DOR: KOM-TRE 3:6 - Skvělé tři body z Brna

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie dnes předvedli, že zlepšení jejich výsledků rozhodně není náhodné, když vykradli Kometu Brno. Nejprve během čtyř minut zasadili domácím čtyři gólové údery a vedli 4:0. Pak ale domácí zápas zdramatizovali a třemi góly snížili na rozdíl jediné branky. Pak už se však trefovali jen Třebíčští. V devětapadesáté minutě zkompletoval hattrick střelecky disponovaný Tomáš Vondráček a definitvně rozhodl o importu tří extraligových bodů směr Třebíč.

27.kolo, pátek 7.12.2007
KOM KOM
3:61:4, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky: 4. Vondráček (Vysloužil, Němec), 6. Vlček (Pavlík), 7. Němec (Vondráček), 8. Vondráček (Vysloužil), 47. Deveri (Belatka, Pavlík), 59. Vondráček - 16. Krejčiřík (Maša), 28. Pospíšil (Maša), 33. Buhaj (Procházka, Tesař). Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:6.
HC Kometa Brno:
SK Horácká Slavia Třebíč:

Ihned z kraje zápasu se Třebíč dostala do tlaku díky přesilové hře, ve které nastřelila tyčku. O chvilku později už domácí tolik štěstí neměli, a po laxním přístupu před bránou poslal Horáky do vedení Tomáš Vondráček - 0:1. Domácí se ještě neotřepali z inkasované branky, a Barus lovil puk ze sítě podruhé, po individuální akci Vlčka - 0:2. Za další minutu byla Kometa zralá na ručník. V rozmezí třiceti sekund přidali branky Třebíče Němec a Vondráček, a vyhnali tak ven z brány Baruse. Domácí se mohli dostat do zápasu díky přesilovým hrám, které sehráli prachbídně. Ovšem při té poslední se trefil střelou od modré Filip Krejčiřík, a zkorigoval stav na 1:4.

Kometa na svého soka ve druhé třetině patřičně vlétla. Dostávala se do mnoha šancí, které výborně pochytal brankář Třebíče. Hosté mohli díky většímu tlaku Komety vyrážet do nebezpečných protiútoků, které narážely na bezchybného Galanského v bráně Brna. Tlak Komety gradoval, a vyvrcholením tomu byla krásná individální akce Libora Maši, kterou bez problémů dorazil do odkryté brány Lukáš Pospíšil - 2:4. Brňané dál věřili v body, ke kterým měli opět o něco blíže po pěkné kombinaci a teči před bránou Buhaje - 3:4. Tlak Komety ustal až v početní výhodě Horáků, jenže Galvanský střelce Třebíče skvěle vychytal.

Třebíč se po zpackané druhé třetině oklepala, a hned po úvodním vhazování dostala Kometu do kleští. Dlouhou dobu se hrál docela nudný a vydřený hokej na špatném ledě, který utnul gólem až break Deveriho, který blafákem nedal šanci Galanskému - 3:5. Kometa dále bojovala a věřila ve vyrovnání, pak ale definitivně pohřbil naděje Brňanů střelou mezi betony hattrickovým gólem Tomáš Vondráček - 3:6. Kometa dnes zápas na vlastním ledě nezvládla, a zcela zaslouženě podlehla Horákům z Třebíče.