DOR: MBL-TRE 6:0 - Dorost v Mladé Boleslavi prohrál 0:6

T ř e b í č - Dorostenci nepřivezli z Mladé Boleslavi ani jediný bod, zato však pěknou nadílku ve vlastní síti. Ke vší smůle nedokázali vstřelit gól, i když k tomu měli hned několik slušných příležitostí. Nevyužili ani dvou dvojnásobných přesilovek, ani odpískaného trestného střílení.

17.kolo, pátek 26.10.2007
MBL MBL
6:01:0, 4:0, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Bednář (Kadaně, Švaříček), 23. Rys (Jiránek), 27. Lenc (Jiránek, Anděl), 35. Bednář (Rys), 36. Belay (Hájek), 51. Bednář (Protivný). Vyloučení: 12:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 103.
BK Mladá Boleslav: Vokatý – Mozík, Švaříček, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Sochor, Kadaně, Bednář – Hájek, Belay, Škorík – Rys, Jiránek, Lenc – Frolík, Protivný, Hyka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko (35. Wolf) – Belatka, Záhradný, Koukal, Kotrba, Hlaveš, Bartejs – Kazatel, Vysloužil, Vlašín – Honza, Zdražil, Stahorský – Fryauf, Fusek, Němec – Vondráček, Deveri.

Úvodní třetinu ovládli Boleslavští, i když asi ne přesně podle představ. Útočné pásmo jim hlavně v první desetiminutovce nedělalo problémy udržet a právě z tohoto tlaku také padla první branka utkání, do vedení poslal svůj tým tvrdou ranou Jan Bednář po bezchybné nahrávce Kadaněho. Útlum padl na domácí tým poměrně logicky v dvojnásobném oslabení, svou šanci promarnil třebíčský Kotrba, blízko k vyrovnání měl také Hlaveš. Jeho ránu ale brankář Vokatý v poslední chvíli chytil do lapačky. Boleslav se začala znovu vracet do hry, Třebíč nicméně sáhla po prvku zvaný dobře zajištěná obrana a domácí to tak měli o dost těžší. Příležitost k navýšení měl Belay, na puk, který mohl dorazit do odkryté brány, ale nedosáhl.

Začátek pokračování zápasu přenechala Třebíč domácímu týmu, když na trestnou lavici usedl Kotrba. Třebíčští se sice bránili zuby nehty, tři vteřiny před návratem postrádaného hráče ale brankář Ilašenko kapituloval. Na 2:0 zvýšil Jiří Rys. K jedné z největších šancí se krátce na to dostal Vlašín, jeho téměř tutová teč ale šla k překvapení všech mimo. Svou převahu dokázali domácí pár minut na to. Moravané se totiž jaksi pozapomněli a Středočeši se tak dostali do přečíslení dokonce čtyři na jednoho. Nabídnuté šance se jako střelec chopil Radan Lenc. Třebíč naprosto zkoprněla a až na několik výjimek naprosto zapomněla útočit. Trochu zmatku v domácí obraně způsobil snad jen Němec, Vokatý ale pomocí fotbalového prvku odklidil puk hlavou do bezpečí. Že Boleslavské nerozhodí ani vyloučení dokázal Jan Bednář, když se ve vlastním oslabení prosadil střelou od mantinelu. Třebíč v domnění, že to něco změní, vyměnila brankáře, mezi tyče se tak postavil Wolf. Martinu Belayovi ale stačilo jen dvacet sekund, aby pokořil i jeho. Strefil se opět za situace vysokého přečíslení.

Do závěrečné části vkročila Boleslav v oslabení. Dojem alespoň jedné lépe započaté třetiny Třebíčským pokazil Fryauf, když se nechal také vyloučit. Paradoxně právě ve vlastním oslabení měl největší šanci ke gólu Němec, když domácí špatně střídali. Skvělou příležitost ale zahodil, pálil totiž moc vysoko. Následujících několik minut si mohl divák připadat jako na zápase v tenise. Puk létal ze strany na stranu, Třebíč se začala na Boleslav dotahovat. Ovšem nejspíš proto, že domácí tým ztratil pocit, že se musí někam hnát. Svou příležitost měl například Fryauf, když jinak bezchybnému Vokatému vypadl kotouč, aniž by si toho všiml a vzápětí na to musel svou chybu hodně pracně napravovat. Poslední branku zápasu vstřelil zhruba v polovině poslední třetiny a svůj hattrick tak dovršil Jan Bednář, když po pádu Wolfa pálil do odkryté klece. Třebíč pak ještě měla šance alespoň ke snížení, nevyužila ale ani dvojnásobnou přesilovku a dokonce ani trestné střílení.