DOR: TRE-PRO 7:3 - Dorostenci si s chutí zastříleli

T ř e b í č - Patnácté kolo ligy dorostu svedlo dohromady celky Horácké Slavie Třebíč a Jestřábů z Prostějova. V utkání, hraném na třebíčském zimním stadionu, si domácí s chutí zastříleli, hosté ztratili naději na zisk bodů poměrně záhy. Nakonec padlo rovných deset branek, přičemž Třebíčští jich vstřelili v městě na Vysočině populárních sedm. Autorem té sedmé branky byl Lukáš Krejčí.

15.kolo, neděle 26.10.2008
7:33:0, 4:1, 0:2
PRO PRO
Branky a nahrávky: 1. Vlašín (Weiss), 8. Caudr (Fusek), 20. Deveri (Vlašín, Weiss), 22. Weiss (Deveri), 29. Paták (Kazatel, Šulc), 30. Deveri (Weiss), 40. Krejčí (Caudr) - 37. Pavel Stejskal, 42. Compel, 44. Ozděna. Vyloučení: 4:4, navíc Fusek (TRE) 10 minut osobní trest - Stejskal 5 minut + trest do konce utkání, Přikryl (oba PRO) 10 minut osobní trest. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (30. Černý) - Ivaník, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Vyhnalík, Jakič - Paták, Caudr, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri, Svoboda.
LHK Jestřábi Prostějov: Kyša - Ozděna, Mašek, Stejskal, Arnošt, Venkrbec, Dvořák, Přikryl, Minařík, Stloukal, Compel, Stejskal, Novotný, Pudil, Prokop.

V první šanci se ocitl Deveri, prostějovského brankáře neprostřelil, v čase 0:41 už ale Třebíč vedla. Michal Vlašín si položil Kyšu a prázdná branka už nebyla žádnou překážkou – 1:0. Ve čtvrté minutě vystřelil z dálky hostující Prokop, kotouč z jeho hole ukryl Dusík do lapačky. Neujala se ani střela Stromeckého na straně druhé. Weissovu střelu vyrazil Kyša betonem a ani Deveriho dorážka stav utkání nezměnila. V osmé minutě už Třebíč vedla o dvě branky. Fusek byl sice ve střelecké pozici zfaulován, i přesto však posunul kotouč Caudrovi, který ho umístil pod břevno Kyšovy branky – 2:0. Při přesilové hře domácích pak nachází Paták Vyhnalíka, který si sjel před branku, jeho ránu z první pokryl prostějovský brankář svým tělem. Po vyhraném buly pálil od modré nebezpečně Peroutka, leč opět neúspěšně. V 17. minutě nachází Deveri před brankářem Weisse, ten byl však příliš blízko na to, aby mohl kotouč usměrnit do nekrytého prostoru. Ten nenašel ani Peroutka od modré, jedna branka však v první třetině přeci jen ještě padla. Weiss našel mezi kruhy Deveriho a ten se z první nemýlil – 3:0.

Na začátku druhého dějství musel zasahovat Dusík po nebezpečné střele Pavla Stejskala. Prostějovský brankář zastavoval letící puk dokonce svou maskou. Rázem to bylo už o čtyři branky. Po chybě Kyši za brankou, kterému sebral kotouč Deveri, skóroval do prázdné Weiss - 4:0. V čase 24:51 byl vyloučen do konce utkání za hrubý faul hostující Petr Stejskal, dlouhou výhodu jednoho hráče v poli využili Třebíčští dokonce dvakrát. Nejprve sice schoval Ivaníkovu střelu Kyša do lapačky a udeřit mohli dokonce hosté – ujížděl totiž Minařík – Dusíka ale ohrozit nemohl, stejně jako Pavel Stejskal ze středního pásma. Na 5:0 tak upravuje Paták, když ho našel mezi kruhy Kazatel. Navýšit skóre mohl Peroutka z mezikruží, dokázal to ale až Deveri o tyč – 6:0. V polovině utkání tak Třebíč vedla už o šest branek a připravila střídání brankářů. Další branku mohli přidat Fusek, Stromecký i Deveri, ani jeden však Kyšu nepřekonal. A tak skórovali hosté. Trojice Novotný – Compel – Stejskal to sice překombinovala, Pavel Stejskal však nakonec dokázal umístit kotouč mezi tři tyče – 6:1. Se samým závěrem druhé třetiny zvyšuje na 7:1 Krejčí, když doráží kotouč do prázdné po střele Caudra.

Úvod třetí třetiny přinesl trestné střílení – do zakončení se totiž dostával Compel a byl zahákován. Sám zfaulovaný hráč se nabídnuté situace zhostil na výbornou a zamířil přesně mezi Černého betony – 7:2. Prostějovským to však nestačilo a přidali branku další. Při přečíslení dva na jednoho vystřelil švihem Ozděna přesně k tyči – 7:3. Další branku už diváci na třebíčském zimním stadionu neviděli a ani samotná hra toho příliš nenabídla. Při hře čtyři na čtyři se dostal dvakrát ke střele Ivaník, v obou případech schoval Kyša kotouč do své náruče. Za zmínku stojí i Prokopova rána, kterou udržel Černý, a puk z hole Minaříka, který vyrazil třebíčský brankář lapačkou. Červené světlo už nerozsvítili ani Deveri, jenž střílel z otočky, ani Vyhnalík z mezikruží.

Luboš Sláma po utkání dorostenců

Luboš Sláma – SK Horácká Slavia Třebíč: „Do zápasu jsme nastoupili dobře, dali jsme dva rychlé góly, druhou půlku zápasu jsme vypustili, hráči už byli uspokojení a skončilo to 7:3.“