DOR: TRE - HBR 2:1 - Dorostenci odehráli výborný zápas, porazili extraligové Rebely

T ř e b í č - Už v sestavě, s jakou s největší parděpodobností půjdou do ligy, naskočili dnes dorostenci proti extraligovým Rebelům. Rozdíl soutěže však na ledě vidět nebyl. Třebíčští byli soupeří více než vyrovnaným protivníkem a nakonec byli za své úsilí odměněni těsným vítězstvím. Pochvalu od trenéra si vysloužil brankář Lukáš Dusík, jenž byl základem úspěchu, protože svoje mužstvo výrazně podržel. Ovšem jednotlivec v hokeji nic neznamená, bez bojovného a kolektivního výkonu celého týmu by se tato cenná výhra nezrodila.

6.kolo, pátek 22.8.2008
2:10:0, 0:1, 2:0
HBR HBR
Branky a nahrávky: 42. Paták (Kazatel), 57. Deveri (Hrbek) - 39. Doležal O. (Ludvík). Rozhodčí: Dostál. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (Černý) - Hrbek, Kučera, Peroutka, Donutil P., Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Ivaník, Caudr, Kazatel, Paták, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri, Svoboda.
BK Havlíčkův Brod: Hamal, Dolejš - Ambrož, Plutnar, Borek, Pecen, Kuchálek, Posejpal, Kříž, Doležal Z., Vaněček, Havel, Novák,Kopecký, Zmek, Doležal O., Ludvík, Račanský, Vitera.

Hosté přijeli do Třebíče bez prvních dvou pětek, čili s kádrem plným hráčů bojujích o místo. To ale nic nemění na tom, že domácí si za svůj výkon v zápase zaslouží uznání. Spíše naopak. Hostům, jejichž hráči měli velkou motivaci, byli nejméně vyrovnaným soupeřem. V první třetině diváci branku neviděli, přestože na obou stranách si mužstva vypracovala několik velmi dobrých příležitostí. Gólmani ale byli oporami.

Už se zdálo, že ani ve druhé třetině branka nepadne, když šli hosté v předpolsední minutě do vedení. Využitá přesilovka znamenala jejich vedení 1:0. Trefil se Ondřej Doležal po asistenci Jana Ludvíka.

Třetí třetina byla z celého utkání nejpohlednější. Hrálo se nahoru - dolů. Domácí cítili, že na soupeře mají, šli do hry na hraně rizika a výsledek se dostavil. Nejprve ve 42. minutě přivítal střídajícího brankáře Rebelů brankou Lukáš Paták, jenž po přihrávce Milana Kazatele vyrovnal na 1:1. Kvalitní hokej pokračoval a hosté několikrát museli na trestnou lavici. Jednu z přesilových her využil krásně Danko Deveri a poslal svůj tým do vedení 2:1. Asistenci si u vedoucí a vítězné branky, která padla v osmapadesáté minutě, připsal Jan Hrbek.

Luboš Sláma

Luboš Sláma - Třebíč: "S dnešním zápasem jsem velice spokojený. Nemyslím teď ani tak hru samotnou, v níž už byly vidět taktické prvky, které na trénincích nacvičujeme. Hráli jsme se silným extraligovým soupeřem, i když přijel bez dvou prvních pětek, zato měli v sestavě hodně hráčů, kteří dnes bojovali o místo. Soupeř byl někdy bruslařsky lepší, ale naši hráči ten zápas odehráli perfektně takticky, srdcem a bojovností nakonec ten zápas otočili v náš prospěch. Výborně zachytal gólman, podržel nás hlavně v prvních dvou třetinách i teď ke konci, kdy zlikvidoval samostaný nájezd po naší hrubé chybě. Brankář si dnes určitě zaslouží pochválit.
V současné době už s mužstvem pracujeme hlavně na sehrání se. Sestavu máme vlastně hotovou a neradi bychom ji měnili, pokud to půjde, v celé sezóně. Snažíme se hráče naučit hlavně věci ohledně taktiky a herního systému. Jsou to už dorostenci a měli by se učit hrát přesně to, co po nich chceme."