DOR:TRE-KAR 6:3 - V nervózním utkání se z bodů radovali domácí

T ř e b í č - Domácí do utkání vstoupili tou pravou nohou. Už v jednačtyřicáté sekundě vedli po gólu Petra Weisse 1:0. Celou úvodní pětiminutovku byli jasně lepší, pak ale jakoby se zalekli důrazné hry hostů. Ti to vycítili, převzali iniciativu a první třetina skončila 1:3 v jejich prospěch. Důrazná domluva trenérů v kabině pak přinesla ovoce. Domácí předvedli dokonalý obrat, který stihli ještě ve druhé třetině. Třetí třetinu už nemohl sledovat trenér hostů Venglář, který byl hlavním sudím vykázán ze střídačky, navíc hosté za trenérovo nevhodné chování inkasovali pětiminutový trest, čímž se připravili o výhodu přesilovky pěti proti třem. Třebíčští ve třetí třetině, která už mnoho hokejové krásy nepobrala, přidali ještě dvě branky a připsali si do tabulky další dva cenné body. V článku najdete audio ohlasy trenéra Luboše Slámy a hráče Petra Weisse.

11.kolo, pátek 10.10.2008
6:31:3, 3:0, 2:0
KAR KAR
Branky a nahrávky: 1. Weiss (Deveri), 21. Ivaník (Paták, Kazatel), 37. Deveri (Donutil), 40. Weiss (Vlašín), 48.Kazatel (Šulc), 57. Deveri (Vlašín, Weiss) - 5. Juhász (Barnošák), 11. Diviš (juhász), 13. Juhász (Musil). Rozhodčí: Mech - Hudáček, Mlčoch. Vyloučení: 10:11, navíc Vlašín 10 minut osobní trest, Ivaník 10 minut osobní trest (oba TRE) - Karviná 5 minut za hráčskou lavici. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Ivaník, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Vyhnalík, Salák, Outulný, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri, Svoboda, Paták, Caudr.
HC Baník Karviná: Dvořák - Juhász, Hochman, Výtisk, Ručka, Václavík, Peter, Kurovský, Musil, Mrózek, Diviš, Koós, Chudoba, Kulík, Fotyn, Kasperlík, Majda, Barnošák, Merta.

Už v čase 00:41 rozsvítil červené světlo za brankářem hostů Dvořákem, Petr Weiss po hezké přihrávce Deveriho - 1:0. Prvních pět minut hry patřilo jednoznačně domácímu týmu. Brankář slávistů Lukáš Dusík si poprvé sáhl na kotouč až když na časomíře svítil čas 04:55. V téže době musel na trestnou třebíčský obránce Lukáš Krejčí a hosté přesilovku bleskově využili. Stačili jim k tomu čtyři sekundy. Vyrovnání na 1:1 zařídil kapitán Karviné Jakub Juhász, asistoval Barnošák. Rychle využitá přesilovka hosty doslova nakopla, byli důraznější, zlepšili pohyb a domácí najednou nevěděli kam dřív skočit. V polovině jedenácté minuty už Karviná 1:2 vedla. Druhou branku hostů zařídila dvojice Jan Diviš - Jakub Juhász, přičemž puk za Dusíkova záda usměrnil prvně jmenovaný. O rychlou odpověď se pokusil Danko Deveri, ale jeho průnik skončil na brankáři Dominiku Dvořákovi. Třináctá minuta znamenala už dvougólové vedení Modrobílých, jejich třetí gól a svůj druhý v utkání dal Jakub Juhász, přihrávku si připsal Jakub Musil - 1:3. Tímto stavem také první třetina skončila. Domácí jakoby ukolébalo rychlé vedení, přenechali pak aktivitu soupeři, kterého tím doslova sami postavili na nohy. Tato situace se třebíčským dorostencům nestala poprvé a je to zatím jejich slabina a zároveň námět pro trenéry, na čem je třeba zapracovat.

Do druhé třetiny domácí vlétli stejně, jako do té první. Už po sedmačtyřiceti vteřinách snížili na rozdíl jediné branky. Pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončil gólem Filip Ivaník, jenž zametl puk k levé tyči brány. Přihrávky byly připsány Lukáši Patákovi a Milanu Kazatelovi - 2:3. Začátek druhé třetiny jednoznačně patřil domácím, kteří hosty přehrávali. Ti byli aktivní hrou domácích nuceni k faulům. Bohužel na průběhu druhé třetiny se podepsaly opakované problémy s časomírou a tak tato část hry postrádala potřebný spád. V sedmatřicáté minutě však Třebíčští dokázali vyrovnat. Nejprve Michal Vlašín ještě nezakončil přesně Deveriho přihrávku, ovšem Danko Deverimu vrátil puk před bránu Petr Donutil a Deveri ho doslova procpal nad ramenem brankáře do sítě. Vyrovnáno - 3:3.
Ještě ve druhé třetině, konkrétně v její poslední minutě v čase 39:11 šli domácí dokonce do vedení. Velmi hezkou střelou z pravého kruhu dal svou druhou branku v zápase Petr Weiss. Puk prošel Dvořákovi mezi sklapnutými betony a tak, tak se jen „došoural“ za brankovou čáru - 4:3. Asistence Michal Vlašín. Slávisté po odmluvě v kabině ve druhé třetině zlepšili všechny herní činnosti a na jejich výkonu a především na skóre to bylo znát. Dokázali otočit skóre na svoji stranu a po čtyřiceti minutách zaslouženě vedli o jeden gól.

Třetí třetina měla začít přesilovou hrou hostů, dokonce mohli hrát patnáct vteřin v pěti proti třem. Jenže o přestávce v útrobách třebíčského stadionu došlo ke konfliktu mezi trenérem hostů Venglářem a rozhodčím Mechem. Trenér Venglář byl vykázán ze střídačky a Karviná za jeho chování inkasovala pětiminutový trest. Tím přišla o zmiňovanou přesilovou výhodu, navíc po návratu třebíčského hráče na led hráli domácí tři minuty proti čtyřem hráčům hostů. Slávisté ale jakoby znervózněli, hra se jim nedařila, vždy vymýšleli ještě přihrávku navíc a nemohli se dostat do tlaku, nebo šance. Vedení o jeden gól bylo těsné a nervozita na ledě i na střídačkách byla znát. V pětačtyřicáté minutě dostali hosté přecejěn šanci zahrát si přesilovku pět na tři a to celých 45. vteřin. Slávisté se ubránili. Šestá minuta poslední třetiny přinesla hezkou střelu karvinského Martina Kasperlíka, ale brankář Lukáš Dusík ji i přes klubko hráčů viděla dokázal ji vyrazit. Na konci zmiňované přesilovky se dva domácí hráči dostali do úniku dva na nikoho, respektive pouze na gólmana, ale svoji kombinaci nezvládli přesně a jistící branku nepřidali. Až osmačtyřicátá minuta přinesla radost v řadách třebíčských hráčů i diváků. Milan Kazatel opakovanou střelou umístil puk nad ležícího Dvořáka a zvýšil na 5:3. Asistenci si připsal Ondřej Šulc.
Po této brance byla hra často přerušována a rozdrobena zakázanými uvolněními. Domácí nedokázali vyvézt puk z vlastní třetiny a museli vyhazovat přes všechny čáry. Účel ale světil prostředky. Po jednom takovém vyhození se k puku dostal Danko Deveri a blafákem zvýšil už na rozdíl tří branek. Byl to druhý Deveriho gól v utkání. U tohoto hezkého gólu asistovali, Michal Vlašín a Petr Weiss - 6:3. Do třetí sirény se už nic nestalo a tak slávisté po boji, ale lze říci, že zaslouženě, zvítězili a do tabulky si mohou připsat další dva body za výhru 6:3.

Luboš Sláma po utkání dorostu s Karvinou 6:3

Petr Weiss po utkání dorostu s Karvinou 6:3

Luboš Sláma

Luboš Sláma – Horácká Slavia Třebíč: „Měli jsme výborný vstup do zápasu, mohli jsme klidně po pěti minutách vést 3:0. Pak přišla chyba našeho obránce, který nějak zakopl a dostali jsme z toho první gól. Hosty to postavilo na nohy, dostali se do hry a dali nám tři góly po našich hrubých chybách. Byli jsme rádi, že první třetina skončila. Ve druhé třetině jsme dokázali skóre výborně otočit. Hrálo se ve vypjaté atmosféře ze strany trenéra hostů, rozhodčího i od nás. Ve třetí třetině jsme nejprve měli výhodu dlouhé přesilovky, ale udělali jsme tam zbytečné fauly. Pak se nám nic nedařilo, na co kluci sáhli, to zkazili. Naštěstí jsme z toho nedostali gól, což pro nás bylo důležité. Naši hráči to odmakali, ale obrana nám dnes prostě nešla, s tím nejsme spokojeni a hráčům jsme to po zápase řekli. Soupeř nebyl vůbec špatný, dohrával souboje, hrál tvrdě. Jsem spokojen s výsledkem, se hrou moc ne.“