DOR: TRE - NJI 4:1 - Mladí Horáci udolali Nový Jičín a mají šanci vyhrát svoji skupinu ligy dorostu

T ř e b í č - Už jen dvě kola zbývají do konce základní části ligy dorostu a třebíčští mladíci stále bojují o šanci zahrát si o postup do extraligy. Tu možnost budou mít jen vítězové skupin, kteří si to o postup rozdají mezi sebou. Další krok udělali Horáci dnes, když porazili na svém ledě Nový Jičín. O branky Červenobílých se postarali Danko Deveri, jenž se trefil dvakrát, Michal Vlašín a Petr Donutil. Hosté se stelecky prosadili až v poslední dvacetiminutovce, kdy se jim povedlo vstřelit čestnou branku.

38.kolo, neděle 15.2.2009
4:12:0, 1:0, 1:1
NJI NJI
Branky a nahrávky: 8. Deveri (Vlašín), 12. Donutil (Peroutka), 23. Vlašín (Deveri), 50. Deveri (Peroutka) - 51. Hruška (Bajer, Orság). Rozhodčí: Palášek - Lukš, Skopal. Vyloučení: 7:13, navíc Bajer, Tobola 10 minut osobní trest, Orság (všichni NJI) trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Kučera, Peroutka, Donutil P., Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Ivaník, Paták, Caudr, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Deveri,
HC Nový Jičín: Kohn - Lapáček, Bajer, Eichner, Šatrán, Hruška, Voznička, Hradil P., Ohera, Havlík, Pargáč, Orság, Mucala, Báchor, Gajdoš, Hradil J., Dressler, Tobola

Lídr soutěže, Horácká Slavia, byl od úvodních minut lepším týmem a roli favorita začal plnit v osmé minutě. To po Vlašínově přihrávce od modré čáry, kdy naznačoval střelu, vytáhl hostujícího gólmana, pak náhle zvolil přihrávku a kapitán Danko Deveri pohodlně otevřel skóre. Domácí nadále pokračovali v aktivitě, měli více ze hry a zaměstnávali soupeřova brankáře. Ten byl neprůstřelný do 12. minuty, kdy se nejlépe zorientoval Petr Donutil, jenž podruhé nastoupil v první lajně v útoku, a ze skrumáže před brankou hostí zvýšil na 2:0. Vzápětí Třebíčští propadli ve středním pásmu, čehož využil novojičínský Havlík, který jel sám na brankáře Dusíka. Domácí gólman si s jeho nájezdem poradil.

Na začátku druhého dějství třebíčský Michal Vlašín po samostatném úniku využil krátkou dvojnásobnou přesilovou hru a zvýšil na 3:0. Ve 26. minutě se ocitl před brankářem Dusíkem hostující Ohera, ale nedokázal nahozený puk usměrnit do sítě. O dvě minuty později na druhé straně při hře čtyři proti čtyřem domácí obránce Peroutka ostřeloval Kohnovu branku, když nejprve trefil soupeřova brankáře a vzápětí, kdy se k němu opět dostal odražený puk, trefil boční síť. V polovině utkání třebíčský forvard Donutil nedokázal vstřelit gól do odkryté horní části branky a trefil pouze Kohnovy betony. Ve 34. minutě hostující Ohera ve výhodné střelecké pozici trefil tyč třebíčské svatyně. O minutu později ve vyložené šanci selhal domácí Fusek, když pouze vyprášil betony soupeřova brankáře. Minutu před druhou sirénou hostitelé hráli klasickou přesilovku, Ivaník však ve výhodné střelecké pozici trefil pouze brankáře.

V šesté minutě závěrečné periody si domácí při přesilové hře vytvořili šanci. Po Peroutkově nahození Deveri před brankářem nedokázal tečovat. V 50. minutě si třebíčský kapitán Danko Deverivše vynahradil, po Peroutkově pasu kličkou do bekhendu překonal Kohna počtvrté. Hráči Nového Jičína se čestného úspěchu dočkali za necelou minutu, kdy tváři v tvář proti Dusíkovi snížil a tím dal výsledku konečnou podobu Jakub Hruška - 4:1, neboť do závěrečné sirény už gól i přes několik šancí nepadl.

Luboš Sláma

Luboš Sláma – SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme dneska měli takovou povinnost vyhrát, i když je to s nějakým strachem. My potřebujeme ze tří zápasů udělat jeden bod, abychom jsme se dostali do baráže o extraligu. V Karviné nám to nevyšlo. My jsme to utkání odehráli velice špatně, hlavně druhá třetina nám utekla. Tento zápas jsme tomu chtěli jít hodně naproti. Kluci dneska byli o moc aktivnější první třetinu, střelba 16:4. Přestříleli jsme je. Myslím si, že jsme byli lepší a soupeře jsme do ničeho nepustili. Jejich gólman je jeden z nejlepších v soutěži a těžko se mu dávají góly. Myslím si, že dát mu čtyři je úspěch. Mrzí mě ten jeden gól, co jsme dostali, když tam Paták udělá chybu a potom jsem ho nechal sedět, protože hráč, který nechce hrát, nemá na ledě co dělat. Jinak ostatní kluci dneska odehráli velice dobré, kvalitní utkání plné nasazení a takhle se bojuje o extraligu. A takhle by to mělo vypadat. Trošku hůře s výkonem na tom byla druhá pětka.“

Jaroslav Havlík – HC Nový Jičín: „Třebíč byla dneska od začátku lepší. My jsme hráli na hranici svých možností. Podržel nás gólman. Víme, že Třebíč na nás neumí, protože jsme jim letos sebrali spoustu bodů. Hráli jsme vlastně čtvrté utkání, doma jsme vyhráli. Byl to podle mě kvalitní zápas, ale naši hráči dneska zápas nezvládli i díky tomu, že vstávali ve čtyři hodiny ráno, protože se hrálo v 10:30 a vážili jsme dalekou cestu. Tak ten výsledek dopadl, tak jak dopadl.Aale nechci to svádět jenom na čas utkání, Třebíč kvalitnější.“