TRE - KOM 0:5 - Favorit zaslouženě vyhrál

T ř e b í č - K prvnímu přípravnému utkání před sezonou 2012/2013 přijel do Třebíče soupeř více než zdatný, loňský vicemistr ČR, HC Kometa Brno. Zápas se odehrával v tempu, které odpovídá prvnímu zápasu sezony. Hosté již v první části hry vykročili za vítězstvím, když Jakub Svoboda dal dvě branky. Prostřední část již byla vyrovnanější, hra se odehrávala více ve středu hřiště. V poslední třetině již domácí opět tahali za kratší konec, když tři úspěšní střelci vyhnali z branky Marka Čiliaka a jeho místo zaujmul Filip Barus. Ani v následných trestných stříleních nebyla Horácká Slavia úspěšnější.

přát., úterý 31.7.2012
0:50:2, 0:0, 0:3
KOM KOM
Branky a nahrávky: 7. Svoboda Jakub (Hruška Jan), 18. Svoboda Jakub (Divíšek, Švrček), 49. Raška (Hruška Jan, Haluza), 53. Hruška Jan (Haluza), 54. Bičánek (Svoboda Tomáš, Divíšek). Rozhodčí: Blecha - Klouda, Rampír. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2560. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (53. Barus) - Malena, Rangl, Sláma, Sobotka, Čejka, Zdráhal, Bilčík, Dlapa, Zítka - Čech Martin, Dolníček, Čuřík, Moučka, Kaut, Vondráček, Přibyl, Křenek, Kadela Eduard, Křivohlávek, Jurák, Káňa Jan.
HC Kometa Brno: Falter - Krejčík, Kováčik, Kadela Roman, Valach, Bičánek, Švrček, Malec Tomáš, Hruška Milan - Erat Roman, Svoboda Tomáš, Haluza, Holec, Dočekal, Novák, Koreis, Hruška Jan, Svoboda Jakub, Raška, Divíšek, Zohorna.

První střelu na branku si připsal Čuřík, Falter byl bezchybný a kotouč vyrazil. Třebíč se i nadále držela v útočném pásmu, hosté si vypomohli faulem – za hákování byl vyloučen Valach. Na bližší tyč vystřelil Dlapa, Falter se musel natahovat. V dalších minutách bylo vidět, že ani jeden z týmů není na ledě příliš dlouho. Eratova pobídka vyšla naprázdno, probít se snažil marně Dočekal.

V čase 6:14 se už Kometě podařila kloudná akce – Jan Hruška našel před brankovištěm osamoceného Jakuba Svobodu a ten vystřelil pod břevno. Čiliaka v brance domácích prověřil Jan Hruška a od modré i Švrček. V polovině třetiny šla Třebíč do čtyř. Pěkně vypálil z jízdy Holec. Divíšek poslal nabídku J. Svobodovi, ten ani nadvakrát Čiliaka nepropálil. Postupně se ukazovalo, že hráčská i herní kvalita je někde jinde. V osmnácté minutě přihrál Divíšek při přesilové hře zpoza branky J. Svobodovi – 0:2. Jako by se opakoval scénář, stačila střela do horní poloviny branky.

Na začátku druhého dějství se prezentoval individuální akcí Dolníček, když objel branku a vystřelil, ke smůle domácích přesně do břevna. Eratovu střelu po příhře Holce Čiliak vyrazil. Hruška tečoval zblízka nad. Třebíč se osmělila a několikrát ohrozila brankáře hostí. Třetím vyloučeným na straně domácích byl navrátivší Malena, Kometa pohledně kombinovala, ovšem bez kýženého efektu. Při další výhodě o jednoho hráče v poli nadělala Čiliakovi největší problémy teč Eratovy střely. Na Faltera vypálil z kruhu Kaut. V osmnácté minutě dorážel Dolníček jen do boční sítě. Třebíč hrála v závěru druhé třetiny přesilovou hru, dvě Dlapovy rány Falter vyrazil.

V úvodu třetí periody ohrozil Faltera Křenek, ke vzdálenější tyči mířil při přesilové hře Čuřík. Čiliak si připsal zákrok po střele Tomáše Svobody. Falter se musel rychle přemístit po ráně Čecha z první. V čase 48:43 si najel na brankoviště junior Raška a poslal bekhendem kotouč po zemi do sítě – 0:3. Ideálně ho našel Jan Hruška. Korigovat mohl Čuřík, když mu přihrál před branku Moučka, jenže kotouč z jeho hole se mezi tři tyče nevešel. Namísto toho vystřelil z předbrankového prostoru Jan Hruška. Na 5:0 zvýšil přesnou a tvrdou ránou pod břevno Bičánek o pouhých osmnáct vteřin později. Čiliak přepustil místo Barusovi. Několik potenciálních akcí Třebíče zastavili výborně brněnští obránci, utkání tak skončilo pětibrankovým rozdílem.

Po utkání následovaly samostatné nájezdy, za Třebíč skóroval pouze a s přehledem Jaroslav Moučka, za Kometu se v této herní činnosti prosadili Adam Raška střelou k tyči a Tomáš Svoboda precizní kličkou.

Zdeněk Venera po utkání Třebíč - Kometa 0:5

Kamil Pokorný po utkání Třebíč - Kometa 0:5

David Dolníček po utkání Třebíč - Kometa 0:5

Roman Erat po utkání Třebíč - Kometa 0:5

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Utkání musím zhodnotit kladně, protože výsledek je vždycky tak nějak důležitý, ale tohle byla spíš show pro diváky. Přišli v hojném počtu, nádherná atmosféra, vůbec jsem to nečekal v tomhle období 31. července. Viděli jsme tady spoustu špičkových hráčů a já myslím, že jsme se k tomu postavili čelem. Naši kluci se chtěli ukázat. Měli jsme tam dobré pasáže, hlavně v úvodu první a druhé třetiny, David Dolníček trefil břevno. Pak jsme tam samozřejmě měli pasáže horší. Škoda, že jsme ve třetí třetině ztratili na pět minut koncentraci a možná i trošku síly, protože přeci jenom, jak je to první zápas, ty síly trošku ubývají. Soupeř nás tam potrestal. Myslím si, že ten zápas splnil svůj účel. Hráči získali spoustu zkušeností. Teď máme dostatek času pracovat dál na tom, abychom byli lepší a lepší.

Zdeněk Venera – HC Kometa Brno: Přípravné zápasy se samozřejmě nehrají na výsledek, spíš nám to slouží k vyzkoušení sestavy, k vyzkoušení různých hráčů a samozřejmě postupně je to oživování ligových návyků. Pro nás to utkání splnilo účel bez ohledu na výsledek. Řekl bych to, i kdyby to nedopadlo dobře. Zkrátka kvalitní přípravné utkání, jedno ze série těch přípravných zápasů. Nemohli jsme nastoupit v plné setsvě z důvodu zranění některých hráčů, ale byla to příležitost vyzkoušet další mladé hráče, Raška dal dokonce gól. Druhý zápas odehrál Kadela a Dočekal. Možná budete překvapeni, ale podle mě rozdíl mezi utkáním s Petrohradem a utkáním s Třebíčí nebyl herně zas tak velký. Podle mě výsledek neodpovídá průběhu hry. I domácí si vypracovali šance, patřil jim hlavně začátek zápasu, my jsme byli šikovnější v koncovce.