TRE - HBR 3:4 pp - Ve vyrovnaném zápase šťastnější Rebelové

T ř e b í č - Po dvou venkovních porážkách přivítala Horácká Slavia na svém ledě Rebely z Havlíčkova Brodu. Zápas byl vyrovnaný a týmy se přetahovaly o vedení. Domácí měli dobrý vstup do utkání, ale v první třetině vstřelili pouze jednu branku. Ve druhé periodě hosté otočili skóre v přesilovkách. Třebíč dokázala ve třetí třetině dvakrát srovnat krok, přičemž důležitou třetí branku dal Tomáš Vondráček. Do prodloužení vstoupili hosté s přesilovkou, kterou využili a připsali si bod navíc.

7.kolo, středa 6.10.2010
3:4p1:0, 0:2, 2:1 - 0:1
HBR HBR
Branky a nahrávky: 11. Malinský (Zahradník, Sláma), 48. Okál (Zahradník, Ostřížek), 54. Vondráček (Dočekal) - 25. Meidl (Němec, Třetina), 38. Šenkeřík (Němec, Třetina), 53. Třetina (Němec), 61. Morava (Třetina, Jelínek). Rozhodčí: Kubeš - Reich, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1470. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Dudáš, Ostrčil, Malinský, Kadela R., Bulička, Sláma, Sedláček, Pohl - Burian, Dolníček, Laš - Čech, Zahradník, Okál - Kadela E., Dočekal, Vondráček - Přibyl, Ostřížek, Vítek.
BK Havlíčkův Brod: Suchan - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Jelínek, Soldán, Zítka - Meidl, Třetina, Němec - Hlinka, Knotek, Ondráček M. - Švaňhal, Zábranský, Ondráček J. - Hadrava, Fiedler, Zohorna.

Po dvou venkovních porážkách se Třebíčští vrátili bojovat o mistrovské body do své arény. Brankový účet utkání mohl otevřít Laš po 16 vteřinách hry, který najížděl s Dolníčkem na jednoho beka. Zvolil střelu a netrefil branku Rebelů. Pak vystrčili růžky hosté. Pokus Sovy od modré Fiala vyrazil, ve 4. minutě pálil nepřesně po závaru před třebíčskou klecí Jiří Ondráček. Další šanci Brodu zmařil Fiala po Knotkově střele přes beka.

Zdeněk Okál vstřelil důležitý gól na 2:2

To už se osmělili také Horáci. Střelu Vondráčka lapil Suchan. V 7. minutě zavařila Rebelům před vlastní brankou Ostřížkova formace, z čehož vyplynulo vyloučení Soldána. Třebíč se však prosadila až v další početní výhodě. Špatné střídání Novákových svěřenců ztrestal po devíti sekundách Ondřej Malinský, jenž umě tečoval Zahradníkovu střílenou přihrávku pod břevno.

Za dvě minuty po první brance se řítili tři Třebíčští na jednoho beka. Situaci sehráli skvěle, jenže Ostrčilovo zakončení skončilo na břevně Suchanovy svatyně. V první třetině stojí za zmínku jedovka Buriana a tutovka Zahradníka v oslabení.

Hosté vkročili do druhé periody aktivněji. Kempného střelu chytil Fiala. Na druhé straně zahrozil velice aktivní Okál. Předvedl pěknou kličku, ale v cestě mu stál beton brankáře Suchana. Rebelové vyrovnali ve 25. minutě. Přihrávku Němce před branku v přesilovce zužitkoval Václav Meidl.

Na Třebíč přišel tradiční útlum ve druhé třetině. Fiala čaroval proti střele a dorážce Jiřího Ondráčka v oslabení. Třebíčský gólman zdatně čelil atakům hostů až do 38. minuty. Vyloučení Přibyla bleskově potrestal Petr Šenkeřík přesnou střelou do levého horního růžku kolem clonících hráčů. Po dvou třetinách byli o branku napřed Havlíčkobrodští.

Tomáš Vondráček vyrovnával na 3:3 v 54. minutě

V úvodu třetí dvacetiminutovky pláchnul bekům Ostřížek, kličkou obalamutil Suchana, ale bekhendem trestuhodně netrefil prázdnou branku. Třebíčští naráželi na dobře zformovanou obranu. Její kouzlo odčaroval ve 48. minutě Zdeněk Okál, kterému stačilo na hranici brankoviště pouze nastavit čepel hole a usměrnit za Suchana milimetrovou přihrávku od Zahradníka.

Nerozhodný stav vydržel čtyři minuty. Zahradník přišel ve středním pásmu o puk, Miroslav Třetina si zatáhl kotouč do střelecké pozice a vrátil vedení na stranu Rebelů. Z něj se hosté radovali pouhých 50 vteřin. Suchan ještě stihl zneškodnit štiplavou ránu Buriana pod horní tyč. Po následném vhazování vyškrábnul puk mezi centry Tomáš Vondráček a bleskovým zakončením propálil brodského brankáře – 3:3.

Oba týmy mohly získat všechny body. Za domácí neuspěli Ostrčil, Dolníček a Okál. Devět vteřin před koncem normální hrací doby zachránil alespoň pro Třebíč Radek Fiala, když vychytal Šenkeříka. Prodloužení trvalo 48 sekund. Fiala ještě zmařil šanci Třetinovi. Na další akci Brodu v přesilovce zakončenou střelou Moravy už nedosáhl. Hosté si tak vezou domů dva body za výhru v prodloužení.

Tiskovka po zápase TRE-HBR 3:4pp

Ondřej Malinský po zápase TRE-HBR 3:4pp

Roman Vondráček – Třebíč: Po dvou porážkách venku jsme nastoupili s tím, že to chceme odpravit. Hrál se zápas bez obran. V první třetině jsme mohli dát čtyři pět gólů, ale taky jsme ty branky mohli dostat. Ve druhé třetině se zápas rozhodoval, kdy jsme hráli tři přesilovky a nedokázali jsme je proměnit. My musíme být rádi aspoň podle průběhu za ten bod, kdy jsme dokázali vyrovnat a v zápětí zase zbytečná chyba ve středním pásmu a dostali jsme na 3:2. Ale buďme rádi za bod v dnešním utkání.

Petr Novák – Havlíčkův Brod: Viděli jsme hodně aktivní hokej, kdy oba týmy hrály hodně do těla, hodně bruslily a hodně střílely. A i když to skončilo 4:3, tak to byl zápas brankářů, protože měli spoustu parádních zákroků a oba týmy podrželi. Myslím si, že zápasu remíza svědčí. Třebíč udělala faul v poslední minutě. Přesilovka čtyři na tři je jednodušší než pět na čtyři a díky této šanci si odsud odvážíme bod navíc.