CEB-TRE 2:7 - Dorost v Budvar aréně hodil rukavici mužům

Č. B u d ě j o v i c e / T ř e b í č - Třebíčští dorostenci za nevlídného počasí odjeli k duelu se soupeřem, který jim měl co vracet za porážku 1:5 v Třebíči. Ovšem hosté přijeli do Budějovic povzbuzeni výsledky posledních zápasů, kdy prohráli s nejlepším mužstvem současného dorosteneckého hokeje v České republice. I přes obdrženou branku v první minutě se hostům podařilo neustále zvyšovat náskok a nedisciplinované domácí jednoznačně přehráli.

31.kolo, čtvrtek 16.12.2004
CEB CEB
2:71:2, 0:2, 1:3
Branky: 1. Feferle(Hlavatý), 58. Dolina (Červený) – 11. Kadela E. (Popela), 17. Hobza (Kurial), 34. Burián P. (Kadela, Novák), 36. Novák (Jánský), 44. Dostál(Jánský, Kejda), 48. Novák(Ondrůj M., Jánský), 53. Vlašín (Popela). Vyloučení: 9:5 navíc Nedvěd (CEB) 10 minut osobní trest, Pankratz (CEB) 5 + do konce utkání za útok na hlavu a krk. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Stach - Dančišin, Matějček. Střely: 25:40. Diváci: 76.
ČEZ Motor České Budějovice: Klestil - Zíb, Havran, Hlavatý, Parýzek, Zourek, Chrt - Stejskal, Hájek, Polodna - Rod, Margoč, Ferebauer - Dolina, Červený, Kadlec - Nedvěd, Pakratz, Feferle.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Hobza, Vlček, Popela, Vlašín, R. Kadela, M. Ondrůj - Kurial, Nahodil, P. Burián - V. Burian, Kejda, M. Kandela – Jánský, Kurial, Novák.

Už v polovině první minuty byl vyloučen Popela. Hosté se neubránili a domácí Feferle dostal puk za záda Petra Ondrůje. Hosté svoji první přesilovku vzápětí nedokázali využít, ale vyrovnání se dočkali v 11. minutě, kdy se prosadil Eduard Kadela po přihrávce Popely. Pravidlo – když nevíš, co s pukem, tak vystřel – naplnil v 17. minutě Hobza po asistenci Kuriala a poslal hosty do vedení, které si v následujícím průběhu neustále zvyšovali.

Ve druhé třetině se dlouho hrálo bez branek i přes šance na obou stranách a několik přesilových her. Brankáři v těchto chvílích chytali bez chyb, neprosadil se ani Polodna v dresu domácích, ani se neujala pěkná kombinace hostů v přesilovce po ose Kurial, Nahodil, Burián. Ale ve 34. minutě se měnilo skóre znovu ve prospěch hostů. Dobře načasované přihrávce od Kadely pouze nastavil hůl Petr Burián, a vsítil tak vítězný gól Třebíče. Hned za dvě minuty Jánský předložil puk mezi kruhy Novákovi, který si najel před brankáře, vymáchal ho v brankovišti a zasunul puk za jeho záda. V těchto chvílích už hosté jasně vládli na ledě, domácí se nechali často vylučovat a stálo je to zatím pouze síly.

To se změnilo ve třetí části hry, kdy třebíčští dorostenci už začali prohřešky domácích proti pravidlům trestat i brankami. Nejprve se ještě za plného počtu hráčů na ledě po asistenci Kejdy prosadil Dostál. Poté hosté hráli dlouhou přesilovku 5 na 3 ale až těsně po návratu domácího hráče na led se jim podařilo prosadit – byl to ve 48. minutě podruhé v zápase Novák, přihrávali Jánský s Markem Ondrůjem. Poslední branku hostů vstřelil Vlašín, když propálil klubko hráčů před sebou, nabíjel mu Popela. Poslední zápis do skóre zápasu provedli domácí a kosmeticky upravili stav na 2:7 po brance Doliny v přesilové hře, přihrál mu Červený.

Utkání bylo hráno s vysokým nasazením, poté co hosté získali tříbrankový náskok, domácí se zaměřili na osekávání a nečistou hru, za což je pozorný rozhodčí po zásluze trestal. Na výsledku měly velký podíl i výkony brankářů – zatímco třebíčský Petr Ondrůj chytal velmi jistě, domácímu Klestilovi utkání příliš nevyšlo a svůj tým nepodržel.

(Zde je reportáž viděná očima budějovických zpravodajů.)

Poslední letošní mistrovský zápas extraligových dorostenců SK HS Třebíč je možno spatřit na třebíčském zimním stadionu v sobotu od 12 hodin, kdy přivítají IHC Písek. Po posledních výkonech věří, že je přijdou povzbudit fanoušci ve větším počtu než dosud.
Zároveň všechny příznivce zveme k návštěvě XXVI.ročníku memoriálu MUDr. Ivo Procházky, který proběhne ve dnech 26.-28.12.2004 za účasti HC Dukla Jihlava, HC Rebel Havlíčkův Brod, HC Lev Hradec Králové, HC Minor 2000 Přerov a domácích dorostenců. Program turnaje bude umístěn na vrátnici zimního stadionu.

Milan Stárek (trenér HC České Budějovice): „Předvedli jsme velice špatný výkon. Takovýto výbuch jsem zažil naposledy před dvěma lety v Třinci, kam jsme tehdy jeli v dobré sestavě a za výborné situace, ale dostali jsme tam sedm gólů. Dneska nám nešlo vůbec nic. Dělali jsme neuvěřitelné chyby v obraně. Doufám, že takovýto výkon již nezopakujeme.“

Roman Mejzlík (trenér SK HS Třebíč: „Brzy jsme prohrávali, ale dokázali jsme rychle otočit vývoj utkání. Další góly nás uklidnily. Zachytal nám dobře brankář, což nás povzbudilo k dobrému výkonu. Bylo tam několik šancí, kdy nás podržel. Utkání jsme vyhráli naprosto zaslouženě.“