TRE - KOM 5:0 - Třebíčští JUNIOŘI porazili v exhibičním tempu Kometu a POSTUPUJÍ do EXTRALIGY

T ř e b í č - Dneska je hezky, dneska by to šlo. A taky, že jo. Třebíčská juniorka si po výborném výkonu hladce poradila s Kometou Brno a s předstihem si na domácím ledě zajistila postup do juniorské extraligy. Na ledové ploše (a později i v kabině) se tak po ukončeném zápase mohly rozpoutat bujaré oslavy, neboť Třebíč tímto rozšířila řady svých extraligových zástupců a dorostence tak příští rok doplní v elitní soutěži i jejich starší spoluhráči. Na dnešním vítězství, které bylo posledním krůčkem za dlouhodobě vysněným cílem, se největší měrou podílel Jiří Burian, jenž byl u čtyřech z pěti gólů a jeden z nich sám vstřelil.

38.kolo, neděle 11.3.2007
5:01:0, 3:0, 1:0
KO2 KO2
Branky a nahrávky: 7. Kundela (J. Burian), 22. Nahodil (J. Burian), 24. J. Burian, 30. Kundela (J. Burian, Pálka), 57. Buček (Nahodil, Kundela) Rozhodčí: Jeřábek - Klouda, Zídek Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 276. Střely na branku: 35:14. Průběh utkání: 5:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Vlašín, Bartejs, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burián P., Burian V., Nahodil, Jánský, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R., Kadela E., Buček, Kejda, Kaláb
HCM Warrior Brno: Nos - Zítka, Rosenberg, Kinzel, Hemala, Lysoň, Korval, Krejší, Korda, Hrstka, Kozárek, Bílý, Bašnár, Gregorovič, Bedář, Kabelka, Blaha.

Třebíčští junioři nastupovali do duelu s Kometou Brno s vědomím, že již tento zápas může rozhodnout o jejich případném postupu do nejvyšší soutěže. Tváře pomalované bojovými liniemi v barvách Horácké Slavie a z pod helem vyčnívající barevné přelivy dávaly téměř třem stům přihlížejícím fanouškům tušit, že to s rozhodnutím postoupit již po tomto domácím zápase myslí vážně. Kdo by také nechtěl oslavovat historický úspěch v sobě známém prostředí a s těmi nejbližšími. Samotný zápas připomínal v lecčem hru kočky s myší a jen díky výborným zákrokům hostujícího gólmana Nose, a kvůli mnohdy až hračičkovskému přístupu třebíčských ekvilibristů, dopadl zápas tak, jak dopadl, tedy vítězství "jen" 5:0, pro domácí hokejisty.

První gól vstřelili třebíčští hokejisté v čase 6:50. V přesilové hře vyzval Jiří Burian ke skórování Marka Kundelu, když mu poslal puk před zívající klec Komety. Třebíčský kanonýr Kundela již neměl problém uklidit puk za Nosova záda. V polovině první třetiny dostali hosté příležitost dvou přesilových her v řadě a ačkoliv si vytvořili mírný tlak, do finálního zakončení se nedostali. Naproti tomu v několika gólovkách se ocitli Slavisté, leč ani samostatný nájezd Jiřího Buriana, ani pěkná souhra Petra Buriana s Markem Kundelou další brankou neskončily. Úspěch neslavila ani akce Viléma Buriana a Lukáše Dostála v 17. minutě, a proto odcházeli hokejisté do kabin na stavu "pouhých" 1:0.

Herní koncert předváděli třebíčští mladíci i během druhé třetiny, kdy se brzy, opět během přesilové hry, ujali dvoubrankového vedení. To zařídil v závaru před bránou Lukáš Nahodil, po příhře Jiřího Buriana. O dvě minuty později, ve vlastním oslabení, se v obranné třetině Třebíče puku zmocnil Jiří Burian a jako buldozer dovezl puk před Nosovu klec a kličkou chladnokrevně zakončil - 3:0. O další kopu radosti se na třebíčské straně postaral Marek Kundela, když zužitkoval perfektní přihrávku Jirky Buriana. Brňané se do šancí dostávali jen velmi sporadicky a spíše propagačně nastřelovali Míčovu svatyni. Jedna z příležitostí, která dala Míčovi šanci prokázat své brankářské umění, se zrodila na holi Bronislava Kordy centrujícího před bránu Janu Bednářovi, ten však tváří v tvář třebíčskému mágovi neuspěl. V závěru druhé části pak ještě dostala Kometa možnost využít převahu dvou mužů v poli, ale jakoby jí vstřelení gólu nebylo v tomto zápase přáno, a tak i podruhé odcházeli hosté do kabin s nulou vstřelených gólů na svém kontě. To Třebíčští zaznamenali tři a dalších mnoho viselo na vlásku.

Třetí část už se dohrávala v exhibičním tempu a zdálo se, že si domácí hráči chtějí zápas užít. Mnoho pokusů z jejich hokejek končilo v moci brankáře Nose také proto, že se Slavisté snažili vydatně kombinovat a mnoho toho také překombinovali. Tento styl však musel lahodit oku téměř třem stovkám domácích příznivců, kteří již netrpělivě čekaly na závěrečný hvizd. Tomu však ještě předcházelo několik minut pohledného hokeje, který se rodil především v hlavách a na holích domácích nadějí. Domácí se dočkali již jen jediného zápisu do statistik, když Martin Buček zametl puk za záda bezmocného Nose. Velký podíl na této brance však měl Lukáš Nahodil, jenž se několika bravurními kličkami v rohu kluziště uvolnil, zajel za bránu a neservíroval přesný centr na, před bránou volně stojícího spoluhráče, který nemohl z této pozice nedat. Nic platná nebyla soupeři Horácké Slavie ani druhá, téměř minutová přesilovka 5:3, a tak zápas pomalu ale jistě spěl k závěrečnému hvizdu, jenž netrpělivě očekávali jendnak domácí, ale snad i neškodní hosté. Siréna a stav časomíry zastavivší se na hodnotě 20:00 (III) tak nastartovaly bujaré veselí, do něhož se zapojili hráči, včetně všech činovníků, kteří se za celou sezónu svou měrou podíleli na tomto historickém úspěchu. Takže závěrem nezbývá než klukům pogratulovat, připojit to známé HOŠI DĚKUJEM a popřát mnoho úspěchů v extralize v příští sezóně.

Příští pátek zajíždí třebíčská juniorka k zápasu do Žďáru nad Sázavou a s první ligou a domácími fanoušky se pro tento rok na vlastním ledě rozloučí v neděli v zápase proti Prostějovu.