Druhá čtvrtina základní části pohledem statistik

Pohled do historie
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč dokázali vybojovat ve třinácti zápasech druhé čtvrtiny základní části celkově osmnáct bodů do prvoligové tabulky. Tento zisk jim stačí k prozatímnímu udržení výborné šesté příčky. Tu by totiž před začátkem této sezóny v nynější fázi soutěže jistě všichni brali všemi deseti. Potěšující je i ten fakt, že se mužstvo nezřídka dokáže prosazovat i na ledě svých soupeřů. Určitým zklamáním ze zápasů druhé čtvrtiny tak může být především nepříliš úspěšné vystoupení v obou derby zápasech v Havlíčkově Brodě a Jihlavě. Z nich se nakonec nepodařilo získat ani bod. Naopak velmi cenné jsou všechny body získané venku nebo také těsné domácí vítězství nad Kometou v 21. kole. Přinášíme také stručný statistický přehled účinkování Horácké Slavie ve druhé čtvrtině soutěže.

Hokejisté Horácké Slavie vybojovali ve třinácti zápasech druhé čtvrtiny soutěže celkem osmnáct bodů. Deset bodů získali v domácích zápasech, osm potom v utkáních na ledě svých soupeřů. Téměř vyrovnaná bodová bilance zápasů doma a venku je příslibem k tomu, že současná šestá příčka v tabulce nemusí být ani v další fázi soutěže nepřekonatelným cílem. Ve třinácti zápasech druhé čtvrtiny hokejisté Horácké Slavie pětkrát zvítězili, jednou zvítězili po samostatných nájezdech, naopak v šesti duelech nedokázali bodovat vůbec a v jednom brali bod po prohře v prodloužení. Každý získaný bod má svoji hodnotu, přesto jsou vždy o něco cennější body získané venku a potom z utkání se soupeři z čela tabulky. Velkou hodnotu má tedy nepochybně domácí vítězství nad Kometou a nad Mladou Boleslaví, stejně jako bod z duelu s Hradcem Králové. V některých zápasech pak hráčům body unikly jen těsně, například to platí především o velmi dobře rozehraném domácím utkání s Ústím (2:4) nebo zápas v Kadani, kde třebíčští prohráli až gólem v poslední minutě (3:4). I takové zápasy ovšem ke sportu patří. Nakonec některé zápasy skončily opačnými výsledky a lze je naopak považovat za šťastné, hlavně jde o domácí vítězství nad Kometou (1:0) a nad Mladou Boleslaví (3:1), když rozhodující dvě branky padly až v poslední minutě.

Celkové skóre ze zápasů odehraných ve druhé čtvrtině je mírně pasivní v poměru 32:36. Nejvyšší vítězství bylo to z 19. kola nad Havířovem 6:2, nejvyšší porážka přišla v 25. kole v Jihlavě 1:6.

Ve dvou zápasech Horácká Slavia ani jednou neinkasovala, ve 14. kole v Olomouci (3:0) a v 21. kole doma s Kometou (1:0).

Naopak ve stejném počtu utkání nedokázali hráči vstřelit žádný gól, to bylo ve 22. kole v Chomutově (0:1) a v 26. kole doma se Sarezou (0:3).

O celkem vstřelených 32 gólů se podělilo dohromady 15 hráčů, nejúspěšnějšími střelci byli David Dolníček, který vsítil šest branek a Tomáš Mertl, ten se dokázal prosadit gólově pětkrát. Mezi obránci byl v této činnosti nejúspěšnější Denis Rehák, když vstřelil tři góly.