Stále doháníme manko ze začátku soutěže, věřím, že půjdeme nahoru, myslí si Kamil Pokorný

Rozhovory
T ř e b í č - Prvoligový kolotoč má za sebou první část, která čítala rovných třicet kol. Horácká Slavia si v ní vedla střídavě. První polovina byla bodově velmi chudá. V té druhé přišlo určité zlepšení, nečekané bodové zisky, ale i zbytečné ztráty. Hodnocení trenéra Kamila Pokorného a jeho názor na některé neduhy i přednosti ve hře mužstva přinášíme v následujícím rozhovoru.

První liga má za sebou první třicetikolovou část, jak byste zhodnotil působení Horácké Slavie v této části soutěže.

Doháníme manko ze začátku soutěže, kdy našemu mladému mužstvu nějaký čas trvalo, než se s tou to soutěží sžilo a než nasbíralo nějaké zkušenosti. Po první čtvrtině soutěže jsme byli ve dvanáctibodovém deficitu. Druhá čtvrtina byla z naší strany už lepší, herně jsme zvládli utkání s těžkými soupeři, získali jsme body a myslím si, že zisk jednadvaceti bodů v té druhé polovině této části je už průměrný výsledek. Pořád nám ale chybí těch dvanáct bodů ze začátku, takže nám nezbývá, než tuto bilanci teď vylepšit. Věřím, že naše výkony a souměrně s tím i výsledky půjdou nahoru.

Zmínil jste dobré výsledky, k těm určitě lze řadit vítězství v Chrudimi, dva body z Hradce, nebo bod z Chomutova, či ze zápasu s Ústím. Byly tam však i zbytečné ztráty, hlavně zápas s Kadaní diváci zkousávali jen těžko. Čím jsou tyto výkyvy způsobeny.

S Kadaní to byl jednoznačně zápas, který jsme měli vyhrát, s tím souhlasím. Ten výpadek byl způsoben tím, že jsme soupeře za stavu 5:1 a při vývoji hry naprosto zbytečně podcenili. Ale myslím si, že jsme to alespoň částečně kompenzovali dobrými výkony v Hradci, v Chrudimi, v Chomutově, takže je to samozřejmě škoda, ale je to sport. Někde jsme ty body získali díky zlepšenému závěru, jako třeba v Chrudimi, někde jsme zase body hloupě ztratili, jako třeba v tom zápase s Kadaní. Myslím, že těch dvacet jedna bodů odpovídá naší hře a že je to i číslo, které, kdybychom tu první čtvrtinu odstartovali líp, tak jsme mohli být teď mnohem spokojenější.

Kamil Pokorný

Po utkání s Vrchlabím jste sáhli k pokutám kvůli nedisciplinovanosti některých hráčů. Je ta nedisciplinovanost a nesoustředěnost po celý zápas jednou z příčin těch ztrát? Já si nemyslím, že bychom měli nedisciplinované mužstvo. Ve Vrchlabí to bylo spíše vyjímečné. Byl to zápas, kdy naše mužstvo nezvládalo disciplinu, ale byl to jeden z mála zápasů, kdy jsme se nechali dvakrát zbytečně vyloučit na deset minut, v závěru pak přišel zbytečný faul a to nás stálo body. Jinak ale, když se podíváte na vyloučení, tak musím říct, že těch vyšších trestů je minimálně a myslím, že i ve hře jsme se ukáznili a trestů už nemáme tolik, jako třeba ze začátku soutěže. Disciplína, co se faulů týká, není nějakým velkým problémem tohoto mužstva, naopak to zvládá dobře.

Po třiceti kolech skončila Horácká Slavia na čtrnáctém místě, což znamená, že se utká s týmy z lichých míst tabulky. Jak jste se soupeři, kteří na Vás vyšli spokojeni?

Absolutně jsme žádným způsobem nespekulovali a nevybírali si soupeře. Bylo prakticky jedno na koho narazíme, snad jediné na co se dívám, je vzdálenost soupeřů, protože je to hodně náročný systém, je tam několik vložených pondělků a to dlouhé cestování hráčům síly nepřidá. Z tohoto pohledu to tedy vůbec není špatné. Máme Kometu, máme Jihlavu a to jsou soupeři, kteří do hlediště přitáhnou diváky, což je také plus. Nechci ale spekulovat, jestli je to dobré, nebo špatné ze sportovního hlediska. Dobré je to pro diváky a myslím si, že ani na to cestování to není špatné.

Už ve středu Vás doma čeká Vrchlabí, se kterým jste nedávno hráli, takže soupeře máte v živé paměti. S čím do tohoto zápasu půjdete?

Je to jeden z těch velmi těžkých soupeřů, jsou zkušení, hrají v obrovském laufu, což dokazuje to, že dokáží otáčet zápasy, dávají branky v posledních minutách zápasů. My jsme s nimi ale sehráli dvě vyrovnaná utkání a v obou z nich jsme sahali po remíze. Doma jsme dostali gól čtyři minuty před koncem v oslabení, ve Vrchlabí dokonce čtyřicet vteřin před koncem také v oslabení. Věřím, že do třetice se nám to povede, a že tribuny nám pomůžou a vyprovokují nás k tomu, že tohoto soupeře porazíme, i když víme, že to bude nesmírně složité.