Zatím nejtežší zápas v sezóně, oddechl si Marek Kundela

T ř e b í č - V tabulce druzí domácí s nedohraným utkáním v Pelhřimově k dobru přivítali na svém ledě jen o bod první Znojmo. Junioři Třebíče neponechali nic náhodě a po výborném výkonu, který vidělo 300 diváků, vyhráli 4:1 a Znojemské v tabulce o jeden bod přeskočili. Po poněkud nervózní první třetině se třebíčská hokejová mašina rozjela na plný plyn, pod kotel pak přiložili i fanoušci, kteří se dvěma bubny přišli juniorku povzbudit. Ve velmi dobré hokejové atmosféře domácí zničili hosty ze Znojma hlavně ve třetí třetině, v níž se dokázali prosadit nejen herně ale i střelecky, vstřelili v ní dvě branky a tím rozhodli o vítězi utkání a konečném skóre 4:1.
Reportáž ze zápasu najdete TADY.
Fotografie z utkání najdete TADY.

JUN_TRE_ZNO

JIŘÍ BURIAN

Po utkání, které od druhé třetiny přineslo očekávaný kvalitní hokej a jehož závěr přinesl velký počet vyloučených na obou stranách, bitku, do které se zapojil i brankář domácích a nervozitu hlavně na straně hostů, kteří vývoj utkání neunesli a nadávkami rozhodčímu a nesoustředěním, se na hru se prakticky sami připravili o možnost bojovat o body až do závěru utkání, jsme si k mikrofonu přizvali Marka Kundelu, autora první branky utkání a Jiřího Buriana.

Jako první utkání zhodnotil Jiří Burian, který v šestapadesáté minutě krásnou přihrávkou vyslal do nájezdu spoluhráče Lukase Němce, jenž prostřelil brankáře Orlů a stanovil tak konečné skóre zápasu.
“Myslím, že jsme byli od začátku lepší a soupeř nás dostával pod tlak jen při přesilovkách. Nebýt těch přesilovek, asi bychom zápas rozhodli dřív než ve třetí třetině těmi dvěma brankami. „

Přestože domácí byli od začátku utkání aktivnější, měli puk více na svých hokejkách, jejich typický nátlakový hokej se jim začal dařit až od druhé třetiny.
“Asi to bylo tím, že všichni jsme věděli, že přijde víc lidí, než na jiná utkání, a že ten zápas je hodně důležitý. Máme k dobru nedohrané utkání s Pelhřimovem, ale kdybychom dnes prohráli, tak bychom byli asi definitivně druzí, proto na začátku zápasu bylo trochu víc nervozity. „

JUN_TRE_ZNO

MAREK KUNDELA

Utkání sledovalo téměř tři sta diváků, kterým se hokej musel líbit. Navíc podpořit třebíčské mladíky přišel i kotel se dvěma bubny, což jistě přispělo k dobré atmosféře utkání.
“Určitě to bylo dobré. Hraje se nám líp, když vidíme, že zájem o naše výkony je a přijde víc lidí, než jen rodiče a kamarádi. Hlavně ke konci zápasu nám to všem hodně pomohlo.“

Marek Kundela rovněž věděl, že utkání mělo svoji důležitost a i on jeho průběh hodnotil podobně.
"Zatím to byl asi nejtěžší zápas v sezóně. Souhlasím s tím, že kdybychom nehráli tolik oslabení, asi by to skóre i průběh zápasu byl jednoznačnější. Rozhodnutí přišlo až ve třetí třetině, kdy jsme dali dva góly a soupeře jsme poslali do kolen.“

I Marek pochválil diváky, kteří na utkání přišli v nezvykle vysokém počtu a juniorku hlasitě podporovali celý zápas.

"Bylo to super. S takovou podporou se hned hraje líp, je lepší atmosféra a všechno kolem.“

Marek Kundela vstřelil už ve třetí minutě první branku utkání, kterou poslal svůj tým do jednogólového vedení. Nebyla to však nějaká vypracovaná akce, ale šťastná branka, což Marek potvrdil. Ale i takové v hokeji padají a počítají se.
“Přejel jsem s pukem modrou a vlastně jsem ho chtěl jen nahodit na bránu. Bylo štěstí, že puk zapadl přesně do horního rohu brány. Byla to taková šťastná branka.“