31.kolo, pátek 31.1.2014
7:42:1, 3:2, 2:1
OPA OPA
Branky a nahrávky: 15.Kajnar (Maštera, Všetečka), 15.Matov (Ferda, Urban), 22.Matov (Ferda), 32.Matov (Oburka, Ferda), 34.Kajnar (Michálek, Wasserbauer), 59.Tůma (Kajnar), 60.Maštera – 2.Krupa (Ostřanský, Hlísta), 35.Borunský (Nardelli), 39.Černý (Hlísta, Monczmann), 52.Borunský (Ondruch, Hlísta). Rozhodčí: Homola – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:4, navíc Ferda (TRE) 10 minut nesportovní chování, Rousek (OPA) 10 minut naražení. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 36:39 Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:4, 7:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Hort, Hodek, Oburka, Kabelka, Wasserbauer, Šimka, Valík – Maštera, Kajnar, Všetečka – Ferda, Matov, Urban – Pokorný, Tůma, Michálek
HC Slezan Opava: Drnda (od 34. Marek) – Rousek, Monczmann, Hlísta, Ondruch, Ostřanský, Krupa, Cygal, Blaževič, Dreljuš, Černý, Borunský, Dostál, Štěpánek, Dlouhý, Klement, Klapetek, Nardelli

Reportáž z utkání není k dispozici

b>Karel vejmelka - SK Horácká Slavia Třebíč: Chtěli jsme potvrdit, že na Opavu umíme, i když vstup do zápasu nebyl dobrý. Stejně jako v Opavě jsme inkasovali první branku hned na začátku, ale potom jsme se postupně dostávali do hry a získali sebejistotu. Dali jsme dva góly a první třetinu zvládli. Druhá třetina měla dvě rozdílné tváře. Ze začátku jsme hráli velmi dobrý hokej, který se nám podařilo korunovat brankově a využít příležitosti. Dostali jsme se do vedení 5:1 a v té době hráli dobrý hokej. Přihrávky nám chodily z hokejky na hokejku a zdálo se, že nás nemůže nic ohrozit, ale ukázalo se, jak sport může být různorodý a má dvě tváře. V době, kdy jsme si byli jistí výsledkem, tak opak byl pravdou a soupeř začal korigovat. Najednou to bylo 5:3 a hosté byli na konci druhé třetiny ve hře. Bylo o co hrát. Třetí třetina byla hodně taktická a více se bránilo. Byly tam přesilovky i oslabení, která jsme zvládli poměrně dobře. A zase když to vypadalo, že už to nějakým způsobem ubráníme, tak jsme inkasovali počtvrté. Po tomto kontaktním gólu to bylo zase o něčem jiném, ale závěr jsme zvládli a čekali na příležitost. Dali jsme šestý gól do prázdné brány a tím v podstatě rozhodli.