DOR: POR - TRE 1:4 - Dorost potvrdil formu, poprvé v sezóně porazil Porubu

T ř e b í č - 1:6 a 3:7, takové porážky utrpěli třebíčští dorostenci od Poruby. O motivaci pro dnešní zápas v Ostravě tak měli postaráno. První utkání v roce 2009 zvládli mladí slávisté na jedničku. Jejich první branku vstřelil po zranění se navrátivší Milan Kazatel a Jakub Šulc zajistil svým gólem vítězství v první třetině. Ve zbývajících dvou částech utkání se už trefovali výhradně hosté, konkrétně Petr Weiss a Danko Deveri. Třebíčští mladíci tak vezou z Poruby vítězství a dva body, kterými potvrdili vedoucí pozici v soutěži. V pátek dorostenci na svém ledě přivítají třetí Karvinou.

29.kolo, neděle 4.1.2009
POR POR
1:41:2, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 9. Kofroň (Lelkeš) - 10. Kazatel (Paták), 13. Šulc (Paták), 31. Weiss (Deveri), 43. Deveri (Peroutka). Rozhodčí: Šír - Tuzial, Řezáč. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC RT TORAX Poruba: Konvička - Lelkeš, Svoboda, Peslar, Lužný, Puškár, Král, Kofroň, Vícha, Palkovič, Sochorek, Blahuta, Dominec, Němec, Zuzaník, Štefek, Kupčík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Ivaník, Donutil, Kučera, Peroutka, Dobrovolný, Krejčí, Jakič, Weiss, Vlašín, Šulc, Paták, Fusek, Svoboda, Kazatel, Deveri.

V začátku utkání byl kotouč přehazován z jedné hole na druhou, jako žhavý uhlík, než našel stálého majitele. Když se třebíčští hráči dostali do útočného pásma, ohrozili vážně Konvičkovu klec. Kazatel poslal prudkou střelu na porubského strážce, který střelu odrazil směrem na Patáka. Jeho střelu pohotový Konvička také zastavil. Domácí ve 2. minutě vyvezli kotouč ze svého obranného pásma a přesunuli se před Dusíka, ale jejich pokusy o vsítění branky byly hráči Třebíče s úspěchem mařeny. V čase 9:28 se domácí radovali z prvního (a jak se nakonec ukázalo, i posledního) gólu. Po parádní nahrávce Lelkeše se mezi betony trefil Lukáš Kofroň. Radost domácím ovšem dlouho nevydržela. O 77 vteřin později dal Milan Kazatel po nahrávce Patáka střelou mezi Konvičkovy betony vyrovnávací branku. V čase 12:34 se Třebíč dostala do vedení. Na porubského gólmana opět zaútočil Paták, který objel branku a snažil se zakončit do odkryté klece. To se mu nepovedlo, ale pohotový Ondřej Šulc kotouč zachytil na hůl a vystřelil. Konvička se, bohužel pro domácí, nestačil včas vrátit a puk tak skončil za jeho zády. V posledních minutách první třetiny se oba týmy rvaly jako tygři a kotouč poletoval mezi oběma brankáři, ale žádný gól už nepadl, a tak třetina skončila výhrou hostí 1:2.

Druhá třetina měla dramatický začátek. Třebíčští útočili velmi tvrdě a domácím nedali prakticky žádnou šanci dostat se do útoku. Konvička se tak občas ocital pod palbou střel, které bravurně vychytal. Domácí se pokoušeli dostat se do obranného pásma hostí a i když se tam dostali, vzápětí byli opět vytlačeni před svého gólmana. Domácí se snažili nevpustit hosty do svého teritoria, a proto také byli často na trestné lavici. Hráčům Třebíče se ale v početní výhodě nepodařilo vstřelit branku, zato domácí se v oslabení pokusili ohrozit Dusíka. Ve 31. minutě Svoboda z Třebíče vážně ohrozil domácí klec, ale kotouč Konvička vyrazil mimo tyče. V čase 31:19 dali hosté třetí branku. Po chybě Kupčíka, který si nechal ujet třebíčského útočníka a při jeho pokusu ho zastavit, stačil Deveri nahrát Petru Weissovi a ten pohotově vypálil na domácího strážce svatyně. Další ohrožení přinesl Porubským Dobrovolný, Konvička však nastavil beton a kotouč se vznesl k ochranné síti. Hosté dali domácím v této třetině minimum možností vstřelit branku a třetina tak vypadala jako hra kočky s myší. Po jediném gólu této periody byl stav utkání 1:3.

Hned v začátku poslední části utkání, v čase 42:56, dostal Konvička již čtvrtou branku. Po tvrdé střele Peroutky, který pálil od modré, dorazil Danko Deveri kotouč do odkryté klece. Porubským hráčům samozřejmě tříbrankový náskok nesmírně vadil a začali přitvrzovat. Ve 45. minutě se dokonce Lelkeš pokusil o gól a málem mu to i vyšlo, ale trefil jen tyč Dusíkovy klece. Hostím se nátlak domácích nelíbil a ve své tvrdé hře pokračovali dále. Proto také nebyla nouze o osobní souboje u mantinelů, kterých bylo čím dál tím víc, než střel na brankáře. Obránci, ale i útočníci měli víc práce než jejich strážci svatyní a útočící hráči málo kdy dostali šanci vystřelit. Jelikož se střelce snažili vždy zablokovat, museli mezi soupeři kličkovat a používat nejrůznější triky s holí, aby nebyli obráni o puk. Dusík se dostal v 53. minutě do vážného ohrožení, ale střelu Lelkeše odrazil svou holí a následný pokus Kofroně také bravurně vychytal. Střelci obou týmů, i přes velkou snahu, nedokázali dát už žádnou branku. Buď byli obráni o kotouč obránci anebo jejich střely zachytili pohotoví gólmani. Utkání tedy skončilo výhrou Třebíče 1:4.