DOR: TRE-LIT 2:4 - Litvínov vybojoval zaslouženou výhru

T ř e b í č - Do zápasu s domácí Horáckou Slavií vstoupil lépe hostující Litvínov, který se dostal do vedení již na začátku šesté minuty. Hosté měli na hřišti herní převahu. Domácí si také vytvořili několik šancí, ale nedokázali překonat gólmana hostů. Do druhé třetiny již Třebíč nastoupila ve vyšším tempu, což zúročila v podobě vyrovnání, které zařídil ve třicáté minutě Tomáš Vondráček. Hosté se ale hned v další minutě dokázali dostat znovu do vedení. Další branka na účtu Litvínova přibyla v poslední minutě druhé třetiny. V posledním dějství se skóre měnilo ještě dvakrát. V osmačtyřicáté minutě si hosté připsali čtvrtou branku. V čase 54:41 snižoval na konečných 4:2 domácí Danko Deveri. Litvínov tak v tomto zápase zaslouženě zvítězil.

P-OU, čtvrtek 13.3.2008
2:40:1, 1:2, 1:1
LIT LIT
Branky a nahrávky: 30. Vondráček (Vysloužil, Bartejs), 55. Deveri (Belatka) - 6. Eminger (Kousalík), 31. Fejtl (Kalousek, Jurčík), 40. Lindner (Fejtl), 48. Heindl (Matai). Rozhodčí: Kopeček - Klouda, Pelikán. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci:90. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Dobrovolný, Belatka, Koukal, Kotrba, Krejčí, Bartejs, Pavlík, Šulc, Zdražil, Vysloužil, Fousek, Sochor, Tůma, Beránek, Němec, Ondráček, Kazatel, Večeřa, Deveri.
HC Verva Litvínov: Endal - Kousalík, Průcha, Eminger, Bittner, Hora, Česal, Zilcher, Kalousek, Fejtl, Smolka, Matai, Březa, Zavřel, Heindl, Černý, Jurčík, Švarc, Lindner, Mackal.

Od prvních vteřin utkání měli více ze hry hosté a téměř nepouštěli hráče Třebíče do svého obranného pásma. Pomyslnou obrannou hráz Litvínova se podařilo překonat Beránkovi, který ale před Endalem nezpracoval skákající puk. Hosté dokázali Třebíč pevně uzamknout v obranném pásmu a nebezpečně ohrožovali domácí bránu. V čase 4:07 si k potrestanému Krejčímu na trestnou lavici přisedl také Koukal, hosté tak měli výhodu minutu a jedenáct vteřin dlouhé přesilovky 5 na 3. Litvínov domácí natlačil svými kombinacemi těsně před bránu a v čase 5:06 využil závaru před domácí svatyní Vladimír Eminger, který poslal hosty do vedení. Vstřelený gól Litvínov velmi povzbudil a domácí obrana v čele s Wolfem tak měla čím dál více práce. Ve dvanácté minutě mohl stav utkání srovnat domácí Večeřa, ale ani natřikrát nedokázal překonat Endala. Večeřa si po chvíli vytvořil další nebezpečnou šanci, při bekhendovém blafáku mu ale kotouč sklouznul z čepele. Hra se i přes to odehrávala více v obranném pásmu Třebíče. V polovině sedmnácté minuty zazářil domácí gólman Wolf, který zázračně zlikvidoval akci Lindera. Do konce první třetiny již branka nepadla, Litvínov v ní tak zvítězil 1:0.

Na začátku druhého dějství se herní iniciativy chopili domácí. Gólman hostů podržel své mužstvo, když Fusek tvrdou střelou vyprášil jeho hbitou lapačku. Endal se měl co ohánět, ale ani hosté se nenechali v útoku zahanbit. Tvrdou střelu Březy zastavoval Wolfův beton. V osmé minutě si dvě slibné šance vytvořil domácí Sochor. Nejprve nebezpečně tečoval střelu před bránou hostů a poté nechal vyniknout Endalovu lapačku. Na druhé straně kluziště se do ideální pozice dostal Jurčík, jeho střelu ale vytěsnila špička Wolfova betonu. Po vzájemném vyloučení v čase 28:18 a Fejtlově faulu na začátku třicáté minuty dostali domácí příležitost hrát ve výhodě 4 na 3. Této převahy Třebíč využila hned po dvaceti vteřinách. Vysloužilovu střelu usměrnil do brány Tomáš Vondráček. Vyrovnaný stav utkání ale nevydržel dlouho. Hned v další minutě zužitkoval Antonín Fejtl Kalouskovu přihrávku a dostal Litvínov znovu do vedení. Vstřelená branka hosty viditelně povzbudila k dalším útočným pokusům. V poslední minutě druhého dějství dokázal Litvínov svůj náskok ještě navýšit. Po Fejtlově nahrávce protlačil kotouč za Wolfova záda Michael Linder. Po druhé třetině tak Litvínov vedl v poměru 3:1.

Do poslední třetiny nastoupili obě mužstva v opatrném tempu. Kotouč si na svých hokejkách hlídali více hosté, kteří se také pozvolna propracovávali do útočných akcí. Zavřel vyzkoušel zdánlivě jednoduché nahození, které se ale po kontaktu s Wolfem nečekaně odrazilo a způsobilo gólmanovi domácích nepříjemné problémy. Kousalík se ve vlastním oslabení probyl až před bránu Třebíče, tentokrát si ale Wolf byl svým zákrokem jistý. Hosté se ze vstřelené branky radovali až v osmačtyřicáté minutě, kdy Tomáš Heindl našel skulinku mezi betony třebíčského gólmana. Snížit náskok hostů mohl v padesáté minutě Belatka, jeho tvrdá střela ale jen těsně minula bránu. Ve dvaapadesáté minutě puk opět překročil brankovou čáru Třebíče, tentokrát ale, k velké nelibosti hráčů Litvínova, až po přerušení hry. Ze vstřeleného gólu se hned po třech minutách radovali domácí. Po asistenci Belatky tvrdou střelou snížil náskok Litvínova Danko Deveri. Další branku mohl přidat za třicet vteřin domácí Sochor, Endal v litvínovské brance ale zakouzlil lapačkou. V posledních minutách zápasu, bohatých na potyčky hráčů, si Litvínov pohlídal zasloužené vítězství 4:2.