DOR: LIB-TRE 7:0 - Dorost opět vysoko prohrál, tentokráte v Liberci

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie opět vysoko prohráli, tentokráte v severočeském Liberci. Mužstvo trenérů Vondráčka a Čelanského navíc opět nevstřelilo ani branku a odjelo domů se sedmi brankami ve své síti.

18.kolo, sobota 27.10.2007
LIB LIB
7:03:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 11. Skalický (Chlouba), 18. Skalický (Chlouba), 19. Skalický (Chlouba), 27. Chlouba (Skalický), 33. Jurčák (Vašek), 40. Skalický (Chlouba), 43. Šetka (Miškovský). Rozhodčí: Úlehla - Blumel, Barvíř. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 128. Střely na branku: 41:16. Průběh utkání: 7:0.
Bílí Tygři Liberec: Pyrochta, Jelínek - Kulda, Lacek, Sobotka, Jurčák - Bortňák, Bulva, Jánošík - Skalický, Chlouba, Rohal - Maďar, Miškovský, Vašek - Šetka, Mulač, Dám - Vlach, Filippi.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf, Ilašenko - Kotrba, Bartejs, Hlaveš, Koukal, Záhradný, Beltka - Vysloužil, Fusek, Němec - Honza, Zdražil, Vlašín - Fryauf, Vondráček, Kazatel - Stahorský, Deveri.

V úvodu zápasu se obě družstva vzájemně oťukávala a prověřovala soupeřovy brankáře. Ke konci poloviny první části hry poprvé vážněji zahrozil liberecký Bortňák, trefil však jen horní tyč. Na druhé straně se k útoku odhodlal Fryauf, avšak domácí Sobotka ještě v bezpečné vzdálenosti od branky hráče zblokoval. První branka zápasu padla v jedenácté minutě, kdy v přesilovce pět na tři nahrával Chlouba a do branky pálil Daniel Skalický. Touto brankou začala jejich parádní jízda, ve které pokračovali až do konce první třetiny. Další jejich úspěšné momenty se jim podařily v 18. a 19. minutě, kdy si zopakovali stejné schéma, Daniel Skalický v pozici střelce a Roman Chlouba v roli asistenta. Jejich třetí společná branka navíc padla v oslabení domácích!

Druhá třetina již probíhala vyrovnaněji, Třebíčští zlepšili svou hru, ovšem liberecký brankář ve spolupráci s obranou nedával hostům šanci dopravit puk do domácí branky. Rozhodně však o sobě hokejisté z Třebíče dávali více vědět, na chvíli i vytvořili tlak v útočném pásmu, ze kterého se však Bílí tygři v 47. minutě osvobodili a dle klasického nedáš-dostaneš vsítili do třebíčské branky již čtvrtý gól v pořadí, tentokrát Skalický nahrával a Roman Chlouba zakončoval. Hosté ve snaze alespoň snížit již hrozivě vypadající skóre založili ve 49. minutě protiútok, kdy se uvolnil Radek Vysloužil a v podstatě ze samostatného nájezdu pálil na libereckou branku. Výborný domácí gólman Jelínek ale jeho pokus zmařil, a tak Třebíč opět vyšla naprázdno. Další výraznější akce přišla ze strany Liberce v 33. minutě, kdy se za Bílé Tygry trefil Jakub Jurčák za asistence Martina Vaška. Druhá třetina skončila stejně jako ta první poměrem 3:0, když se 12 sekund před koncem opět sehráli Skalický s Chloubou, tentokrát jako v úvodu zápasu Chlouba nahrával a Daniel Skalický skóroval.

Třetí třetina nepřinesla výraznější momenty, odehrávala se v poklidu. Hosté se sice ještě pokusili s výsledkem něco udělat, to se jim však nezdařilo. Naopak se zaskvěla další z libereckých útočných dvojic, a to hned v úvodu třetí části hry, kdy po nahrávce Miškovského vsítil sedmý a poslední gól dnešního zápasu Marek Šetka. Stavem 7:0 také zápas skončil.

Luboš Bouchner (Liberec): "Samozřejmě jsme si splnili povinnost uhrát Jihlavu a Třebíč. Hráči se špatně motivují, protože ti soupeři jsou slbší, ale naši odehráli, jak jsme očekávali a nějaké góly jsme dali, což je pro nás dobře."

Roman Vondráček (Třebíč): "V tomto zápase nás Liberec jednoznačně přehrával ve všech směrech, špatně jsme bruslili, faulovali jsme a domácí toho dokázali využít. Včera jsme měli v nohách těžký zápas a momentálně máme velkou marodku v týmu a pokud je tým doplněn hráči z 9. třídy, tak se potom špatně hraje. Liberci gratuluji."