Krátký pohled na sezónu 2010 - 2011

Pohled do historie
T ř e b í č - Hokejová sezóna 2010/11 skončila pro Třebíč v předkole play-off už v neděli 13. února, s odstupem několika týdnů přinášíme její shrnutí. Připomeňme si ještě jednou průběh 14. prvoligové sezóny Horácké Slavie, která přinesla výměnu trenérů a celkově 10. místo po základní a nadstavbové části. Po celkově pátém místě v sezóně 2009/10 tak Horáci opět postopupili do play-off, kde i přes dobré zápasy nestačili na osudového soupeře vyřazovacích bojů Hradec Králové.

Nepovedený vstup do soutěže

Po jedné z nejúspěšnějších prvoligových sezón přišel zase méně povedený ročník. Třebíč vstoupila do soutěže dobře, když porazila jedinou brankou nováčka z Písku a přes domácí porážku o gól s Olomoucí dokázala ovládnout další dva zápasy (6:3 a 8:2). Pak ale přišla série proher, z jedenácti utkání z toho byly jen dvě výhry na samostatné nájezdy.

Výměna trenérů

Jedenáctou porážku v soutěži 3:4 na samostatné nájezdy s Pískem si už připsal nový tandem trenérů Kamil Pokorný – Radek Novák, který vystřídal po prohraném utkání s Benátkami nad Jizerou Romana Mejzlíka a Romana Vondráčka. Na změnu herního projevu měla nová trenérská dvojice pouhé dva dny a za tak krátkou dobu se toho nedalo příliš měnit. Pak ale přišlo vítězství v Olomouci 5:4 a nastal hokejový obrat. Právě tento zápas, kdy Třebíč prohrávala postupně 2:0 a pak 3:2 a přesto nakonec skóre otočila, aby nakonec vyhrála, považoval i Kamil Pokorný za strašně důležitý.

Petr Obdržálek

Výrazným oživením hry Horácké Slavie se stala dvojice Lukáš Nahodil a Petr Obdržálek. Ten dlouho bojoval o místo v extraligové Plzni. Naskočil poprvé v 11. kole, kdy se dvěma brankami a stejným počtem asistencí podílel na vítězství 5:4 na samostatné nájezdy s Ústím. Rovných pět kol nebodoval, aby pak vstřelil právě Olomouci v 17. kole hattrick. Podobně se dařilo i Lukáši Nahodilovi. I on bodoval po rozehrání se do obvyklé formy téměř v každém zápase, v němž za Třebíč nastoupil. Hrál dokoce tak dobře, že jeho výborný výkon neunesl trenér Chrudimi a po vzájemném zápase se opřel do smlouvou daného faktu, že Nahodil hraje za mateřský klub a ne za farmu Pardubic, Chrudim.

Zlepšení a zhoršení

Následovala série pěti vítězství v základní hrací době v šesti utkáních, kdy Třebíč podlehla jen 1:2 doma Táboru. Horácká Slavia stoupala po špatném začátku tabulkou. Jenže pak hráči s hvězdou na hrudi dokázali v následujících jedenácti utkáních zvítězit jen třikrát, z toho jednou na samostatné nájezdy. Třikrát Třebíč v dovedností soutěži neuspěla. To znamenalo z jedenácti zápasů souhrnně stejný počet získaných bodů.

Velice mrzely především porážky v soubojích Davida s Goliášem, kdy Horácká Slavia sahala po třech bodech ve 26. kole v Ústí nad Labem a nakonec brala jen jeden (dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Hanzl), v 27. kole doma s Chomutovem chyběla minuta (v 59. minutě vyrovnal Jíra). Oba severočeské celky uspěly v nájezdech.

Stanislav Neruda

Nadstavbová B skupina

Třicáté kolo dělilo týmy na lépe a hůře postavené, o poslední volné místo zaručující boje s výše postavenými týmy a jistotu play-off se na dálku poprala hned čtveřice zájemců – kromě Třebíče jihomoravské Znojmo, severočeská Kadaň a celek z podhůří Krkonoš, HC Vrchlabí. Situaci zvládlo nejlépe Znojmo, nutno říci že s notnou dávkou štěstí, když se v zápase s Berounem zázračně v čase 59:37 trefil Staněk a zajistil Orlům hubené vítězství 1:0. Třebíč navíc v Benátkách prohrála.

Nadstavba tak přinesla boje s méně atraktivními soupeři, ti ale bojovali do posledního kola o čtyři místa v předkole play-off. Horácká Slavia si připisovala střídavě vítězství i porážky a do předkola šla z 10. místa (ve skupině B druhá o skóre za Vrchlabím).

Předkolo play-off pro Hradec Králové

Hokejový los přisoudil Třebíči Hradec Králové, který Slavisty v posledních letech pravidelně vyřazuje. Nejinak tomu bylo i letos, po dvou porážkách v Hradci dokázala Třebíč ještě odvrátit první mečbol, ale v neděli 13. února si už zahrála v sezóně 2010 - 2011 naposled.

Regionální zápasy

HC Dukla Jihlava

Jihlava – Třebíč 6:1 (Bakus 2, Zeman, Hodek, Staněk, Bezděk – Dočekal)
Třebíč – Jihlava 3:1 (Nahodil 2, Bulička – Kucsera)

HC Orli Znojmo

Třebíč – Znojmo 0:2 (Staněk, Podešva)
Znojmo – Třebíč 3:2 (Trojan, Havlík, Beroun – Obdržálek 2)

HC Rebel Havlíčkův Brod

Třebíč – Havlíčkův Brod 3:4p (Malinský, Okál, Vondráček – Meidl, Šenkeřík, Třetina, Morava)
Havlíčkův Brod – Třebíč 0:2 (Obdržálek, Nahodil)