Čtvrtá třída prolomila střeleckou smůlu, odnesla to Břeclav

T ř e b í č - K utkání 19. kola zajižděli čtvrťáci na břeclavský led. Hráči Třebíče bojovným výkonem dovedli utkání k vítězství zaslouženě a konečně prolomili střeleckou smůlu z posledních zápasů. Dva góly vstřelil a na jeden přihrál Jaroslav Tůma, který se po dvouměsíční pauze zaviněné nemocí vrátil ve skvělé formě.

19.kolo, neděle 5.2.2006
BRE BRE
4:62:2,1:2,1:2
Branky a nahrávky HST: 1. a 4. J.Tůma, 28. a 29. M.Mejzlík (na obě J.Abrahám), 37. a 39. R.Bartůněk (na první J.Tůma) .
HC Břeclav:
SK Horácká Slavia Třebíč: D.Svoboda - P.Veškrna, M.Štveráček, A.Oburka, F.Pyrochta - J.Tůma, R.Bartůněk, J.Válal - M.Mejzlík, J.Abrahám, O.Urban - T.Hodek, T.Balík, P.Matov

Hned v první minutě se podařilo ujet J.Tůmovi, který svúj únik zakončil mazácky. Ovšem ve čtvrté minutě zapomněli hosté na osamoceného hráče domácích za sebou, jemuž se podařilo srovnat skóre. O dvě minuty později třebíčštví opět vedli, kdy opět všem ujel rychlík J.Tůma. Ve třinácté minutě domácí podobným způsobem znovu srovnali stav na 2:2. Do konce třetiny již branka nepadla, více ze hry však měli hosté.

Ve druhé třetině tlak hostí pokračoval, ovšem bez vstřeleného gólu, když se jim nepodařilo zasunout puk ani do odkryté brány. Na druhé straně se domácí nedokázali dostat do vedení ani po velice přísně nařízeném trestném střílení. A tak ve 28. minutě hosté trestali M.Mejzlíkem, který zužitkoval přihrávku J.Abraháma. O minutu později domácí potřetí trestali nepozornost třebíčských hráčů a srovnali stav utkání. Jenže v téže minutě (29.) si dvojice M.Mejzlík a J.Abrahám zopakovala akci a M.Mejzlík upravil stav před úpravou ledu na 3:4.

Ve 37. minutě našel J.Tůma před bránou volného R.Bartůňka a hosté poprvé odskočili domácím na rozdíl dvou gólů. Jenomže okamžitě po buly třebíčští zapomněli na nejnebezpečnějího hráče domácích, který snížil opět na rozdíl jediné branky. Ve 39. minutě hráli domácí přesilovku, ale hosté z vlastní třetiny vyhodili puk, za kterým našlápl R.Bartůněk a stanovil konečné skóre na 4:6. Do konce utkání si hosté výsledek již uhlídali a nepustili domácí hráče do žádné vážnější šance.