DOR: POR - TRE 6:1 - V Porubě dorost poprvé v soutěži prohrál

T ř e b í č - Třebíčský dorost až do dnešního dne nepoznal v soutěži přemožitele. Dojel si pro něj až do Poruby, kde Třebíčští podlehli vysoko 6:1. Chléb se lámal ve druhé třetině, kterou slávisté prohráli 3:1. Jejich jedinou branku vstřelil Jakub Fusek. Víckrát už ale hosté brankáře Poruby překonat nedokázali.

6.kolo, neděle 21.9.2008
SAR SAR
6:11:0, 3:1, 2:0
Branky a nahrávky: 14. Kofroň (Lelkeš), 32. Král (Kofroň), 33. Sochorek (Ganger), 33. Štefek (Franek), 41. Sochorek (Zuzaník, Palkovič), 58. Zuzaník (Ganger) - 27. Fusek (Peroutka). Rozhodčí: Jeřábek A. ml. - Poruba, Vengřín R. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
HC Sareza Ostrava: Konvička - Lužný, Odsedek, Kupčík, Zuzaník, Svoboda, Peslar, Ryška, Puškár - Král, Lelkeš, Kofroň - Ganger, Palkovič, Sochorek - Franek, Chaloupka, Štefek - Němec, Kovář, Blahuta.
SK Horácká Slavia Třebíč: Černý (od 15. Dusík) - Donutil, Peroutka, Dobrovolný, Ivaník, Krejčí, Jakič - Weiss, Vlašín, Šulc - Kučera, Hrbek, Svoboda - Caudr, Fusek, Stromecký

V první třetině hrála obě mužstva velmi vyrovnanou hru. Jak domácí, tak i hosté si nenechali líbit, že je kotouč zrovna v jejich obranném pásmu, a tak puk cestoval z jedné stany na druhou velmi často. Největší šanci domácích měl Petr Chaloupka. Ten sebral brankářovi puk těsně před tím, než ho stačil zakrýt, ale hlavní sudí nevěděl, kde se kotouč nachází a přerušil tak hru. Hosté však nezaostávali a domácího gólmana Konvičku také zásobovali nesčetnými střelami. Krásnou akci započal Weiss, který viděl volného spoluhráče Vlašína, ale ten se do odkryté klece netrefil. Další skvělou akci hostí měl najíždějící Jan Caudr, ale pohotový Konvička svou lapačkou ladně zachytil letící kotouč. První gól padl v čase 14:10 z hokejek domácích hráčů. Zpoza branky poslal touš za Černého záda Lukáš Kofroň. Tato branka byla velmi kuriózní, a to především z toho důvodu, že si touš do branky srazil sám hostující gólman. Na tuto povedenou branku mu nahrával Dalibor Lelkeš. Po obdrženém gólu hosté vystřídali v 15. minutě gólmana a místo Černého se do klece postavil Dusík. Do konce třetiny, ač bylo střel dostatek, už nepadla žádná branka a hráči hostující Třebíče a domácí Poruby tak odcházeli do šaten za stavu 1:0.

Úvod druhé třetiny ovládli hráči Třebíče, kteří na Porubu vyvíjeli velký tlak. Domácím nedali žádnou šanci dostat se ke kotouči a drželi se převážně v jejich obranném pásmu. Gólovou šanci hostí měl opět Caudr, který ale svou střelu zvedl příliš vysoko a kotouč přeletěl těsně nad Konvičkovou maskou. V přesilovce 5 na 3 se hosté dočkali vytouženého gólu, který padl v čase 27:55. Od modré se snažil dělovkou vsítit branku Jiří Peroutka, ale jeho střela se jen odrazila od Konvičkových betonů, kterou bohužel pro něj dorážel Jakub Fusek. Hosté tak stav vyrovnali na 1:1. Hráči Poruby to ale za žádnou cenu nevzdali a bojovali do posledního dechu. To se jim oplatilo a skórovali hned třikrát. Jejich první branka v této třetině padla v čase 32:17. Povedená přihrávka Lukáše Kofroně se dostala na hůl Tomáši Královi, který po tvrdé střele vsítil branku. Druhá Porubská branka padla v čase 33:01, kdy objel branku Jan Sochorek a zasunul kotouč Dusíkovi mezi betony. Třetí a zároveň poslední branku druhé třetiny dali domácí v čase 33:28, tedy o 27 vteřin později. Nahrávající Michal Franek poslal kotouč na volného nikým neatakovaného Petra Štefka a ten trefil nekryté místo Dusíkovy branky. Domácí, i když tuto třetinu nezačali moc dobře, dokázali obrátit útoky hostí ve svůj prospěch a do šaten odcházeli spokojeni za stavu 4:1.

Poslední třetina začala gólem, a to ze strany domácích v čase 41:27. Po nahrávce Vojtěcha Palkoviče se snažil vstřelit od modré branku Josef Zuzaník, ale strefil se jen do betonů. Odražený puk chytil na svou hůl Jan Sochorek a dal tak druhou branku v tomto utkání. Hosté začali tlačit na pilu, ale žádná z jejich střel nedokázala překonat pohotového Konvičku. V 51. minutě si najížděl na Konvičku opět Caudr, ale gól nepadl jak z jeho střely, tak i následné dorážky. Domácí měli taky hodně gólových příležitostí, ale žádná branka z toho nepadla. Najíždějící Kofroň se po dvou stejných pokusech snažil vsítit branku, ale marně. Obě střely Dusík zachytil do své lapačky. V čase 57:43 se ale úsilí domácích vyplatilo. Krásnou střelou, z místa mezi kruhy, se trefil mezi Dusíkovy betony Josef Zuzaník a zvýšil tak stav na 6:1. Na branku mu nahrával Jiří Ganger. Do konce třetiny už nepadl žádný gól, ale zato nebyla nouze o vyřizování účtů mezi soupeři a trestné lavice tak byly stále zahřáté. Utkání skončilo 6:1 a dorost Poruby si tak připsal na své konto čtvrtou výhru v letošním ročníku ligy dorostu. Pro hosty to byla porážka první.