DOR: TRE-TRI 2:3 - Dvacet minut na Oceláře nestačilo

T ř e b í č - Možná pozdní noční příjezd byl poříčinou toho, že domácí nehráli první polovinu utkání dobře. Teprve oddechový čas v polovině utkání, přeskupení formací a zvýšený hlas trenéra Čelanského mužstvo probudil a Oceláři najednou nevěděli kam dřív skočit. Bohužel to však na body z tohoto utkání nestačilo, což je vzhledem k vývoji utkání a vývoji v tabulce velká škoda.

26.kolo, sobota 1.12.2007
2:31:2, 0:1, 1:0
TRI TRI
Branky a nahrávky: 15. Tůma, (Beránek, Latner), 47. Honza (Tůma) - 7. Rajnoch (Orsava, Marosz), 16. Rufer (Teper), 22. Bajtek (Samek, Rufer). Rozhodčí: Palášek - Reich, Skopal. Vyloučení: 8:13, navíc Kotrba (TRE) 5. minut + trest do konce utkání - naraření na mantinel. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 144. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko - Belatka, Kolda, Záhradný, Koukal, kotrba, Latner, Bartejs, Honza, Pavlík, Zdražil, Vysloužil, Tůma, Beránek, Němec, Vondráček, Večeřa, Deveri.
HC Oceláři Třinec: Sklenář J. - Ovčaří, Pavlík, Rajnoch, Burzala, Kurzok, Teper, Sklenář V., Špok, Rufer, Bajtek, Franek, Puniorz, Martyčák, Marosz, Balcar, Blinka, Samek, Číhal, Uher, Osrava.

Hned v první minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Josef Kolda, který okamžitě po buly vyslal nebezpečnou ránu od modré. Pak ale přišel tlak hostů, ovšem bez gólového efektu. Branku dosáhli hráči Třince v sedmé minutě, kdy v přesilové hře střelou od modré do klubka hráčů střílel Rajnoch po asistenci Orsavy a kotouč se zastavil až v síti – 0:1. Za sedm minut dokázali domácí vyrovnat. Za záda třineckého gólman Sklenáře se trefil Martin Tůma po přihrávkách Beránka a Latnera - 1:1. Ovšem už za minutu domácí zase prohrávali, když Ocelářům stačilo jen patnáct vteřin k využití přesilovky pěti proti třem. Na této brance se podíleli hráči podobných jmen. Branku dal Adam Rufer, přihrával Jakub Teper - 1:2. Tímto stavem také první třetina skončila.

Hned na začátku druhé třetiny, konkrétně v čase 21:18, se hosté prosadili potřetí. Přečíslení dvou útočníků na jediného obránce hosté využili hezkou akcí. Lukáš Samek našel přesnou přihrávkou najetého Filipa Bajteka a ten tečoval puk pod padajícího Ilašenka - 1:3. Také tato branka padla v přesilové hře. Ve čtyřiadvacáté minutě byl za faul kolenem vyloučen třinecký Vojtěch Sklenář a domácím se tato početní výhoda herně hodně povedla, nicméně, překonat brankáře hostů se jim nepovedlo. Poté hra domácích hodně upadla, snad pět minut ani nevystřelili na klec Ocelářů. Z letargie Slavisty probral až oddechový čas, který si trenér Jiří Čelanský vybral už ve třicáté čtvrté minutě a musel na lavičce hodně zvýšit hlas. Oddechovému času předcházel velký tlak hostů a domácí mohli děkovat brankáři Janu Ilašenkovi za to, že stav byl stále ještě hratelných 1:3. V závěru druhé třetiny měli domácí možnost zahrát si ještě přesilvoku a dokonce sedm sekund pět na tři, ale bez úspěchu. Ještě v posledních sekundách druhé části utkání najížděl sám na Jiřího Sklenáře třebíčský útočník, ale kontaktní branku se mu dát nepodařilo. Po druhé třetině tedy byli spokojenější hosté, protože vedli o dvě branky 3:1.

Do třetí třetiny vstoupili domácí aktivně a dokonce v oslabení dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Po střele aktivně hrajícího Martina Tůmy byl na správném místě Marek Honza a puk, který brankář hostí zcela nekontroloval, pohodlně dorazil do odkryté branky - 2:3. Domácí hráče ještě v téže přesilovce přitlačili Oceláři do jejich obranného pásma, ale Ilašenko předvedl několik důležitých zákroků, při nichž puk nevyrážel a nedal tak hostům možnost k nebezpečným dorážkám. Dvaapadesátá minuta přinesla hezkou a prudkou střelu z hole domácího Pavola Záhradného, kterou brankář Třince vyrazil trošku šťastně držadlem své hole. O minutu později měli možnost přesilovky Třebíčští a před Jiřím Sklenářem rozpoutali velký kolotoč, puk poskakoval v brankovišti a ke smůle Třebíčských zastavilo puk směřující do prázdné branky tělo jednoho z útočníků Horácké Slavie. V sedmapadesáté minutě to byli znovu domácí, kteří měli velkou šanci, roztočili třineckou obranu a donutili ji k chybě, ale brankář Sklenář vše vyřešil, když vyjel a rybičkou koncem hole tečoval puk za modrou čáru. V této části zápasu bylo najednou Slavistů plné hřiště a byli lepším týmem. Zákonitě se ale objevila okénka v jejich obraně a jedno z nich mohl využít hostující Filip Bajtek, jenž se dostal do samostatného úniku. Ilašenko však naději na vyrovnání stále držel. Okamžitě z protiútoku mohli jít do samostatného nájezdu domácí, ale čárový sudí bruslí nešikovně zastavil u červené čáry puk směřující na najetého a zcela volného hráče Třebíče. Je třeba uznat, že hosté byli čtyřicet minut ne snad výrazně lepším mužstvem, ale určitě aktivnějším a především díky tomu si z Třebíče odvezli tři body.

Roman Činčala – Třinec: "Věděli jsme, že to bude těžký zápas, protože mančaftům ze spodku tabulky jde už o udržení v soutěži. Čekali jsme ze strany domácích těžký a bojovný zápas, proto jsme k tomu přistoupili jednoduchou hrou. Naše očekávání těžkého zápasu se potvrdilo. Zranění našeho hráče z poslední třetiny vypadalo nebezpečně, ale vypadá to, že má jen naražená záda a něco s rukou."

Jiří Čelanský

Jiří Čelanský – Třebíč: "Myslím si, že zápas se lámal úplně někde jinde než na konci utkání, bylo to spíš v hlavách hráčů, kteří začali bojovat až od druhé třetiny, kdy jsem si musel trošku teatrálně vzít time a zvýšit hlas. My nejsme tým, který by někoho porážel z ruky, nebo nějakým velkým hokejovým uměním. Naopak jsme tým, který musí bojovat, musí do hry dát srdce a musí se do hry dostávat přes osobní souboje. Hráčům jsem jasně řekl, že kdo tohle nebude plnit, s tím se rozloučíme. Trošku jsme to dnes urazili naší laxností v první polovině utkání, od začátku nám chyběla bojovnost a to se nám vymstilo na konci, kdy nám nepřišel třeba odražený kotouč na naši hokejku, ale odskočil jinam. To je asi nějaké vyšší pravidlo, které přeje těm připraveným týmům. My jsme bohužel začali hrát až od druhé poloviny zápasu a žádný extraligový tým my nepřehrajeme během deseti, nebo dvaceti minut. Musíme hrát na sto procent celých šedesát minut."