Není co hodnotit, nedali jsme gól, lituje neproměněných šancí Jan Křivohlávek

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Už dvanáct kol má za sebou prvoligový kolotoč. Třebíčští hráči v něm poprvé poznali jaké to je, když se nepovede vstřelit branku, a podlehli šumperským Drakům 0:3. Třebíčští na výtečného gólmana hostů nenašli recept za celých šedesát minut a nepovedlo se to ani Janu Křivohlávkovi, jenž se ve druhé třetině dostal do výborné příležitosti a po utkání se stal mužem, kterého jsme požádali o zhodnocení utkání.

Známá pravda říká, že hokejový tým není hudební těleso, aby pořád jen vyhrával. A jak je známo, každé lidové pořekadlo je založeno na dlouhodobě ověřených zkušenostech, o čemž se v zápase dvanáctého kola první ligy přesvědčili i hokejisté Horácké Slavie. Ačkoli svého soupeře ze Šumperka přestříleli 33:27, podlehli mu 0:3.

Jan KŘIVOHLÁVEK

“Dnes není pořádně co hodnotit, jednoduše tomu chyběla branka. Kdybychom dali v první třetině nějaký gól, tak by ten zápas vypadal úplně jinak,“ potvrdil jednoduchou pravdu mladý útočník Jan Křivohlávek.

V první třetině byli domácí hokejisté jasně lepší, o čemž svědčí i zásahy brankářů 6:12. Mnoho třebíčských střel mířících směrem na bránu hostů navíc svatyni Tomáše Štůraly jen těsně minulo, mnoho šancí řešil výtečný brankář hostů s vypětím všech sil. Při některých situacích snad ani sám nevěděl, jak puk vytěsnil mimo tři tyče. Několikrát se mu puk kutálel mezi nohama, za zády, vypadl z jeho výstroje jen těsně mimo bránu…

“Měli jsme šance i ve druhé třetině, ale ta třetí, tam už to moc nevypadalo, tam už to byla spíš taková křeč,“ poukazuje útočník s číslem jedenáct na fakt, že Třebíč byla v téměř celém utkání aktivnějším týmem. Co je ale v celkovém skóre důležité je, že střelci hostů byli efektivnější.

“Vůbec nevím, proč nám to tam dnes nepadlo, zkoušeli jsme všechno možné. Kdybych to věděl, asi by ten zápas dopadl jinak. Hlavně druhá lajna dnes měla hodně tutovek, v Litoměřicích je dokázali kluci proměnit, dnes se to holt nepovedlo,“ krčí rameny jednadvacetiletý mladík, jenž do Třebíče přišel sbírat zkušenosti s hokejem dospělých z brněnské Komety. I on sám měl ve druhé třetině výbornou příležitost dát branku, ale dnes výborný Štůrala jeho úmysl vystihl a stačil ještě v poslední chvíli puk mířící ke vzdálenější tyči tečovat a změnit tak jeho dráhu mimo svoji bránu.

Šumperk přijel do Třebíče s nulovým ziskem z hřišť soupeřů a měl tak obrazně řečeno nůž na krku. Na jeho hře to bylo znát, Draci hráli s obrovským nasazením, dohrávali souboje na hranici pravidel.

“Šumperk nás ničím nepřekvapil, hrál přesně to, co jsme od něj očekávali, co jsme rozebírali na videu. Věřím, že kdybychom dali ten první gól my, vypadal by zápas jinak,“ zopakoval hlavní moto zápasu Jan Křivohlávek.

Do třetí třetiny vstupovala Horácká Slavia za stavu 0:2, trenéři Kamil Pokorný s Radkem Novákem provedli několik změn ve složení formací, ale ke kýžené brance ani to nevedlo.

“Pokyny byly pořád stejné, střílet dávat všechno na bránu, dát gól a zkusit vyrovnat na 2:2. Když jsme dostali na 3:0, tak už jsme hodně riskovali, napadali jsme ve dvou, ve třech hráčích, to už bylo takové buď a nebo,“ vysvětluje Křivohlávek záměr, který se ale nezdařil, protože Šumperk poslední třetinu a závěr zápasu zvládl takticky velmi dobře a z Třebíče si odvezl první body z ledu soupeře v právě probíhajícím prvoligovém ročníku.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž