Ani ve třetím přípravném utkání se dorostu nedařilo

T ř e b í č - Ke třetímu přípravnému utkání před novou extraligovou sezónou si dorostenci Horácké Slavie pozvali na svůj domácí led hokejisty Olomouce. Ani tentokrát se jim však nepodařilo soupeře přehrát. Hosté nasázeli unaveně působícím domácím pět branek a inkasovali pouze jedinou. Konečný výsledek tohoto utkání tedy zní 1:5. Čestný gól domácích vsítil v osmnácté minutě Karel Kesner.

přát., úterý 8.8.2006
1:51:3, 0:0, 0:2
OLO OLO
Branka SK HS: Kesner. Rozhodčí: Doležálek
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf(od30. Vodička) - Beneš, Švaříček, Rajský, Sobotka Martin, Rosendorf, Dvořák, Vala, Kotrba, Němec, Sochor, Vondráček, Krutiš, Molák, Vyhnálek, Vítek, Kesner, Klíma, Giz,
HC Olomouc: Škurek (Motáň) - Škoda, Finkes, Axman, Staněk, Štenko, Pezda, Dostál, Čada, Hanák, Vaněk, Linet, Čopák, Kitzberger, Dopita, Chladil, Študent, Kop, Pur

V první třetině se diváci dočkali čtyř branek, tři z nich však padly do třebíčské sítě. Rozhodčí dal hned na začátku zápasu najevo, že nasadí přísný metr a po 31. vteřinách vyloučil domácího hráče. Kdyby to snad soupeř nechtěl pochopit, muselo mu to dojít přesně o dvacet vteřin později, kdy odešel na trestnou i hráč Olomouce a síly na ledě se tak vyrovnaly. První branka padla do třebíčské sítě, když na časomíře svítil čas 05:24. Olomoučtí totiž dotáhli do zdárného konce únik dvou útočníků na jednoho obránce domácích - 0:1 Domácí se snažili rychle odpovědět, ale jejich závar před olomouckým brankářem Škurkem z osmé minuty ještě k vyrovnání nevedl. V deváté minutě měl dobrou šanci vsítit vyrovnávací branku třebíčský Jakub Klíma, když najížděl na Škurka sám po pravé straně kluziště. Jeho střela však skončila na plastronu pozorného brankáře hostí. Vyrovnání se domácí dočkali až v osmnácté minutě, když si od levého mantinelu krásně vybruslil Karel Kesner a bekhendovou střelou srovnal stav utkání na 1:1. Z vyrovnání se však domácí neradovali dlouho. Rozhodčí Doležálek i nadále držel přísný metr z úvodu zápasu a tak si šel v čase 17:48 odpočinout třebíčský hráč a hosté přesilovku využili ke vstřelení vedoucího gólu, když brankář Třebíče Adam Wolf puk zastavil ještě před brankovou čarou,ale následně i s útočníkem hostí na zádech a kotoučem pod sebou doklouzal za brankovou čáru. Čas 19:14, stav utkání 1:2. Studená sprcha pro domácí přišla těsně před koncem první třetiny, kdy hosté dokonale rozebrali jejich obranu a osamocený úočník hráčů z Hané lehce překonal již ležícího Wolfa zároveň se sirénou oznamující konec první části utkání, která skončila za, pro domácí nepříznivého stavu 1:3.

Před olomouckou brankou bojuje Ondřej Němec

Druhá třetina začala tlakem domácích, kteří se nechtěli spokojit s dvoubrankovým vedením Kohoutů. Pomohly jim k tomu i dvě rychlá vyloučení Olomouckých a tím pádem i téměř minutová přesilovka 5:3. Tu však domácí nevyužili. Další šanci na snížení měli ve třinácté minutě, kdy olomoucký brankář vyjel proti puku téměř až k modré čáře, ale při jeho vyhazování trefil dojíždějícího hráče. Od něj se však puk odrazil do rohu hřiště a než domácí stačili tohoto zaváhání využít obrana hostů se zformovala a nebezpečí odvrátila. Ve třicáté minutě došlo v třebíčské brance k výměně brankářů. Odstoupil Adam Wolf a dobranky přišel Milan Vodička. Toho hned vzápětí důkladně zahřáli útočníci hostů, ale pozorný Vodička jejich šanci zlikvidoval. Druhou část druhé třetiny byli hosté lepším týmem, ale skórovat se jim už do sirény nepodařilo i díky dobře chytajícímu třebíčskému brankáři Vodičkovi. Po druhé třetině tak na časomíře svítil stejný stav, jako po té první, tedy 1:3.

Třetí třetina byla rozdrobena mnoha vyloučeními a tak příliš mnoho hezkých hokejových akcí k vidění nebylo. Ve třetí třetině byl snad nejvíce znatelný rozdíl ve výkonnosti obou týmů. Hosté v ní totiž byli jasně lepší a také dvakrát skórovali. Na 1:4 zvýšili Hanáci střelou z levé strany do pravé šibenice. Na tuto prudkou střelu třebíčský brankář nedosáhl. Poslední branku utkání vidělo asi sto padesát diváků, mezi nimiž byl o Jiří Dopita, který sledoval svého syna hrajícího v dresu Olomouce, v minutě čtařiapadesáté po pěkném úniku po pravém křídle. Domácím se ve třetí třetině povedl snad jen závěrečný tlak, v posledních dvou minutách, který však ke snížení nevedl a utkání tak skončilo za stavu 1:5 pro Olomoucké.
Třebíčští mladíci tak i nadále na první vítězství v přípravě na další extraligovou sezónu čekají.