DOR: TRE - KOP 7:1 - Zápas zlomil až gól v poslední vteřině druhé třetiny

T ř e b í č - Páté kolo mají za sebou ligoví dorostenci Horácké Slavie. Na třebíčský stadion v něm přicestoval nevyzpatatelný tým Kopřivnice. Ačkoli domácí měli už v první třetině stálou územní převahu, nedokázali ji vyjádřit brankově. Ve druhé třetině hosté dokonce vyrovnali na 1:1. Pak ale Třebíčští třikrát udeřili a brankou v poslední vteřině druhé třetiny už vedli 4:1. To byl zřejmě zlomový moment utkání. Ve třetí třetině už hostům rychle docházely síly a nakonec podlehli vysoko 7:1. Dvěma brankami a jednou asistencí se do statitik zápasu zapsal Michal Vlašín.

5.kolo, pátek 19.9.2008
7:11:0, 3:1, 3:0
KOP KOP
Branky a nahrávky: 20. Deveri (Vlašín, Fusek), 27. Fusek (Donutil), 38. Vlašín (Deveri), 40. Šulc (Stromecký, Krejčí), 50. Caudr (Stromecký, Krejčí), 53. Vlašín (Sovoboda, Kučera), 58. Caudr. Rozhodčí: Lerch - Musil, Drobílek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Černý - Dusík, Hrbek, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Bartejs, Jakič, Ivaník, Horký, Outulný, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri, Svoboda, Roupec, Caudr
HC Kopřivnice: Baldík - Kašpar, Fiala, Křenek, Černobila, Kiss, Had, Kofroň, Jaroš, Málek, Beňo, Kostelník, Mikeska, Mynarčík, Ertel, Slovák

Už od prvních minut zápasu byli hosté pod tlakem. K útočení se hosté dostávali jen v přesilovkách, ale velké nebezpečí pro třebíčského brankáře Černého jejich útoky neznamenaly.Přesto, že na jejich branku se valil jeden útok za druhým dokázali hráči Kopřivnice držet nerozhodný stav až do času 19:45. Patnáct vteřin před konce první části se prosadil kapitán Horácké Slavie Danko Deveri - 1:0. Puk za záda gólmana Baldíka dopravil po přihrávkách Michala Vlašína a Jakuba Fuska.

Začátek druhé třetiny přinesl rychlý hokej, v němž nad obranami obou celků vládly útoky. V polovině pětadvacáté minuty se do přečíslení dna na jednoho dostali hráči Kopřivnice, brankář Černý však jejich šanci pokryl. Hosté se v této části hry soustředili na rychlé protiútoky. Po jednom z nich se usadili v obranném pásmu Třebíčských a povedlo se jim vyrovnat. Autorem branky v čase 24:26 byl Jiří Slovák, který sám na brankovišti doklepl za záda brankáře přihrávku Adama Kofroně - 1:1. Domácí museli zapnout a už o dvě minuty později znovu vedli. Obléhání branky Kopřivnice zakončil Jakub Fusek po asistenci Petra Donutila - 2:1. Další průběh zápasu byl ve znamení tlaku domácích a jejich soubojů s obranou soupeře. Gól slávisté vstřelili až za jedenáct minut, když Pavel Vlašín krásně vymetl všechny pavouky z pravého horního rohu Baldíkovy branky. Čas 37:21, stav utkání 3:1. Zřejmě zlomový okamžik přišel téměř zároveň s druhou sirénou. Branku vstřelili opět domácí, autorem byl Ondřej Šulc, asistovali Roman Stromecký a Lukáš Krejčí. Po této brance se rozhodčí museli poradit s časoměřiči, zda branka padla ještě před koncem třetiny, nakonec gól uznali a v zápise z utkání je tak u čtvrté branky domácích uveden čas 39:59 - 4:1.

Ve třetí třetině bylo na hostech, kteří do Třebíče přijeli jen s třemi kompletními formacemi, znát, že jim docházejí síly. Brankář Jiří Černý se v brance musel chvílemi hodně nudit, zato Jan Baldík v brance Kopřivnice měl práce „nad hlavu“. Překonat ho dokázal v padesáté minutě Jan Caudr po přihrávkách Romana Stromeckého a Lukáše Krejčího - 5:1. Šestou branku přidal Michal Vlašín v čase 52:15 - 6:1. Body za asistence si připsali Jakub Svoboda a Vítězslav Kučera. Poslední sedmou branku domácích pak vsítil Jan Caudr po dlouhém obléhání kopřivnické branky. Pro Michala Vlašína a Jana Caudra to byly druhé branky v zápase. Slávité ve třetí třetině vstřelili tři branky a výsledek tak vypadá velmi jednoznačně. Nutno však říci, že soupeř do Třebíče přijel s velmi mladým výběrem a v poslední třetině mu docházely síly.

Třebíčští museli až do konce druhé třetiny bušit do obrany hostů, aby utkání rozhodli. V soutěži jsou, při vší úctě k dorostu Kopřivnice, určitě silnější týmy a neproměňování šancí, nepřesnosti, či nedůraz před brankovištěm, by se v utkáních s nimi nemusel vyplatit.

Luboš Sláma - utkání dorostu Třebíč-Kopřivnice 7:1

Luboš Sláma

Luboš Sláma – Třebíč:“ Dali jsme góly, ale s hrou některých hráčů nejsem spokojen. Kopřivnici jsme přehráli, ale nebyl to nějak moc silný soupeř. První třetina skončila 1:0, ale my nedáváme góly, chybělo nám víc proměněných šancí. Ve druhé třetině dokonce přišlo vyrovnání na 1:1. V šestnácté minutě druhé třetiny jsme stáhli hru na dvě pětky. Účelem bylo, abychom dostali do hry ty nejlepší hráče, které máme k dispozici a bychom dali góly. Po druhé třetině to bylo 4:1. Do třetí třetiny jsme opět hráli na čtyři formace a začalo nám to tam padat, gólově se prosadily i ty další pětky. Pořád ale máme co zlepšovat. Rozhodnutí přišlo až na konci druhé třetiny, kdy jsme dali góly na 3:1 a 4:1.“