DOR: TRE - FRM 4:2 - Vydřená výhra a první mistrovské body jsou doma

T ř e b í č - V prvním kole ligy dorostu přivítali domácí soupeře ze severu Moravy, tým Frýdku-Místku. Hosté udeřili velmi rychle, dali gól už v osmnácté sekundě zápasu. Ještě po druhé třetině, ve které svůj tým výrazně podržel brankář Lukáš Dusík, vedli hosté 2:1. Třetí část ale patřila jednoznačně domácím. Nasázeli Frýdku tři hezké góly a zaslouženě vyhráli.

1.kolo, pátek 5.9.2008
4:21:2, 0:0, 3:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 12. Krejčí (Fusek), 46. Kazatel (Šulc, Paták), 48. Vyhnalík (Deveri), 53. Šulc - 1. Čahoj (Sovadník), 19. Lyzák (Mamula, Mičulka). Rozhodčí: Pokorný - Jeletz, Pavlík. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Hrbek, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Pálka, Ivaník, Vyhnalík, Kazatel, Paták, Šulc, Stromecký, Vlašín M., Fusek, Weiss, Deveri "C", Svoboda, Salák, Caudr.
HC Frýdek-Místek: Pater - Čahoj, Golasovský "C", Králík, Blahuta, Maťaťa, Dohnal, Jasiok, Vašut, Lyzák, Fiala, Jakubowski, Kurajský, Kurovský, Mamula, Gröger, Havlík, Bartek, Sovadník, Mičulka, Vacula.

Už v osmnácté vteřině zápasu se z gólu radovali hosté. Nejprve domácí Deveri zahrozil střelou na branku Frýdku, ale z protiútoku skórovali hosté. Vyraženou střelu vrátil do sítě Filip Čahoj, asistoval Lukáš Sovadník - 0:1. Hráči Frýdku byli prvním gólem viditelně povzbuzeni a prvních deset minut první třetiny byli lepším a nebezpečnějším mužstvem. Brankář Dusík se musel ohánět. Domácí se vzpamatovali až v přesilové hře v deváté minutě. Ta přesilovka nebyla sehraná špatně, ale vyrovnávací branku nepřinesla. Až v čase 11:07 se mohli domácí poprvé radovat. Vyrovnání zařídil krátce po skončení přesilovky Lukáš Krejčí po příhře Jakuba Fuska - 1:1. Do konce první části se ovšem skóre měnilo ještě jednou. A znovu to byli hosté, kteří šli podruhé v zápase do vedení. Krátce po začátku osmnácté minuty dal druhý gól Frýdku-Místku Martin Lyzák, asistoval i Mamula a Mičulka 1:2. Třebíčská obrana v této situaci nechala autora branky třikrát dorážet a dopustila i opakovanou střelu, po níž puk skončil za bezmocným Dusíkem.

Druhá třetina se nesla ve znamení tlaku třebíčského mužstva. Ten hosté narušovali rychlými brejky. Ty musel likvidovat gólman Dusík a vedl si v této dovednostní disciplíně bezchybně. Příkladem může být situace z devětadvacáté minuty. Třebíčští buší do obrany Frýdku, ujííždí jim hráč s číslem 23, Lukáš Sovadník, ale Lukáš Dusík v třebíčské bráně je jako zeď. Třetí nájezd v řadě tentokrát likviduje lapačkou a Sovadník jen vztekle buší holí do plexiskla. Hlavně díky výkonům brankářů diváci ve druhé třetině branku neviděli, a tak se po druhé části šlo do kabin za stavu 1:2.

Co se nepovedlo ve třetině druhé, přinesla třetina třetí. Už její šestá minuta přinesla vyrovnávací gól. Přesilovou hru využil Milan Kazatel po asistencích Ondřeje Šulce a Lukáše Patáka - 2:2. Už o dvě minuty později měli časoměřiči práci znovu. Museli totiž na světelné kostce znovu přepisovat skóre. V čase 47:25 domácí poprvé vedli. To se prosadil Jiří Vyhnalík, přihrávku si připsal Danko Deveri - 3:2. Tyto góly a vedení v zápase bylo pro domácí sladkou odměnou za neustávající bojovnost. Ta jim pak přinesla ještě čtvrtý gól v síti soupeře. Čas 52:15 a poslední gól zápasu dal Ondřej šulc. Závěr zápasu si třebíčští dorostenci pohlídali, hostující tým nepustili do trvalého tlaku, ani k power-play a tak se zrodilo první vítězství v mistrovském zápase v nové sezóně.
To dorostenci oslavili tradičním rituálem ve středovém kruhu.

Luboš Sláma

Luboš Sláma - Třebíč: "S výsledkem jsme spokojeni, se hrou samotnou ani moc ne, zato s bojovností hráčů ano. Právě tou bojovností kluci dnes ten zápas vyhráli a otočili výsledek. Frýdek není špatné mužstvo, ale naše bojovnost je zlomila. Pomohla nám přesilovka, kdy jsme po nacvičené akci srovnali na 2:2. Pak jsme přidali další dva góly a soupeř se položil. Znovu opakuji, Frýdek má velmi dobré mužstvo, ale naši kluci dnes výborně dodržovali pokyny a bojovali. Ve druhé třetině jsme soupeře skoro nepustili ze třetiny, ale oni nám třikrát ujeli a v té době nás hodně podržel brankář Dusík. To štěstí k bojovnosti patří a my jsme ho dnes měli."