DOR: TRE - OLO 2:7: Až příliš krutá porážka

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie se v přípravě podruhé střetli s Olomoucí a podruhé jí podlehli. Tentokrát to bylo až příliš jednoznačné utkání, v němž se domácím povedlo snad jen druhých deset minut druhé části zápasu, kdy dokázali soupeře dostat pod tlak, který byl ale neplodný. Zápas se navíc nepovedl ani oběma třebíčským brankářům, kteří inkasovali většinou laciné branky mezi betony. Nutno ale dodat, že obránci jim příliš nepomáhali. Fotografie z utkání najdete TADY

5.kolo, úterý 21.8.2007
2:70:2, 2:3, 0:2
OLO OLO
Branky a nahrávky: 24. Fryauf (Záhradný, Večeřa), 29. Stahorský (Večeřa) - 11. Vaněk (Husák), 18. Pezda, 22. Chladil (Kreiser), 24. Dopita (Husák), 42. Konečný (Málek), 58. Kroseska (Málek). Rozhodčí: Klouda - Drobílek, Samuel. Vyloučení: 8:12, navíc Vondráček 5 + do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf (24. Dusík) - Kotrba, Velecký, Vít, Koukal, Fryauf, Vondráček, Němec, Večeřa, Záhradný, Vysloužil, Deveri, Urbančík, Bartejs, Zdražil, Kazatel, Fusek, Dočekal, Stahorský, Drápela.
HC Olomouc: Vrzala (Motan) - Pezda, Kreiser, Machala, Málek, Kroseska, Čada, Nečesal, Chladil, Kvasnička, Axman, Konečný, Skoček, Jergl, Karas, Kvapil, Hlídek, Vaněk, Husák, Dopita.

Ten, kdo viděl utkání od samého začátku si rozhodně nemyslel, jakým poměrem skončí. Třebíč si dokázala vytvořit několik slibných šancí. Domácí si také zahráli přesilovku, kterou ovšem nedokázali využít. V 11. minutě dostali také hosté z Olomouce výhodu přesilovky a na rozdíl od domácích ji proměnili ve vedoucí branku. Šťastným střelcem se stal Vaněk. Ani po této brance se domácí neponaučili a v 18. minutě nabídli hostům další přesilovku, která jak se později ukázalo byla také proměněna v gól. Po úvodní části vedla Olomouc nad Třebíčí 0:2.

Hned druhá minuta druhé části přinesla navýšení brankového náskoku pro hosty, podobně jako předchozí branku i tuto střelil hostující Chladil mezi betony domácího brankáře. Světlou chvilkou pro Horáckou Slavii byla 24. minuta, kdy se v přesilovce trefil po pohledném přečíslení domácí Fryauf. Ovšem ani minutu snížené skóre nevydrželo- za záda domácího gólmana se tentokrát trefil Dopita. O tři minuty později opět udeřili hosté a navýšili již na rozdíl čtyř branek. Snížit se podařilo v 29. minutě ze samostatného úniku Stahorskému. Po této vstřelené brance se domácí jakoby nadechovali k náporu, který by vedl k dalšímu snížení. I přes snahu domácích se skóre neměnilo.

Pro Třebíč začala poslední část podobně, jako ta druhá- hosté opět navýšili svůj náskok po dvou minutách hry. V poslední třetině se často vylučovalo. V 58. minutě hosté svým sedmým gólem v zápase udělali konečnou čáru v brankové listině tohoto zápasu. Třebíč tak musela spolknout tvrdou porážku 2:7.

Jiří Otoupalík - Třebíč: "Pořád se nám nedaří odstraňovat chyby, které v zápasech děláme. Stále hrajeme jako by žákovský hokej, chybí více důrazu a bruslení. Bohužel jsme v přípravě neměli a nemáme v kádru žádnou konkurenci. Měli jsme k dispozici čtyřiadvacet hráčů, z toho nám čtyři skončili, takže se snažíme pracovat s tím kádrem, který máme k dispozici. Musíme pracovat a věřit, že se budeme jenom lepšit."