Junioři: TRE - ZNO 4:1 - Bitvu o krále juniorské první ligy vyhrála Třebíč

T ř e b í č - Netrpělivě očekávané derby průběžně druhého celku juniorské první ligy Horácké Slavie Třebíč a prvního Znojma vyznělo lépe pro domácí, když ti před solidně zaplněným hledištěm čítající 300 diváků předvedli bojovný výkon, zejména pak ve druhé a třetí třetině, a po vítězství 4:1 se znovu stávají lídry soutěže. Nutno ještě dodat, že oproti dalším celkům má Třebíč jedno nedohrané utkání s Pelhřimovem k dobru. Na vítězství se stejnou měrou podílelo celé družstvo, v čele s výtečně chytajícím brankářem Míčou. Poslední branku za domácí vstřelil Lukas Němec. Fotografie z utkání najdete TADY.

18.kolo, neděle 3.12.2006
4:11:1, 1:0, 2:0
ZNO ZNO
Branky a nahrávky: 3. Kundela (Pálka, Kaláb), 27. Nahodil (V. Burian), 53. Dostál (P. Burián), 56. Němec (J. Burian) - 12. Veselý (Horký, Šindelář). Rozhodčí: Volf, Doležálek, Pelikán. Vyloučení: 9:12 navíc Fila, Kundela (TR) KO a Lattner (ZN) KO a Adámek 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 300. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Ondrůj, Novák R. , Vlašín, Bartejs, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burián P., Burian V., Nahodil, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R, Kadela E., Kejda, Kaláb, Kurial.
Orli Znojmo: Müller - Réda, Kouřil, Geryk, Černý, Blažek, Lichý, Šindelář, Zika, Duba, Ratkovský, Koza, Bačák K., Barák, Lattner, Bačák P., Alexa, Horký, Veselý, Mališka, Ferenčík, Adámek

Domácí splnili to, co si předsevzali a jak před zápasem naznačil kapitán Tomáš Kaláb, vlétli na soupeře od samotného začátku a už v čase 02:50 vedli zásluhou Marka Kundely - 1:0. Kundela se ve středním pásmu zmocnil puku, vyvezl jej k modré čáře a nechytatelnou střelou přes obránce vyhnal pavouka z Müllerovy sítě. V sedmé minutě se do velké šance dostal hostující Richard Adámek, který prostředí v Třebíči velmi dobře zná, neboť zde působil v loňském ročníku v dorosteneckém týmu. Adámek se po chybě domácích ocitl sám před Míčou, ale ten vyrovnání nepřipustil a spolehlivě puk uklidil pod své betony. Mírnou převahu hostí v první třetině zužitkoval v přesilové hře Antonín Veselý, který dorazil z úhlu puk odražený od Míčových betonů po střele Horkého - 1:1. Znojemští pokračovali v aktivní hře až do závěru první části, ve které byli mírně lepším týmem, ale puk z hole Ferenčíka ani Duby za zády třebíčského gólmana Míči neskončil, a tak se obě mužstva rozešla do kabin za nerozhodného stavu 1:1

Druhá třetina jakoby přinesla klid na hokejky domácích hokejistů, začali se více dostávat do hry a viditelně je oživila i podpora hlediště, které vévodilo skandování přibližně 25 členů třebíčského Fanklubu. Převaha domácích doznala ocenění v čase 26:23, kdy Lukáš Nahodil perfektně trefil pravý horní růžek Müllerovy svatyně a s radostí tak mohl poděkovat za ideální přihrávku spoluhráči Vilémovi Burianovi 2:1. Poté se domácí dostali do několika minutového náporu, kdy neuspěli Vilém Burian ani v ideální pozici na bekhend Jan Kurial. V obrovské šanci byl Kurial také hned po svém návratu z trestné lavice, kdy mu v přečíslení puk servíroval Nahodil, ale tentokrát se svým zákrokem zaskvěl znojemský gólman. Od 35. minuty se v několika šancích vyskytli hosté, z nichž největší spálil zprava najíždějící Alexa. Ani jeden z brankářů do konce druhé části už změnu skóre nepřipustil a tak se zvukem sirény odcházeli Znojemští do kabin jen s jednobodovým mankem.

Na začátku třetího dějství musel znojemský Müller čelit dvěma atakům třebíčských forvardů Petra Buriána a Viléma Buriana. V osmé minutě však šli domácí do oslabení a Míča se musel zaskvět proti šancím Malíšky a posléze Baráka. V čase 11:20 však šlo do oslabení Znojmo a hned do dvojnásobného. Třebíč využila přesilovku dokonale, když Lukáš Dostál nejdříve tváří v tvář Müllerovi neuspěl, ale po opětovné přihrávce Petra Buriána vyslané zpoza znojemské branky už se nemýlil a zvýšil na 3:1. V pokračující přesilovce byli i nadále domácí při chuti, ale změna skóre na 4:1 přišla, až když na ukazateli skóre svítily čtyři pětky. V čase 55:55 totiž zaznamenal gól Lukas Němec, jenž propálil Müllerovy betony. Pak se ale hrubého faulu dopustil třebíčský Fila a musel odejít pod sprchy a dal hostům pětiminutovou výhodu muže v poli. Po pár vteřinách, kdy Znojemští dostali domácí tým pod tlak se poblíž brankoviště strhla dokonce drobná potyčka, která byla rozhodčími oceněna několika tresty. Hosté se však přes početní výhodu už na další zvrat v utkání nezmohli a korunu povedenému utkání tak nasadil svým závěrečný zákrokem minutu před koncem Pavel Míča, který proti Kozově jedovce vytasil hbitý semafor a okořenil tak nedělní vítězství. Hráči pak společně s fanoušky oslavili cenné dva body a svůj kuželkový rituál poprvé předvedli opakovaně před oběma tribunami.