17.kolo, pátek 29.11.2013
KRK KRK
0:60:1, 0:0, 0:5
Branky a nahrávky: 4. Ferda (Matov, Urban), 43. Kajnar (Mejzlík, Oburka), 48. Matov (Urban, Ferda), 51. Maštera (Všetečka, Tůma), 60. Maštera (Tůma), 60. Ferda (Šimka). Rozhodčí: Horinek – Prokop, Tasch. Vyloučení: 9:8, navíc Janata (Krkonoše) 5+OK za naražení. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 16:41. Průběh utkání: 0:6.
HC Krkonoše: Groh – Janata, Erban, Lamač, Mikulík, Chleborád, Kerekanič, Věříš, Tatar, Exneer, Chlum, Hlaváčk, Sedláček, Rutrle, Novotný, Špetla
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Hodek, Hort, Oburka, Kabelka, Šimka, Wasserbauer, Valík – Mejzlík, Tůma, Všetečka – Ferda, Matov, Urban – Maštera, Kajnar, J.Dobeš – Pokorný

Poslední venkovní utkání základní části odehráli třebíčští dorostenci v dalekém Trutnově s týmem Krkonoš, třetím celkem tabulky. V prvních dvou třetinách byl vidět především boj o každý kousek ledu. Domácí hráči se snažili dobrým pohybem znemožnit rozehrávku soupeře a držet se ve hře o dobrý výsledek. To jim vycházelo až do 43.minuty, kdy se mladým slávistům podařilo téměř od červené čáry překonat velmi dobře chytajícího brankáře domácích. Na konci zápasu předvedl na druhé straně také třebíčský gólman několik pěkných zákroků a udržel další čisté konto.

Karel Vejmelka - SK Horácká Slavia Třebíč: Soupeř byl techničtější, měl méně silových hráčů a nehrál tolik do těla, což nám vyhovuje. Vítězství se nerodilo lehce, dlouho jsme vedli 1:0 a až později dali náhodný gól po nahození ze středního pásma, ale utkání bylo pořád otevřené. Ve třetí třetině jsme využili šance a až teprve potom se utkání zlomilo