DOR: TRE-SAR 9:3 - Poslední zápas proměněn v exhibici

T ř e b í č - Poslední utkání dorostu se nakonec proměnilo v exhibici. O vítězi zápasu se rozhodlo už v první třetině, kterou domácí vyhráli 5:1, když do brány Ostravy padly puky z téměř každé větší šance. Skóre zápasu otevřel Radim Večeřa, jenž si v utkání připsal tři body za dva góly a jednu asistenci. Zajímavostí zápasu byly dvě rvačky a nasazení ostravského brankáře ročníku 1994, který odchytal posledních šest minut zápasu s čistým kontem.

P-OU, pondělí 17.3.2008
9:35:1, 2:1, 2:1
SAR SAR
Branky a nahrávky: 5. Večeřa (Tůma), 11, Pavlík (Krejčí), 12. Vysloužil (Sochor), 13. Večeřa (Tůma), 20. Němec (Zdražil), 23. Pavlík (Večeřa, Tůma), 29. Sochor (Vondráček), 48. Sochor (Kotrba), 48. Beránek (Koukal) - 16. Vidlák (Blažej, Šimkovič), 38. Včíslák (Šaitar), 47. Voznica z trestného střílení. Rozhodčí: Fraňo - Hejduk, Svoboda. Vyloučení: 6:6, navíc Vysloužil, Kotrba (TRE), Šimkovič, Vicherek (SAR) všichni 5. minut + osobní trest 20. minut za hrubost. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:3, 9:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko (31. Wolf) - Dobrovolný, Belatka, Koukal, Kotrba, Latner, Peroutka, Krejčí, Pavlík, Zdražil, Vysloužil, Sochor, Tůma, Beránek, Němec, Vondráček, Večeřa.
HC Sareza Ostrava: Kubáň, (55. Oborák) - Večřa, Lužný, Gnačrčík, Parma, Kupčík, Klimíček, Spusta, Šimkovič, Kameníček, Řehulka, Voznica, Kofroň, Šeitar, Vidlák, Bystroň, Včíslák, Richter, Vicherek.

Začátek zápasu byl ve znamení oťukávání, oba soupeři jakoby čekali, co ten druhý vymyslí. První zásah gólmana přišel až ve čtvrté minutě, kdy Ilašenko chytil střelu jednoho z ostravských hráčů. Pak si ale do hezké šance nabruslil Ondřej Němec, jehož střela zazvonila o břevno Kubáňovy brány a odrazila se zpět do pole. Tahle šance odstartovala hokej nahoru dolů a také góly. Na časomíře svítil čas 04:14, když musel brankový sudí za ostravskou svatyní poprvé rozsvítit červené světlo. Po krásné spolupráci celého útoku zakončoval Radim Večeřa - 1:0. Asistence byla připsána Martinu Tůmovi. Po této brance Třebíčským narostla křídla, snad ani nemuseli řadit vyšší rychlostní stupeň, to zařídila automatická převodovka v podobě vedoucího gólu. V desáté minutě vyhazoval Kubáň puk po plexiskle, ten se od jednoho ze sloupků odrazil mimo dosah třebíčských hráčů a bylo z toho nebezpečné přečíslení. Blažej se Šimkovičem ale na jediného obránce nevyzráli. Pak přišla tříminutovka, která zřejmě rozhodla o vítězi zápasu. Domácí v ní totiž nasázeli tři branky, které od sebe dělilo pouhých 109 sekund čistého času. Nejprve v čase 10:26 zařídil dvougólové vedení Radek Pavlík který doslova vykoupal obránce i brankáře, ten na jeho kličku na brankové čáře neměl nárok - 2:0, asistence Lukáš Krejčí. 11:18 – branku na 3:0 dává Radek Vysloužil po přihrávce Michala Sochora. Dílo zkázy dokonala v čase 12:15 opět spolupráce dvojice Radim Večeřa Martin Tůma, která zařídila stav 4:0. Po tomto gólu byl tým hostů zralý na ručník. Že se ale nevzdává ani za tak nepříznivého stavu předvedl v šestnácté minutě Martin Vidlák, kterému na první gól Sarezy přihrávali Radim Blažej a Štefan Šimkovič - 4:1. Ještě do konce první části však domácí vedli opět o čtyři góly, když dokázali využít přesilovku gólem třináct sekund před první sirénou. Pátý gól Třebíče dával kapitán Ondřej Němec po příhře Michala Zdražila.

Hned v první minutě druhé třetiny mohl zvýšit vedení domácího celku Radek Vysloužil, jenž dostal puk před brankoviště a zcela neatakován i zakončil, ale Kubáňova lapačka byla rychlá. Vysloužil se tak jen chytal za hlavu. Ve dvacáté třetí minutě se však Třebíč radovala pošesté. Druhý gól v zápase dal Radek Pavlík, přihrávky si připsali Radim Večeřa a Martin Tůma - 6:1. Pětadvacátá minuta přinesla hezkou šanci hostů, to agilní Jan Včíslák prokličkoval až před Jana Ilašenka, ale ten jeho blafák vystihl a pokryl betonem. Hráči Horácké Slavie jakoby se nemohli nabažit pocitu radosti ze vstřelené branky a tak přišel sedmý přesný zásah. Michal Sochor dával po přihrávce Tomáše Vondráčka gól už na, pro Sarezu hrozivých, 7:1 ve dvacáté deváté minutě. V třebíčské brance pak došlo ke střídání brankářů, Jana Ilašenka vystřídal Adam Wolf. Ten byl téměř čtyři minuty bez práce, první vážný zásah si připsal až v šestatřicáté minutě, kdy skokem sebral puk na hranici brankoviště a přerušil tak manévry hostů před třebíčskou brankou. Osmatřicátá minuta přinesla snížení na 7:2 o které se postaral dvojice Jan Včíslák a přihrávající Robin Šajtar. Tímto stavem také druhá třetina skončila.

Třetí třetina už se více méně jen dohrávala. Přesto v ní o vzrušení nebyla nouze. Ve čtyřicáté šesté minutě zcela zbytečně atakoval Radka Vysloužila, jenž už uvolněn odcházel střídat, ostravský Štefan Šimkovič a u třebíčské střídačky se strhla mela, po níž oba kohouti vyfasovali tresty do konce utkání. O chvíli později, přesně v čase 46:05 ujížděl sám na třebíčskou bránu Jakub Voznica, obránce ho dobruslil, ale rybičkou jej podrazil a bylo z toho trestné střílení. To sám postižený proměnil střelou mezi Wolfovy betony - 7:3. Jak se později ukázalo, byla to poslední branka hostů v tomto utkání. To domácí byli stále při chuti a dali ještě dva hezké góly. Nejprve na 8:3 upravil opět Michal Sochor po přihrávce Pavla Kotrby a střelecký účet zápasu uzavřel Petr Beránek gólem na 9:3. Na poslední gól dorostu v této sezóně přihrával Štěpán Koukal. Oba tyto góly od sebe dělilo pouhých osmnáct sekund. O vzrušení se ještě postarali třebíčský Pavel Kotrba a ostravský Jakub Vicherek, kteří si ručně a stručně vyřizovali nějaké nedorozumění. Oba pak museli předčasně do šaten. Zajímavostí pak bylo střídání brankářů na straně Sarezy. Do její branky se šest minut před koncem postavil maličký Roman Oborák, hráč ročníku 1994. Závěr zápasu pak ještě poznamenalo několik vyloučení a plynulost hry tak dost utrpěla. V předposlední minutě se do slibné šance probíjel třebíčský Tomáš Vondráček, ale obrana Sarezy jej už nepustila. Snaha o vstřelení desátého gólu tak zůstala pouze snahou a maličký brankář Sarezy udržel čisté konto, za což si vysloužil potlesk svého trenéra.

Třebíčští hráči v tomto utkání předvedli výborný, uvolněný výkon korunovaný devíti hezkými brankami. Důležité je, že si dokázali na ledě velmi dobře vyhovět, předváděli hezký kombinační hokej, což dává do příští sezóny naději. Pokud tohle mužstvo zůstane pohromadě, určitě by mohlo bojovat o návrat extraligy dorostu na třebíčský led.