Na Přerov musíme vletět už od začátku, říká junior Kundela

Rozhovory
T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie mají za sebou sérii utkání s těžkými soupeři a v pátek 20.října v 18:30 je na domácím stadioně čeká další, tentokrát tým Přerova. V posledním odehraném utkání odevzdali ambiciózní junioři první bod v soutěži v Brně, kde remizovali 4:4. Jednou z ústředních postav byl Marek Kundela, který vsítil dvě branky a na produktivitě mužstva se podílí téměř pravidelně. Zeptali jsme se ho na několik otázek týkajících se nejen nadcházejícího duelu s Přerovem.

Vraťme se k minulému utkání v Brně. Remizovali jste tam 4:4. Myslíš, že ten bod byl zisk nebo spíše ztráta?
Určitě to ztráta byla, ale vzhledem k vývoji utkání má ten bod velkou cenu. Ještě ve 4. minutě poslední třetiny jsme prohrávali 2:0, ale během chvilky jsme dokázali utkání otočit na 2:3 a vypadalo to slibně. Nakonec se však naše zbytečné chyby odrazily i na výsledku. Myslím si, že tento bod je určitě důležitý.

Vzali jste si z toho zápasu nějaké poučení? Jaké chyby vám trenéři nejvíce vytýkali?
Trenéři nám řekli, že takových zápasů bude ještě hodně takže, že by nám něco vytýkali, to se říci nedá. Pouze po první třetině nám vyčítali moc suverénní vstup do utkání s pocitem, že to půjde samo. Opak byl pravdou. Byl to velice vyrovnaný zápas a myslím si, že kdybychom dali nějaký gól dříve než ve třetí třetině, tak by byl vývoj úplně jiný. V Brně nám trochu chyběla koncovka a ještě jsme dělali chyby v bránění. Poučení pro nás je určitě to, že žádný zápas není předem vyhraný, a že žádného soupeře nemůžeme podceňovat podle jeho umístění v tabulce.

Patříš mezi hráče, kteří od minulé sezóny hodně hokejově vyrostli. Dařilo se ti při výpomoci Jihlavě v extralize a mezi nejproduktivnější patříš i v třebíčském týmu. Prozradíš, čím to je, že jsi udělal takový velký výkonový skok?
Na tohle je těžká odpověď, sám sebe nemůžu hodnotit. Určitě má vliv i to, že jsem vyrostl a zesílil, což se mi v juniorské soutěži hodně hodí a ten rozdíl pociťuji zejména v osobních soubojích. Když jsem dostal nabídku zkusit si extraligu v Jihlavě, tak jsem ji hned podepsal, protože je to pro mě nová a velká zkušenost. Trenér Vlk mi dal dostatek prostoru s dobrými spoluhráči a myslím si, že se nám vcelku dařilo. Totéž můžu říct i o hře v domácím týmu, kde nám to s Jirkou a Vildou Burianem také zatím docela klape.

Máš nějaké informace, zdali tě trenéři A-mužstva chystají vyzkoušet i mezi muži?
V A-týmu jsem měl možnost okusit atmosféru prvoligového zápasu proti Prostějovu :-) Byl jsem nominován do čtvrtého útoku a zápas jsem sledoval ze střídačky. Ale určitě jsem za tuto možnost velmi rád. Pokud se mi bude nadále dařit, tak věřím, že snad nějaká příležitost ještě přijde.

Co byste měli ještě zlepšit, aby se týmu dařilo ještě více. Co nejčastěji procvičujete na trénincích?
Zlepšit bychom měli to, že ke každému zápasu musíme přistoupit stejně odpovědně, ať už je to soupeř z konce nebo z předních míst tabulky. Na trénincích se zaměřujeme na bránění, zakládání útoků, přesilovky a osobní souboje.

Máte za sebou sérii těžkých utkání, v pátek vás čeká Přerov. Ani to nebude zřejmě snadný soupeř, ze sedmi zápasů prohrál jen dvakrát. Jste připraveni? Nerozhodil vás ten – možná ztracený – bod s Brnem?
Ten ztracený bod nás určitě nerozhodil. Tento zápas je pryč a sezóna jede dál. Takže na Přerov musíme vletět už od začátku. Lehké to nebude, ale věřím, že když budeme hrát zodpovědně a nic nepodceníme, tak že dva body budou naše.