DOR: TRE - FRM 6:1 - Předvánoční vysoká výhra

T ř e b í č - Liga dorostu pokračovala dalším kolem, ve kterém přivítala vedoucí Horácká Slavia Třebíč na svém ledě třetí tým tabulky z Frýdku-Místku. Otěže zápasu měli povětšinou pevně v rukou domácí hokejisté. Po první třetině svítil na světelné tabuli nerozhodný stav 1:1. Ve druhé periodě vštřelili Třebíčští tři branky a prakticky rozhodli o svém vítězství. Největší podíl na dvoubodovém zisku měli Danko Deveri (1+3) a Tomáš Bartejs (2+2).

28.kolo, neděle 21.12.2008
6:11:1, 3:0, 2:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 9. Bartejs (Deveri), 24. Deveri (Caudr), 33. Vlašín (Deveri, Dobrovolný), 33. Šulc (Bartejs), 49. Bartejs (Deveri), 52. (Šucl, Bartejs) - 18. Bartek (Lyzák, Kurajský). Rozhodčí: Skoupý - Held, Lošťák. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (53. Černý) - Vyhnalík, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Ivaník, Bartejs, Marek, Paták, Šulc, Horký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri, Svoboda, Roupec, Caudr
HC Frýdek-Místek: Třeštík - Čahoj, Uher, Valíček, Blahuta, Matěj, Dohnal, Jasiok, Vašut, Lyzák, Fiala, Jakubowski, Kurajský, Kurovský, Mamula, Bartek, Mičulka, Vacula

Utkání začalo velmi ospale. Hráčům se příliš nechtělo bruslit. Mírnou aktivitu vzali na své holi domácí dorostenci. Fusek se protáhl mezi beku hostů, vyslal jedovatý bekhendový pokus, který Třeštík vyrazil. Pak chtěl dorazit Vyhnalíkovu tečovanou střelu Caudr, ale touš mu přeskočil čepel hole. Až v 6. minutě si sáhl na puk domácí brankář Dusík, když mu poslal pozdrav ze středního pásma Vacula. Za dvě minuty pálil pod horní tyčku Lazák, Dusík vytěsnil letící kotouč hřbetem lapačky mimo brankový prostor. Domácí z protiútoku zavřeli hosty před jejich brankou. Tlak zúročil Tomáš Bartejs, jenž kanaďanem otevřel skóre – 1:0.
Ihned po gólu pálil Vacula do připraveného Dusíkova betonu. Třebíč rychle přenesla těžiště hry, Caudr přistrčil kotouč Markovi, ale ten Třeštíka neprostřelil. Zbytek první třetiny měli více ze hry hráči Frýdku. Nebezpečné pokusy Kurovského, Kurajského a Jakubowskiho pochytal Dusík. V 18. minutě zaváhali domácí obránci při odpalování puku, do něj plácl Přemysl Bartek, čímž stanovil stav utkání po první třetině – 1:1.

Po úvodním vhazování druhé části hry prověřil domácího brankáře Kurajský. Následně se Třebíči naskytla zdvojená početní výhoda v délce 78 vteřin. Domácí hráli tuto přesilovku mizerně. Hosté se jali ve dvou hráčích zdržovat hru do pásma Horácké Slavie. Odražený puk od souboje u mantinelu sebral Caudr, prolétl kluziště, předal kotouč Danku Deverimu, jenž se štěstím vrátil domácím vedení – 2:1.
Poté byl dvakrát za sebou vyloučen domácí Peroutka. Dusík zpacifikoval dělovku Blahuty od modré čáry. V pokračující přesilovce sehráli hosté pěknou souhru, ale zakončující Mamula netrefil touš podle svých představ.
Do 33. minuty si schovali domácí smrtící úder. Třebíčští vybojovali puk u mantinelu v útočném pásmu, Michal Vlašín si najel mezi kruhy, odkud poslal bekhendem o tyčku do sítě – 3:1. Za 25 sekund prostrčil Ondřej Šulc puk mezi betony hostujícího beka a zavěsil pod víko – 4:1.
Ve zbytku třetiny předváděli domácí krásný kombinační hokej, ale další branku ve druhé periodě už nepřidali.

Ještě před začátkem závěrečné dvacetiminutovky potrestal hlavní rozhodčí třebíčskou střídačku dvěma minutami za pozdní nástup na led a následně inkasovala třebíčská hráčská lavice další dvě trestné minuty za protesty trenéra Slámy. Hosté však ani čtyřminutovou přesilovku nevyužili. Třebíč skvěle bránila, čímž prakticky nic Frýdecko-místeckým nedovolila. Ve 46. minutě vyrazil Třeštík střelu Deveriho přes obránce. Poslední vážnější šance hostů se zrodily ve 48. minutě. Nejprve vychytal Dusík kapitána hostí Mičulku, a pak nebezpečnou střelu Kurajského. Za minutu předložil Deveri kotouč na zlatém podnose Tomáši Bartejsovi, jenž nemohl netrefit prázdnou zívající klec hostů – 5:1.
V minutě padesáté šel pykat za podražení Dohnal. Šulc ještě krásný ťukec v branku nepřetavil. Za okamžik vypálil Filip Ivaník, jehož dělovka prolétla skrz klubko hráčů až do svatyně bezmocného brankáře Třeštíka – 6:1.
V posledních minutách zápasu se Horácká Slavia bavila útočným hokejem. Další branku již nepřidala, i když místy k tomu měla hodně blízko.