DOR: TRE - NJI 3:1 - Dorost vydřel vítězství

T ř e b í č - Ve 25. kole ligy dorostu přivítali Třebíčští na svém ledě mužstvo Nového Jičína. Zápas nebyl pro oko diváka příliš pohledný. Domácí si byli vědomi toho, že hrají pouze na tři kompletní pětky a na jejich hře byla znát velká opatrnost. Horácká Slavia se dostala do dvoubrankového vedení v prvé třetině, když dokázala využít zdvojenou početní převahu a hned také klasickou. Ve druhé třetině hosté snížili díky nekoncetrovanosti a nedůrazu Třebíče před vlastní brankou. O osudu utkání definitivně rozhodl dvě minuty před koncem Lukáš Paták.

25.kolo, neděle 7.12.2008
3:12:0, 0:1, 1:0
NJI NJI
Branky a nahrávky: 16. Šulc (Dobrovolný, Ivaník), 17. Fusek (Vlašín), 59. Paták - 36. Pargáč. Rozhodčí: Skoupý - Hudáček, Mlčoch. Vyloučení: 6:11, navíc Havlík (NJI) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Donutil, Jakič, Dobrovolný, Ivaník, Krejčí, Vyhnalík - Deveri, Vlašín, Svoboda J. - Paták, Šulc, Kazatel - Caudr, Fusek, Kučera
HC Nový Jičín: Kohn - Kurovec, Bajer, Svoboda L., Šafrán, Hruška, Ohera, Havlíček, Havlík, Pargáč, Orság, Mucala, Báchor, Hradil, Tobola, Dressler, Žák, Jelen, Cruz, Kubín, Havrlant

Utkání začalo ve velmi pomalém tempu. Hned v úvodní minutě zakončoval Deveri přečíslení pouze do betonů brankáře hostů. Za pár minut pálil křížně po ledě Caudr, Kohn kotouč s vypětím všech sil vykopl, ale dojíždějící třebíčští hráči nedokázali dorazit kotouč do sítě. V protiútoku se elegantně zbavil obránce hostující Havlíček, stopku mu vystavil Dusík bravurním zákrokem.
Třebíčští kontrovali akcí dva na jednoho, kterou nedůrazně zakončil Paták. Při první přesilovce Třebíče pálil Deveri po ledě do betonu Kohna. V 15. minutě dostali domácí hráči k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem. Po krásné kombinaci celé pětky otevřel brankový účet zápasu dělovkou Ondřej Šulc - 1:0. Za půl minuty obkroužil branku Jakub Fusek a překonal rozhozeného brankáře hostí v pokračující klasické početní převaze – 2:0.

Do druhé části nastoupila Horácká Slavia s lepším pohybem, který dělal hostům značné problémy. Jenže největší šance nezužitkovali Donutil, Vlašín ani Ivaník. V polovině utkání pozvolna převzali otěže do svých rukou hosté. V oslabení vybojoval puk za brankou Třebíče Svoboda, ale střílejícího Jelena vychytal Dusík. Ve 33. minutě se kolem dvou soupeřů prosmýkl Vlašín, jenž svým jedovatým bekhendem vystrašil gólmana Nového Jičína. Pak se ale Třebíčští dostali do velkých problémů před vlastní brankou. Několikrát měli puk na holi, ale nedokázali vyhodit kotouč ze své třetiny. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny potrestal rozpaky domácích hráčů Jiří Pargáč - 2:1.

Třebíčští zvýšili v závěrečné periodě nasazení a důraz. Překvapivou střelu z otočky zkoušel Deveri, Kohn si mezeru mezi betony pohlídal. Domácí nadále ohrožovali branku hostí, ale uklidňujícího gólu docílit nedokázali. Při hře ve čtyřech na obou stranách měl Dusík plné ruce práce s dělovkou Macaly od modré čáry. Rychlý výpad na druhou stranu vedl Vlašín, jehož střela zápěstím rozezvonila horní tyč Kohnovy svatyně. V přesilovce Nového Jičína se blýskl Dusík proti střele Havlíka a následnému pokusu Pargáče.
Horácká Slavia se pomalu připravovala na závěrečný tlak hostů, když se puku chopil Lukáš Paták a po objetí Kohnovy branky zasunul puk k tyči, čímž definitivně rozhodl o osudu utkání – 3:1.

Třebíčští dorostenci dokázali ve značně okleštěné sestavě vyhrát těžký zápas proti Novému Jičínu 3:1.

Luboš Sláma po zápase dorostu TRE-NJI 3:1