou střelou prezentoval Petr Obdržálek, ale hostující brankář byl na místě.

První početní výhodu v závěrečném dějství měli hostující hráči. Branky se naštěstí pro domácí hráče a fanoušky nedočkali. Poté následovala část střetnutí, kdy byla hra velmi rozháraná a na obou stranách bylo mnoho nepřesností.

V dalším průběhu hry měli optickou převahu domácí hráči, ale do vyložené šance se nedostali. V čase 58:28 byl přísně vyloučen domácí David Ostřížek a hostující střídačka si vybrala time-out a sáhla ke hře bez brankáře. Hrálo se tedy šest na čtyři a hostující hráči se tlačili do zakončení, ale domácí hokejisté se ubránili a v poslední vteřině jen těsně minul jeden z domácích hráčů opuštěnou hostující klec.

Horácká Slavia skončila po základní části na vynikající páté pozici, když předstihla i své dva největší rivaly, tedy Duklu Jihlava a Znojemské Orly. V prvním kole play-off vyzvou domácí hráči v pátek v 17.30 hod. hráče z Vrchlabí. Jak si povedou můžete sledovat na vlastní oči.

Lukáš Nahodil po utkání Třebíč - benátky 4:3

Kamil Pokorný po utkání Třebíč - Benátky 4:3

Tiskovka po utkání Třebíč - Benátky 4:3

Jaromír Šindel – SK Horácká Slavia Třebíč:Do zápasu jsme nastoupili se čtyřmi pětkami. Utkání jsme chtěli rozhodnout v úvodu, a nechat hrát i další mladé hráče, které jsme dnes nominovali. Bohužel soupeř byl pořád v kontaktu. Za stavu 4:3 jsme to chtěli ubránit, což byla dobrá příprava před play-off. V defenzívě jsme hráli velmi slušně. Extraliga má nabitý program, proto jsme neměli k dispozici Jana Káňu a Ondreje Šedivého. Včera hráli Jakub Kania a David Ostřížek za Třinec, dneska si přijeli za nás zahrát. S hráči jsme před play-off domluvení a věřím, že se domluvíme i s kluby, protože bude olympijská pauza. K týmu přibude Michal Kempný z Brna. Během turnaje dvacetiletých převezme tým Roman Vondráček se Štěpánem Oberreiterem, který bude fungovat jako asistent. V play-off budu velmi nervózní, je to jiná soutěž a my se chceme dostat co nejdál. Všechna mužstva s výjimkou Vrchlabí mohou být hodně posílena. Zápas nedohrál Martin Čech, který si poranil koleno a možná nestihne play-off. V loňském ročníku byl nejlepším hráčem, ale v letošní sezoně se bohužel trápí.

Antonín Nečas – HC Benátky nad Jizerou:Jeli jsme do Třebíče pro tři body, bohužel jsme o ně přišli v první třetině. Třebíč na nás nastoupila velmi slušně a rozhodla. Druhá třetina byla z naší strany lepší, ale neproměnili jsme dlouhou přesilovou hru pěti proti třem. V průběhu třetí třetiny nás domácí k ničemu nepustili.