DOR: TRE - OLO 3:5 : O vítězství hostů rozhodly poslední vteřiny utkání

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie tentokrát na domácím ledě nastoupili proti týmu HC Olomouc. Hosté vstoupili do utkání lépe, když už v čase 2:00 vedli.Za domácí odpověděl v šesté minutě Karel Kesner. Třebíčští dorostenci vytvářeli na soupeře velký tlak, ale radoval se znovu tým z Olomouce, když se Škodovi podařilo zvýšit na 1:2. V patnácté minutě ale domácí Sobotka dokázal vyrovnat. po první třetině byl stav nerozhodný 2:2. Vstup do druhé třetiny byl radostný pro domácí hráče, když Vondráček dostal, ve třiadvacáté minutě svůj tým do vedení. Oba týmy si dále vytvářeli mnoho šancí, žádná z nich ale nebyla úspěšná. Skóre po druhé třetině bylo 3:2. Olomouci se ale hned ve druhé minutě poslední třetiny podařilo vyrovnat. Oba týmy se střídaly v držení puku, ale velkých šancí ubývalo. O tom, že domácí nakonec nevybojují ani remízu rozhodly dva rychlé góly v poslední minutě.

13.kolo, sobota 14.10.2006
3:52:2, 1:0, 0:3
OLO OLO
Branky a nahrávky: 6. Kesner (Vítek), 15. Sobotka (Čtveráček), 23. Vondráček (Němec) - 2. Dostál (Čopák), 12. Škoda (Staněk), 42. Linet (Čopák), 60. Axman (Čopák), 60. Dostál (Prášek). Rozhodčí: Matějíček - Doležálek, Pelikán. Diváci: 110.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Brázda, Studený, Dvořák, Jaroš, Kotrba, Švaříček, Sobotka, Čtveráček, Stahorský, Vítek, Kesner, Giz, Němec, Vondráček, Kuřítko, Krutiš, Klíma, Molák, Křenek
HC Olomouc: Škůrek - Samojlovič, Ustrnul, Kreisel, Škoda, Finkes, Axman, Staněk, Pur, Dostál, Študent, Chladil, Heža, Čopák, Michalík, Dopita, Čada, Prášek, Linet, Stráněl

Do utkání vstoupili lépe hosté. Již v čase 2:00 se hostujícímu Dostálovi podařilo otevřít skóre, když po Čopákově nahrávce unikl domácí obraně, překonal Mikulku a dostal svůj tým do vedení. Po vyloučeních olomouckých hráčů v časech 3:54 a 4:43 získali domácí minutu a jedenáct vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3. Výhodu dvou hráčů Třebíč využila dvacet vteřin před koncem šesté minuty. Po Vítkově střele protlačil puk za záda gólmana hostů Kesner a vyrovnal na 1:1. Domácí vstřelená branka povzbudila a začali si vytvářet slibné příležitosti ke skórování. Šance však měli i hosté, Axman zkusil střelu od modré, kterou však Mikulka zlikvidoval. V polovině deváté minuty ohrozil bránu hostů Kesner, když z malé vzdálenosti vystřelil bekhendem. Gólově se ale prosadil až hostující Škoda, který ve dvanácté minutě mířil ze strany hřiště přesně do třebíčské sítě. Skóre se tak obrátilo na 1:2 ve prospěch hostů. Ve dvanácté minutě byl vyloučen hostující Linet. V následné přesilovce si domácí vedli velmi dobře, ale vyrovnání nedosáhli. K tomu jim pomohla až další přesilovka v polovině patnácté minuty, v níž se Třebíč mohla radovat již po šesti vteřinách hry. Domácí vstřelená branka povzbudila, ale žádná z akcí třebíčských hráčů nevedla ke vstřelení branky. Olomouc si také vytvořila nebezpečné šance. Na konci šestnácté minuty mířil Heža, z malé vzdálenosti, mimo. Domácí si udržovali převahu v držení puku až do konce třetiny, ale ani to nevedlo ke vstřelení branky. Skóre po úvodní části hry tedy bylo nerozhodné 2:2.

Vstup do druhé třetiny se třebíčským dorostencům vydařil. Ve 23. minutě dostal svůj tým do vedení Vondráček, když před bránou hostů vybojoval puk a nasměroval ho za Škůrkova záda. Horácká Slavia tak poprvé v zápase vedla - 2:3. hosté se snažili vyrovnat, ale veškeré jejich střely Mikulka s přehledem zlikvidoval. V sedmadvacáté minutě domácím nabídl výhodu jednoho hráče hostující Samojlovič. V první minutě přesilovky si domácí vedli suverénňe, její druhou polovinu však ovládli svou hrou hosté, kterým při tlaku na bránu domácích nechyběl ani trestaný hráč. V čase 28:38 dostali domácí velkou příležitost k navýšení svého vedení - minutu a padesát vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3. Přes veškerou snahu se ji však třebíčským hráčům nepodařilo proměnit ve vstřelený gól. Další šanci, k navýšení vedení domácích, měl v jedenácté minutě Vondráček, střela z první mu však nesedla a puk mířil nad soupeřovu bránu. Ve 33. minutě ujel domácí obraně Linet, ale svoji střelu namířil mimo bránu. Na začátku šestnácté minuty mířil mimo i domácí Kuřítko. Řízení hry se poté ujali hosté, jejich snaha však nevedla ke šťastnému konci. Po dvou vyloučeních hostů se domácím naskytla znovu příležitost hrát přesilovku 5 na 3. Domácí v této přesilovce vyvinuli velký tlak, ale ani to jim nepomohlo ke vstřelení branky. Po druhé třetině bylo tedy skóre příznivě nakloněno domácím - 3:2.

Vyrovnání se hosté dočkali hned ve druhé minutě třetí třetiny, když po Mikulkově chybném rozehrání nasměroval puk do domácí branky Heža. Hosty vstřelený gól evidentně povzbudil. Jednu z nejnebezpečnějších šancí, která mohla dostat hosty do vedení, měl Prášek, nejprve nepřekonal gólmana domácích kličkou a chvíli na to promarnil i střelu. V čase 46:45 nabídl hostující Axman třebíčským dorostencům výhodu jednoho hráče. Ani v této přesilovce se však žádný z domácích hokejistů nedokázal prosadit. Po konci oslabení si několik šancí vytvořili hosté, do domácí brány ale žádný kotouč nezamířil. Na konci devětačtyřicáté minuty unikla domácí obraně dvojice olomouckých hráčů. Mikulka ale své mužstvo podržel. Průběh hry se poté uklidnil, obě mužstva se střídala v držení puku, ani jedno z nich si však nevytvořilo šanci, která by mohla změnit skóre. Ke konci třetí třetiny se hrálo více v obranném pásmu hostů, překvapení však přišlo v poslední minutě na opačné straně hřiště. V čase 59:29 Čopák nahrál před bránu volnému Linetovi, který pohodlně zakončil a dostal hosty do vedení 3:4. Hned po sedmnácti sekundách přišel další šok pro domácí. Hosté, opět po kombinaci před brankou, zvýšili. Po Práškově přihrávce zvýšil, na konečných 3:5, Dostál.